Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Combobox Item Stil değiştirme
Merhaba arkadaşlar.
FMX formlarda Combobox yada listbox'ın Item'larını font punto gibi görsel özelliklerini değiştirmek için aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz (Tabiiki Stil ile uğraşmak istemiyorsanız.. Smile )

var
 j: integer;
 Item: TListBoxItem;

begin

ComboBox1.BeginUpdate;

for j := 0 to Combobox1.Count - 1 do
  begin
    Item := TComboBox(FindComponent('Combobox1')).ListItems[j];
    Item.Font.Family := 'Roboto';
    Item.FontColor := TAlphaColorRec.Gray;
    Item.Font.Size := 11;
    Item.StyledSettings := Item.StyledSettings - [TStyledSetting.Family, TStyledSetting.Size, TStyledSetting.FontColor];
  end;

ComboBox1.EndUpdate;

// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(13-02-2019, Saat: 03:34)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba arkadaşlar.
FMX formlarda Combobox yada listbox'ın Item'larını font punto gibi görsel özelliklerini değiştirmek için aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz (Tabiiki Stil ile uğraşmak istemiyorsanız.. Smile )

var

begin

ComboBox1.BeginUpdate;

begin
    Item.StyledSettings := Item.StyledSettings - [TStyledSetting.Family, TStyledSetting.Size, TStyledSetting.FontColor];
  end;

ComboBox1.EndUpdate;

Neden FindComponent Wink
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
@Tuğrul HELVACI Smile hocam hiç de kaçırmıyorsunuz Smile)

Ben bir formdaki tüm Comboboxları bir for i döngüsü içine almıştım.. Yani herbiri için ayrı ayrı yazmak yerine bu j döngüsünün dışında bir i döngüm vardı ve componenti bulduruyordum.. bende kodlarımı hazır copy paste yaptım ama orayı değiştirmeyi unutmuşum .. Ama sizden kaçmamış Smile

(13-02-2019, Saat: 13:39)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.@Tuğrul HELVACI  Smile hocam hiç de kaçırmıyorsunuz Smile)

Ben bir formdaki tüm Comboboxları bir for i döngüsü içine almıştım.. Yani herbiri için ayrı ayrı yazmak yerine bu j döngüsünün dışında bir i döngüm vardı ve componenti bulduruyordum.. bende kodlarımı hazır copy paste yaptım ama orayı değiştirmeyi unutmuşum .. Ama sizden kaçmamış Smile

Smile
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(13-02-2019, Saat: 08:33)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(13-02-2019, Saat: 03:34)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba arkadaşlar.

var

begin

ComboBox1.BeginUpdate;

begin
  end;

ComboBox1.EndUpdate;

Neden FindComponent Wink

O zaman düzeltelim Smile

var

begin

ComboBox1.BeginUpdate;

begin
   Item :=Combobox1.ListItems[j];
 end;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FMXStyle WedgewoodLight 1.0 Stil Kullanım Örneği Abdullah ILGAZ 0 265 16-02-2019, Saat: 10:02
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
Question karakter değiştirme-eş zamanlı ? Mr.Developer 9 922 08-07-2018, Saat: 13:13
Son Yorum: cinarbil
  Combobox ile ilgili font , size ve renk ayarı Bay_Y 3 824 05-07-2018, Saat: 13:12
Son Yorum: Bay_Y
  Listview Item Merge narkotik 2 548 23-06-2018, Saat: 12:56
Son Yorum: narkotik
  Android Ayar Degistirme gonulali 0 447 12-06-2018, Saat: 11:25
Son Yorum: gonulali

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi