Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Çözüldü] Aynı PC ye ikinci delphi kurma
İyi akşamlar meslektaşlarım

Test edebilmek adına, delphi xe2 kurulu olan bilgisayarımda, delphi 10.3 deneme versiyonunu kuracağım. Ancak ikisinin de aynı anda çalışabilmesi adına, daha önce bu şekilde farklı versiyonlarla çalışan ya da kurulum yapanlarınız varsa, bilgi paylaşmanızı rica ederim. İnternette sadece delphi xe2 ile xe7 aynı anda kurulum yazısına denk geldim ancak tam emin olamadım. İyi çalışmalar dilerim.
Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
pek bir sorun yaşamadım bugüne kadar.

“Do. Or do not. There is no try.”
(05-02-2019, Saat: 22:24)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: pek bir sorun yaşamadım bugüne kadar.
Kurulum yaparken önceki delphi ile ilgili ayarları ya da componentleri siler mi diye tereddütlerim var. Herhangi bir register ayarları mevcut mudur bununla ilgili. Varsa paylaşmanızı rica ederim.
Hiç bir sıkıntı olmaz.. Bende 10.3 10.2 10.1 ve delphi 7 var.
Fakat her versiyon için component'leri ayrı ayrı kurmanız gerkeiyor.. Yerinizde olsam her versiyon için tuttuğum componentleri ayrı folderlarda tutarım.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Son sürümden eski sürüme doğru bir sıralamayla delphileri kurarsaniz sıkıntı çıkmaz, bileşenleri de en son yüklersiniz...
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
(05-02-2019, Saat: 22:30)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-02-2019, Saat: 22:24)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: pek bir sorun yaşamadım bugüne kadar.
Kurulum yaparken önceki delphi ile ilgili ayarları ya da componentleri siler mi diye tereddütlerim var. Herhangi bir register ayarları mevcut mudur bununla ilgili. Varsa paylaşmanızı rica ederim.

Her kurulum kendi adı altında register ve diğer ilgili ayarları tuttuğundan sıkıntı olmaz...

Ancak Windows ile ilişkilerde sıkıntı yaşarsın ki ( benim yaptığım kurumlarda windows projelerin delphi sürüm ayırımı yapmadan son kurduğum sürüm ile ilişkilendiriyor ) bu da çok önemli bir detay değil,

önce Delphi çalıştırısın sonra da Open Project yaparsın...

mcuyan'ın da dediği gibi Her sürümüm componentini ayrı bir klasörde toparlarsan daha rahat edersin
Girdim İlim Meclisine, 
Eyledim Kıldım Talep, 

Dediler İlim Geride, 
İlla Edep İlla Edep.

Yunus Emre
Herkese selamlar
Kurulumu gerçekleştirdim. 10.2 versiyonu açıldı. Ancak bir form oluşturup çalıştırdığımda E1026 : File not found : 'Control.res' hatası verdi.
Options -Library alanına, path i eklediğimde sistem çalıştı. Şu anda sorunsuz görünüyor her iki versiyonum. Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 10.4 ME®T 8 1.792 08-11-2022, Saat: 15:33
Son Yorum: ME®T
Exclamation Delphi ile web uygulaması yapılır mı? Trapend 19 21.377 25-06-2020, Saat: 18:17
Son Yorum: TescilsizUzman
  [ÇÖZÜLDÜ] Belirli bir printere yazdırmak shooterman 12 7.198 04-06-2020, Saat: 14:03
Son Yorum: shooterman
  RAD Studio Community, Delphi 10.2 Tokyo ahmetb 2 2.691 11-09-2018, Saat: 10:51
Son Yorum: ahmetb
  2018 yılında niçin Delphi 7 kullanmaya devam ediyorsunuz? Abdullah ILGAZ 21 16.037 07-09-2018, Saat: 11:44
Son Yorum: sabanakman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi