Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ios uygulama arkaplan calisma
Günaydın.
Ben uygulama içinde belirli saniye aralıklarında veri tabanını güncelliyorum. 
Android telefonda uygulamadan home tuşuyla çıktığımda arka planda çalışmaya devam ediyor. Sorun yok.
ama ios gerçek telefonda uygulama açıkken home tuşuyla çıkıp arka planda kaldığında ve telefon aç/kapa tuşuyla kapatırsanız veya uyku moduna geçerse kendi veri tabanı bağlantısı kopuyor sanırım. açık uygulamalar içinden açtığımda da Error on data writing to the connection. Broken pipe. Socket Error Code:32($20)  diye hata veriyor. 
Arka planda sürekli açık kalması için ne yapabilirim acaba?
(02-02-2019, Saat: 09:49)gonulali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günaydın.
Ben uygulama içinde belirli saniye aralıklarında veri tabanını güncelliyorum. 
Android telefonda uygulamadan home tuşuyla çıktığımda arka planda çalışmaya devam ediyor. Sorun yok.
ama ios gerçek telefonda uygulama açıkken home tuşuyla çıkıp arka planda kaldığında ve  telefon aç/kapa tuşuyla kapatırsanız veya uyku moduna geçerse kendi veri tabanı bağlantısı kopuyor sanırım. açık uygulamalar içinden açtığımda da Error on data writing to the connection. Broken pipe. Socket Error Code:32($20)  diye hata veriyor. 
Arka planda sürekli açık kalması için ne yapabilirim acaba?

Merhaba,
Mobil uygulama (Android veya iOS) yaşam döngüsüne bakarsanız; Android uygulama da bir süre sonra yanıt veremez duruma gelecek ve daha sonra arka planda sonlandırılacaktır. 
Mobil uygulamalar arka plana alındığı sıra OS bunu suspend durumuna alır. Bu durumdaki bir uygulama sitem kaynaklarının kullanım durumuna bağlı olarak belli bir süre sonra tamamen durdurulur. 
Android arka plan işlemleri için servis oluşturmanızda fayda var. Bu konuda daha önce @Halil Han Badem in paylaştığı FMX Servis Kalıcı Olarak Çalıştırma konusu işinize yarayacaktır.
Uygulamanın iOS platformunda arka planda çalışabilmesi için Project > Options > Version Info penceresinde UIBackgroundModes alanından bir seçim yapmanız yeterli olacaktır.  
Her iki platform için uygulama yaşam durumunu IFMXApplicationEventService olayı ile yakalayıp uygulama akışını bu duruma göre yönlendirmeniz daha doğru olacaktır.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Teşekkürler Fesih hocam. İnceleyeceğim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Uygulama 26 api Release Derleme Sorunu codder71 4 76 19-02-2019, Saat: 01:29
Son Yorum: codder71
  Yeni Kullanıcı ilk IOS uygulama destek talebi chngrzdmr 4 402 18-02-2019, Saat: 18:52
Son Yorum: SimaWB
  Playstore harici uygulama izinleri CesuR 3 99 06-02-2019, Saat: 03:57
Son Yorum: CesuR
  Uygulama Sürekli Çalışsın gonulali 2 123 30-01-2019, Saat: 16:58
Son Yorum: mcuyan
  AppleStore Uygulama Yayımlama (Prepare for Submission) mcuyan 28 736 17-01-2019, Saat: 00:50
Son Yorum: mcuyan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi