Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Drive & Microsoft One Drive & DropBox
Yazdığım bir uygulamanın ürettiği çeşitli dosyaların; konu başlığında belirtildiği gibi; Google Drive , Microsoft OneDrive ve DropBox gibi platformlara upload edilmesi gibi bir vazifem mevcut. Bu bağlamda Google Drive üzerinde bir hesap açıp, zor da olsa ClientID ve Secret bilgilerini elde edebildim. Ardından Developer Express'in Cloud componentleri vasıtası ile OAuth2 üzerinden bağlantı sağlayabildim ve dosya da upload edebildim.

Ancak; bağlantı sağlanırken karşıma bir ekran çıktı ve benden izin istedi; bu iznin verilmesine müteakip devam edebildim. Oysa ben bu ekranı istemiyorum. Çünkü dosyaları upload edecek olan uygulama bir servis uygulaması olacak.

İlgili platformlar için bana yardım edip, yol gösterebilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
O izini almak zorundasın aksi mümkün değil
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(29-01-2019, Saat: 10:10)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.O izini almak zorundasın aksi mümkün değil

Araştırma yapmayan için aksi mümkün olmayabilir tabii.

Bu kadar Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. girmek istemiyorum.

Herkes ilgili API'ye bir UI (User Interface) üzerinden erişmek zorunda değil; dolayısı ile kullanıcı etkileşiminin olmayacağı bir yöntem kesinlikle olmalı.!
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
İnternetten bir şey satın alırken , kart onay aşamasında seni bankanın bir ekranına yönlendirip oradan kod girmeni ister bir onaylama mekanizması var, Google veya facebookda aynı şekilde çalışıyor, ilgili uygulamaya kullanıcı "ben bu uygulamaya güveniyorum" şeklinde izin ver demelir, aksi durumda her uygulama bizim hesabımızdaki her dosyaya erişebilir dimi.

belki hileyle vs bir şekilde çözülebilir bilemiyorum ancak bunun çok zor olacağına eminim.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(29-01-2019, Saat: 10:19)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.İnternetten bir şey satın alırken , kart onay aşamasında seni bankanın bir ekranına yönlendirip oradan kod girmeni ister bir onaylama mekanizması var, Google veya facebookda aynı şekilde çalışıyor, ilgili uygulamaya kullanıcı "ben bu uygulamaya güveniyorum" şeklinde izin ver demelir, aksi durumda her uygulama bizim hesabımızdaki her dosyaya erişebilir dimi.

belki hileyle vs bir şekilde çözülebilir bilemiyorum ancak bunun çok zor olacağına eminim.

Güzel kardeşim verdiğin örnek elmalar ile armutları kıyaslamaya yönelik. Mantıken bu tarz bir platforma kullanıcı onayı olmadan da erişilebilmelidir ve bunun yapılabildiğini bir önceki mesajımdaki link'te belirtmiştim.

Madem o sana yeterli gelmiyor bu durumda linklere devam edelim:

Kullanıcı onayının istendiği ekrana Consent Screen deniliyormuş ve o ekranı atlamanın çeşitli yolları varmış.

Eminim biraz daha araştırsam milyon tane link daha çıkar. Ben yapılabilirliğinin ispatına uğraşmıyorum. Sen yapılamadığına inanıyor isen, ilgili linkleri takip edebilirsin ya da kendi araştırmanı kendin yapabilirsin.

Benim derdim üzüm yemek. Yapılabilirliğini biliyorum, ama web programlamadan ve ortamından nefret ettiğim için yardım talep ediyorum. Durum bu kadar basit.

Yapılabildiğine inananlar ve yapanlar yorum yaparsa eminim daha faydalı olacaktır hepimiz adına.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Merhaba,
Bazı servisler WebDAV destekliyor.
Yandex Disk ve Box için URL, kullanıcı adı ve şifre yetiyor.
OneDrive için de benzer sadece URL'ye kullanıcı ID eklemeniz gerekiyor.
Az önce bu ikisini deneme amaçlı "ağ sürücüsüne bağlan" ile denedim ve başarılı. Bilgisayarıma O ve Y sürücüsü olarak ekledim.

Google Drive ve Dropbox için bu desteği göremedim. (Google Takvim için var.) Google Drive ı sürücüymüş gibi gösteren 3. parti uygulamalar var, onlarda yetki istiyor. Hatta Google iş hesabınız varsa Google ın kendi aracı ile sürücü olarak gösterebiliyorsunuz. Youtube da baktığımda yetkide telefon ile doğrulama dahi istedi. Webdav desteği olsa bunlara gerek kalmayacak. WebDav için açık kaynak şöyle bir uygulamaya rastladım (denemedim). Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Birde Google Drive ve benzer servisler için şöyle bir şey var. Access key ve Secret key eklemek gerektiği belirtilmiş. Bu yüzden o ekran çıkmıyor olabilir. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(Kullanıcı onay ekranını kaldıramazsınız demiyorum.)

Dropbox API ile bazı dillere destek sağlamış. WebDav planlarımızda yok diyorlar. Dropbox için şuna rastladım. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
@Tuğrul HELVACI Hocam ben bu işlerle pek uğraşmadım fakat geçenlerde incelerken gözüme çarpan tool'lar vardı belki işinize yarayabilir.
incelemekte fayda var

Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Belki buradaki proje yardımcı olabilir
Web Site : Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Facebook Page : Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Cevap verme zahmetinde bulunan tüm arkadaşlarımın ilgisine teşekkür ederim. Lâkin ben yapmaktan vazgeçtim. Sevmediğim bir alanda bu kadar fazla uğraşmak ekstra zul oluyor benim için.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?

Muharrem hoca sanırım bununla ilgili bir çalışma yapmıştı.

Yukarda belirtilen TMS'nin cloud pack bilesenlerinde de bu ekran çıkmaktadır bu arada.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [Çözüldü] - Google Cloud Platformunda OAuth 2.0 ile Dinamik Token Nasıl Alınır? Fesih ARSLAN 14 1.890 21-05-2019, Saat: 13:11
Son Yorum: Bay_Y
  [ÇÖZÜLDÜ] Google Calendar API Server tipi Erişim Metodu hakkında tecrübesi olan mrmarman 41 5.698 01-02-2019, Saat: 09:30
Son Yorum: Bay_Y
  Google Drive Authentication karex 3 836 18-10-2018, Saat: 23:10
Son Yorum: theSinan
  Google Tarzı Arama delphi-x 7 1.791 01-02-2017, Saat: 23:22
Son Yorum: engerex

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi