Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İngilizce Bilmeyenler için Delphi
(04-02-2019, Saat: 11:47)salih Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Galiba en büyük dezavantajım bu işe geç başlamak olmuş. Üniversite okuyup, evlenip çoluk çocuk sahibi olduktan sonra bu alana ilgim olduğunun farkettim ve başladım. İnsan sevdiği ve ilgilenmekten sıkılmadığı bir şeyi sonunda başarır diye düşünüyorum. İş sonrası bazen uykusuz kalarak çalışıyorum. Doğrusu maddi beklentim de yok. Bu kadar genel bir konu açıp fikir istememin asıl sebebi de kısıtlı olan zamanımı doğru şekilde kullanıp verimli geçirmektir. Çok da faydalı oldu. Teşekkür ederim. Başka fikirleri olan varsa da belirtirse faydalanabiliriz.

Haberlerde Denk geliyor bazen... 

60 - 65 yaşında torunu ile birlikte İlkokul diploması alanlar...

70'inden sonra Üniversite bitirenler...

Hatta yakın tarihte gördüm, ( hikayeyi tam olarak hatırlamıyorum )  Mali imkanlar yüzünden Tıp Fakültesi 2.sınıfta terk etmiş, evlenip çoluk cocuğa karışmış vs... ama okulu tamamlayıp Doktor olmuş....

Rahmetli Kemal Sunal da 51 yaşında üniversiteden mezn oldu...

Siz daha avantajlısınız... Girmek zorunda olduğunuz Vize - Final - Bütünleme yok, ya da almak zorunda olduğunuz zorunlu derler, ikna etmez zorunda olduğunuz zorlu hocalar vs...

Ben de 23 yaşında askerden geldikten sonra bilgisayar ile tanışıp MYO okul abaşladım... sınıf arkadaşlarımın yaş aralığı 17 - 19 du ve hepsinin kafası zehir gibi çalışıyordu, ayrıca Meslek Yüksek Okulu mezunuydu... Beni çok zorladılar ama ben de vazgeçmedim ve Allah'ın izniyle başardım Hamdolsun...

Sözü fazla uzattık, önemli olan ne bildiğinizden ziyade ne öğrenmek istediğiniz ve başarıya giden yolda karşılaştığınız engellerde ümidinizi kaybetmeden yola devam edebilmeniz...

Bir konferansında Ali Sabancı bir hatırasını anlatıyor... Konuştuğu kişi Çin den ithalat yapıyor;
   Ali Sabancı :        "Abi Çince Biliyormusun?"
   Karşısındaki kişi : "Yok Abi Nerdeee?"
   Ali Sabancı :        "Peki Abi nasıl anlaşıyorsunuz?"
   Karşısındaki kişi : "Abi çat Pat anlaşıyoruz işte..."
Ali Sabancı Hatırayı anlatmanın sonunda :   "Adam çok ciddi rakamlarda İthalat yapıyor!!!"

Saygılarımla...
Girdim İlim Meclisine, 
Eyledim Kıldım Talep, 

Dediler İlim Geride, 
İlla Edep İlla Edep.

Yunus Emre

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi ile Webserverlar icin cache server yapimi TheEAK 0 67 12-09-2019, Saat: 16:36
Son Yorum: TheEAK
  Delphi 10.3 Community Edition IBX seti yok KUNTAY 7 393 27-07-2019, Saat: 16:51
Son Yorum: KUNTAY
  Delphi Date - Sql Datetime HuseyinF 6 396 19-07-2019, Saat: 16:11
Son Yorum: adelphiforumz
  Delphi Test Otomasyonu baslaner 4 384 19-07-2019, Saat: 09:35
Son Yorum: SimaWB
  Delphi'den Python'a Parametre Gönderme Hayati 11 693 04-07-2019, Saat: 09:41
Son Yorum: Halil Han Badem

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi