Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HDMI'den görüntü ve ses alma
Merhaba,

Açık kaynak olab PasLibVlcPlayer uygulamamı geliştirmeye devam ediyorum.
Uygulamaya bilgisayara HDMI ile giriş yaptığım kameranın görüntü ve sesini nasıl alabilirim?
Görüntü yakalama kartı kullanman lazım.

I/O kartlarını araştırabilirsin.
PC de HDMI'dan input yapabiliyor musunuz? bildiğim kadarı ile ekran kartlarının böyle inpu desteği yok. sadece output desteği var. @ssahinoglu hocamın belirttiği gibi ayrıc bir input kart yada web port u üzerinden bağlanmanız gerekiyor diye düşünüyorum.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Merhaba,

Paylaştığım videodaki gibi bir sisteme sanırım ihtiyacım var black magic yanlış anlamadıysam;
Bilgisayarda  VLC veya windows media playder izlediğim videoların ses ve görsellerini TV'ye alabiliyorum, yani bilgisayarda başka iş yaparken VLC oynayan video TV'ye geliyor.??? bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Blackmagic decklink kartları eskiden ucuzdu şimdi fiyatı artmıştır.

Bilgisayara görüntü alacaksan sadece giriş yapan kartlardan uygun fiyatlı bulabilirsin.

Daha kaliteli istiyorsan 5-10 bin euroya kartlar da bulabilirsin.
Çok pahalı bence daha ucuzu vardır sanırım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Quick reportta hem satır, hem sütünu db.den alma boreas 6 200 12-06-2019, Saat: 08:48
Son Yorum: boreas
  iç içe döngüyle excelden veri tabanına kayıt alma sorunu?[SORUN ÇÖZÜLDÜ] baloglurecep 4 530 20-01-2019, Saat: 13:24
Son Yorum: baloglurecep
  Kredi Kartı İle Ödeme Alma hi_selamlar 14 1.458 28-12-2018, Saat: 09:28
Son Yorum: hi_selamlar
Information delphi de tabletten veri alma ve işleme sayyad 3 508 26-11-2018, Saat: 14:54
Son Yorum: mcuyan
  ip adresi alma murtishow76 4 588 29-10-2018, Saat: 13:15
Son Yorum: SercanTEK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi