Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edit şifre gizleme
Admin paneline sadece yetkisi olan kişiler giriş yapabiliyor. 
Adminin şifresini editde *** olarak gösteriyorum. Buraya kadar sorun yok. 
Edit.text admin şifresi *** iken kullanıcı adını değiştirip yeniden bir kullanıcı kaydettiğimde yeni oluşturduğum kullanıcıyı listwievde seçtiğimde dolaylı olarak admin şiftesi ortaya çıkıyor bu durumu nasıl çözerim?

procedure TForm3.ListUserSelectItem(Sender: TObject; Item: TListItem; Selected: Boolean);
begin
  if ListUser.Selected <> Nil then
  begin
    if Pos(ListUser.Selected.Subitems[0], 'Administrator') > 0 then
    begin
      EditUserPassword.PasswordChar := '*';
     EditUserPassword.Text := ListUser.Selected.Subitems[1];
    end
    else
    begin
      EditUserPassword.PasswordChar := #0;
  end;
  end;
end;
procedure TForm3.ListUserSelectItem(Sender: TObject; Item: TListItem; Selected: Boolean);
begin
  EditUserPassword.Text := ''; // işinizi çözmüyormu yoksa konuyu yanlışmı anladım
 begin
   begin
   end
   else
   begin
 end;
 end;
end;
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Sanırım yanlış anladınız, edit içinde admin şifresi **** iken şifrede değişiklik yapmadan yeni kullanıcı kaydettiğimde var olan admin **** şifresi yeni oluşturulan kullanıcının şifresi oluyor fakat bu şifrede görünür hale geldiğinden doğal olarak admin şifresi ortaya çıkıyor.
(29-01-2019, Saat: 13:53)ahmetb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Sanırım yanlış anladınız, edit içinde admin şifresi **** iken şifrede değişiklik yapmadan yeni kullanıcı kaydettiğimde var olan admin ****  şifresi yeni oluşturulan kullanıcının şifresi oluyor fakat bu şifrede görünür hale geldiğinden doğal olarak admin şifresi ortaya çıkıyor.

Fikir olarak yeni kullanıcı dediğinizde edit alanını önce boşaltın böylece ortada şifre kalmamış olacaktır.
Sonuç olarak yeni kullanıcı yeni şifre demektir
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Neyse ya sanırım ben anlatamadım yada siz anlamadınız.
(29-01-2019, Saat: 01:21)ahmetb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Admin paneline sadece yetkisi olan kişiler giriş yapabiliyor. 
Adminin şifresini editde *** olarak gösteriyorum. Buraya kadar sorun yok. 
Edit.text admin şifresi *** iken kullanıcı adını değiştirip yeniden bir kullanıcı kaydettiğimde yeni oluşturduğum kullanıcıyı listwievde seçtiğimde dolaylı olarak admin şiftesi ortaya çıkıyor bu durumu nasıl çözerim?

begin
  begin
    begin
    end
    else
    begin
  end;
  end;
end;

EditUserPassword.PasswordChar := #0; atamasını neden yapıyorsunuz , özel bir sebebi var mı ?
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Admin şifresi normal kullanıcılar tarafından görünmesin diye
(31-01-2019, Saat: 21:58)ahmetb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Admin şifresi normal kullanıcılar tarafından görünmesin diye

Hımm demek öyle Exclamation  Peki PasswordChar'a #0 karakterini atadığınızda ne olduğunu gözlemlediniz mi ? Basit bir button'un altında bir deneyin, bakalım ne göreceksiniz.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(30-01-2019, Saat: 00:46)ahmetb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Neyse ya sanırım ben anlatamadım yada siz anlamadınız.

Size hiç bir çıkarı olmadan yardım etmeye çalışan birine karşı üslubunuz hiç hoş değil, umarım siz de bunu fark edersiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Edit'i Combobox gibi kullanmak bünyamin68 7 258 19-09-2019, Saat: 22:20
Son Yorum: SimaWB
  Edit Sayı Girme OZCANK 3 91 15-09-2019, Saat: 01:28
Son Yorum: Aktolgali
  Edit Sayı Çevirme OZCANK 13 305 10-09-2019, Saat: 15:43
Son Yorum: faktoral
  combobox veriyi edit text gösterme burak 6 447 24-08-2019, Saat: 09:35
Son Yorum: bünyamin68
  Mask Edit Null Value Error narkotik 2 210 25-07-2019, Saat: 04:42
Son Yorum: narkotik