Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FMX ile Geliştirilen Bir Uygulama Daha
(07-02-2019, Saat: 09:00)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07-02-2019, Saat: 08:50)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Android cihazım olmadığı çin indrip test edemedim, Görünüm olarak güzel proje olmuş elinize sağlık.

Projede mimarisinden biraz bahsetmeniz mümkün mü, JSON olarak mı verileri gidip geliyor kendi lokalinde sqllite varmı benimde en merak ettiğim kısmı teknik altyapı ve veri alışverişi.

Başarılar hocam.

Sunucu: Linux Ubuntu 16.04 Sanal - Natro hosting üzerinde
Sunucu Veri Tabanı: PostgreSQL
Sunucu Uygulaması: Linux WebModule (Delphi 10.2 ile geliştirildi)
Sunucu Uygulamasının Çalışma Prensibi: REST; bir URI kaynağına gelen istek, sunucu uygulaması tarafından değerlendiriliyor. Talep edilen bilgi, veri tabanındaki function'lar aracılığıyla dataset olarak alınıyor.  JSON (JSon Dataset) biçiminde isteğe cevap veriliyor.
Client (Mobil) Uygulama: Multi-Platform proje (Delphi 10.2 ile geliştirildi)
Client Uygulamasının Çalışma Prensibi: Tüm metodlar parametrik JSON olarak ilgili URI'ye POST ediliyor. JSON olarak geri dönen veri REST bileşenleri ve FDMemTable ile işleniyor. ListView'lere yansıtılıyor.

Açıklayıcı bilgileri için teşekkürler.
(07-02-2019, Saat: 09:00)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07-02-2019, Saat: 08:50)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Android cihazım olmadığı çin indrip test edemedim, Görünüm olarak güzel proje olmuş elinize sağlık.

Projede mimarisinden biraz bahsetmeniz mümkün mü, JSON olarak mı verileri gidip geliyor kendi lokalinde sqllite varmı benimde en merak ettiğim kısmı teknik altyapı ve veri alışverişi.

Başarılar hocam.

Sunucu: Linux Ubuntu 16.04 Sanal - Natro hosting üzerinde
Sunucu Veri Tabanı: PostgreSQL
Sunucu Uygulaması: Linux WebModule (Delphi 10.2 ile geliştirildi)
Sunucu Uygulamasının Çalışma Prensibi: REST; bir URI kaynağına gelen istek, sunucu uygulaması tarafından değerlendiriliyor. Talep edilen bilgi, veri tabanındaki function'lar aracılığıyla dataset olarak alınıyor.  JSON (JSon Dataset) biçiminde isteğe cevap veriliyor.
Client (Mobil) Uygulama: Multi-Platform proje (Delphi 10.2 ile geliştirildi)
Client Uygulamasının Çalışma Prensibi: Tüm metodlar parametrik JSON olarak ilgili URI'ye POST ediliyor. JSON olarak geri dönen veri REST bileşenleri ve FDMemTable ile işleniyor. ListView'lere yansıtılıyor.

Sadece görünüşü değil içeriği de çok güzel olmuş tekrar elinize sağlık Fesih bey.
Merhaba,
Apple, AppStore incele süreçlerini hızlandırmış gibi 8 Şubat'ta gönderdiğimiz uygulama, 10 Şubatta onaylandı.
Apple Store: https://itunes.apple.com/tr/app/mobil-sa...1451961294
daha önceki uygulamadan ne yapanınız ne yapmamanız gerektini çözmüşsünüzdür, bayağı sıkıyorlardı biraz esnek olmamaları lazımdı
(11-02-2019, Saat: 21:09)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: daha önceki uygulamadan ne yapanınız ne yapmamanız gerektini çözmüşsünüzdür, bayağı sıkıyorlardı biraz esnek olmamaları lazımdı

Haklısınız, her red cevapları bizim için bir tecrübe oluyor. Bundan dolayı önceleri Apple'a hep kızardım. 
Fakat bu süreçte şunu gördüm ki gerçekten de sizi geliştirici programına dahil ederek daha profesyonel uygulamalar yapmaya zorluyor. Bu anlamada çok katkıları olduğunu düşünüyorum.
Çok Önemli: Daha önce çok defa bahsettiğimiz ve bir çok defa uygulama reddine sebep olan IPv6 sorunu da ya çözülmüş yada IPv4 sunucumu (Natro sanal Linux) IPv6 görüyor. Smile
Kodlamada yaptığım tek değişiklik; UniDac connection'un IPVersion özelliğini ivIPBoth olarak ayarladım. Bundan mı yada bu politikadan vazgeçmelerinden mi bilmiyorum.
IPv6 sorunu test eden kişinin göre değişiyor, bazın merkez dışında test edenler olabiliyor onlarda IPv4 ile bağlanıyorlar onlara dek gelmiş olabilirsiniz. benim sunucuda IPv6 olmasına rağmen TCP ile bağlanma olayını çözemedim
(06-02-2019, Saat: 12:58)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-02-2019, Saat: 12:21)CaglarCoskun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Test hesabı var mı acaba. Smile Smile

Full test.
Fesih ARSLAN
123

Merhaba Hocam,
bende uygulamayı incelemek istedim ama Kullanıcı adı veya şifre hatalı! uyarısı çıkıyor. (IOS)
(13-02-2019, Saat: 11:46)MosCom Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-02-2019, Saat: 12:58)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Full test.
Fesih ARSLAN
123

Merhaba Hocam,
bende uygulamayı incelemek istedim ama Kullanıcı adı veya şifre hatalı! uyarısı çıkıyor. (IOS)

Sürekli DB'yi resetleyip testler yaptığımız içindir. 
Aynı bilgilerle yeniden giriş yapmayı deneyin.
@"Fesih ARSLAN" ayarlar sayfası boş geliyor acaba içerik şimdilik yokmudur yoksa hata mı var hocam
Cihaz: İphone SE
Bizde bilirdik firavunun yanında olmayı, musa'nın haklı olduğunu bilmeseydik
(13-02-2019, Saat: 23:12)enes6635 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN"  ayarlar sayfası boş geliyor acaba içerik şimdilik yokmudur yoksa hata mı var hocam
Cihaz: İphone SE

Uygulama ayarsız. Smile
Olabilir diye yerleştirdim. Sanırım ihtiyacım olmayacak. Sonraki bir güncellemede kaldıracağım. 
Bu arada uygulama 5-6 sürüm daha görecek. Tahminimce Mart ayının ortalarında asıl stabil sürüm yayınlanacak.
Geri bildirim için teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fmx ile geliştirilen foto selfie uygulamamız iyarar 14 10.193 10-03-2019, Saat: 17:42
Son Yorum: iyarar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi