Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kitabımızın Online Satış Sitesi
(14-02-2019, Saat: 10:37)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kitabın değeri alanın iç dünyasına göre değişir. 
Kimisine göre beş para etmez, 
renkli ve resimli olduğu için kimisine göre kağıt ve matbaa masrafı kadar olur, 
az çok yazılım ile uğraşan ve daha önce bir çok kaynak kitabı olan yabancı dile sahip (C#, C++ vb. Smile ) biri diğer kitaplarla kıyaslar ve diğer kitaplarının maliyet ortalamasına göre kafasındaki ideal fiyatla karşılaştırarak durum değerlendirmesi yapar (yani onlara da pahalı gelecektir.), 
maddi imkanı 50 TL'nin üzerinde kitap alamayacak derecede düşük olanlar için tüm kriterler ölmüş demektir, onun için cebinden çıkacak miktar önemlidir. Bu tutarın üzerinde ödediği her bir TL farklı bir masraftan kısacağı anlamına gelir. 
Kendi maddi imkanı ister iyi ister kötü olsun, yıllarca internet ortamından araştırma yaparak birşeyler yapmaya çalışan ve bilginin ne derece önemli olduğunu bilen birileri için paha biçilemez. 
Birde maddi imkanı matbaayı satın alacak kadar iyi olan (isim vermeyeyim, bu süreçte ücretsiz kitap isteme cürettinde bulunacak kadar) fakat vicdanı fakir olanlar var. Fakirlik kelimesini yazdığım için kusura bakmayın. Fakirliği hakir görenlerden değilim. Emsal olsun diye yazdım. 
Kitabı alamayacak durumda olan tüm DelphiCan'ların (toplamda 5 üyemiz) ihtiyaçlarını, hayırsever üyelerimiz sayesinde karşıladık.
DelphiCan'lara özel olsun diye telif bedelini düşürüp, 120 adet kitap temin ederek, dağıtımını yapmaya çalışıyorum. 
Bunu yapacak imkanım olsaydı emin olun bedava yapardım. Tıpkı burada tüm bildiklerimi bedava dağıttığım gibi (buna imkanım var Smile ).
Bir çok üyemiz bilir uzak bağlantı veya telefonla yardımcı olduğum bir çok üyemiz maddi, nakdi ve hediye teklifinde bulunmasına rağmen onları geri çevirdim.
Yalnızca kendi bakış açımdan olayları yorumladığım için kusura bakmayın.

Yayıncı firmamız açısından değerlendirecek olursak;
Renkli baskı ve dolar kurunun yükselmesine bağlı olarak, ciddi oranda yüksek bir maliyet ödedi. 
Yazara telif ödeyecek.
Personel, dağıtım ve tanıtım maliyetleri ve bir çok akademik eğitim veren hocalarımız veya özel müşterilerine de ücretsiz dağıtacağını göz önüne aldığımızda, bir kazanç elde etmek amacıyla bu işin içinde olduğunu söyleyemem. 
Asıl amacı tanıtım. (İşin başında olan yayın yönetmenimiz, Delphi bilmemesine rağmen tam bir Delphi hayranı)
Bu kitap onlar için bir çıkış noktası oldu. 
Tanıtım için müfredatında Delphi-Object Pascal olan tüm Ön Lisans ve Lisans derecesindeki üniversite hocalarımıza ücretsiz bir kitap ve tüm öğrencilerine ise isme lisanslı birer dijital kitap hediye edecekler. 
Kitap, ara ara çeşitli kampanyalarla veya hedef kitle odaklı indirimlerle satılacak (maliyeti karşılamak amacıyla).
Daha geniş kitlelere yayılması amacıyla 10.000 adet dijital sürüm için ISBN alındı.
İlerleyen süreçte Kitap + Dijital sürüm + Eğitim modeli de masada.

Bir yanlış anlama varsa kendimce düzeltmek isterim. Burada fiyatın yüksek olduğunu belirten (sanırım) herkes bu kitap bu para etmez/hak etmez demek için değil bu fiyatla maalesef çok fazla satılamayabileceğinden ve dolayısıyla hem sizin hakkınızı alamama hem de kitabın çok geniş kesimlere yayıl(a)mama ihtimallerinden dolayı sanırım ve umarım  Rolleyes bu şekilde yazdı. Tekrar sizin için ve Delphi camiası için umarım bu kitap hayırlı olur  Angel
(14-02-2019, Saat: 11:19)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dijital sürümde kitabı satın alan kişinin adı soyadı da gözükürse sizin açımızdan daha iyi olur @"Fesih ARSLAN"

Olsa iyi olur tabi, bu konuda teknik bir bilgim yok.
Yayıncı firma isme lisanslanacak diyor. Bunu mu kast ediyor acaba?
Muhtemelen, ben de bu tarz bir ürün aldığımda kitabın üzerinde "bu kitap Uğur PARLAYAN'a lisanslanmıştır" şeklinde bir ibare görüyorum.
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
@"Fesih ARSLAN" hocam ilk ön sipariş verenlerdenim. ödediğim rakam ile şuanki satış rakamı arasında devasa uçurum söz konusu. Eğer size yük oldu isek kusurumuza bakmayın. Telafisi mümkün ise üstüme düşeni yapabilirim.
(14-02-2019, Saat: 14:30)SercanTEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN" hocam ilk ön sipariş verenlerdenim. ödediğim rakam ile şuanki satış rakamı arasında devasa uçurum söz konusu. Eğer size yük oldu isek kusurumuza bakmayın. Telafisi mümkün ise üstüme düşeni yapabilirim.

Beni yanlış anladınız. Benim ki sitem değil. Kitabı daha ne kadar geniş kitlere ve uygun fiyata dağıtmak istediğimizin bir göstergesi olarak yazdım bunları.
Ban olan bir borcunuz yok, varsa da helal olsun.
Hayırlı olsun.
(14-02-2019, Saat: 11:29)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir yanlış anlama varsa kendimce düzeltmek isterim. Burada fiyatın yüksek olduğunu belirten (sanırım) herkes bu kitap bu para etmez/hak etmez demek için değil bu fiyatla maalesef çok fazla satılamayabileceğinden ve dolayısıyla hem sizin hakkınızı alamama hem de kitabın çok geniş kesimlere yayıl(a)mama ihtimallerinden dolayı sanırım ve umarım  Rolleyes bu şekilde yazdı. Tekrar sizin için ve Delphi camiası için umarım bu kitap hayırlı olur  Angel

Kesinlikle katılıyorum.
(14-02-2019, Saat: 14:30)SercanTEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN" hocam ilk ön sipariş verenlerdenim. ödediğim rakam ile şuanki satış rakamı arasında devasa uçurum söz konusu. Eğer size yük oldu isek kusurumuza bakmayın. Telafisi mümkün ise üstüme düşeni yapabilirim.
Aynı şekilde bende katılım bu teklife
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
Kitabı satın almak için siteye bağlandım fakat, Ödemeyi gerçekleştiremiyorum. Satın almanın başka yolu var mı. ?
Merhaba öncelikle türkçe böyle bir kaynak oluşturduğunuz için çok teşekkür ederim Adem isminde bir arkdaşım daha önce bana bu kitabı hediye etmişti hiç bakmamıştım burda görünce yazarının sitesinde olduğumu yeni anladım Sad

İçerisinde Web servisler ile ilgili bilgide mevcutmu kitap şuan yanımda değil ben izmire taşındım kitap ankarada evimde.
En kısa sürede kitabı inceleyeceğim tebrik ediyorum sizi tekrardan.
(15-09-2020, Saat: 15:17)Doğan Yılmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kitabı satın almak için siteye bağlandım fakat, Ödemeyi gerçekleştiremiyorum.  Satın almanın başka yolu var mı. ?

Konuyu yayıncı firmaya ilettim. 
Yanıt alınca buradan bilgi veririm.

(15-09-2020, Saat: 15:23)CigdemC Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba öncelikle türkçe böyle bir kaynak oluşturduğunuz için çok teşekkür ederim  Adem isminde bir arkdaşım daha önce bana bu kitabı hediye etmişti hiç bakmamıştım burda görünce yazarının sitesinde olduğumu yeni anladım Sad  

İçerisinde Web servisler ile ilgili bilgide mevcutmu kitap şuan yanımda değil ben izmire taşındım kitap ankarada evimde.
En kısa sürede kitabı inceleyeceğim tebrik ediyorum sizi tekrardan.

Rica ederim. Hayırlı olsun. 
Mevcut baskıda web servis konusuna değinilmemiştir. Yalnızca REST ve RESTful servislerden gelen verileri çözümleme ve REST mimarili sunucu yapılarının nasıl oluşturulacağı anlatılmıştır. 
ÖM ile bilgilerinize paylaşırsanız dijital baskı göndereceklerimiz listesine ekleyelim sizi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ürün Satış Web Semineri - 7. hafta TescilsizUzman 12 5.100 04-12-2023, Saat: 09:11
Son Yorum: RAD Coder
  Kitabımızın Dijital Baskısı Dağıtıma Çıktı TescilsizUzman 41 17.073 21-10-2020, Saat: 19:23
Son Yorum: delphicim
  Ürün Satış Web Semineri - 8. hafta - Final TescilsizUzman 0 1.614 22-10-2019, Saat: 09:00
Son Yorum: TescilsizUzman
  Ürün Satış Web Semineri - 6. hafta TescilsizUzman 3 3.161 09-10-2019, Saat: 15:48
Son Yorum: TescilsizUzman
  Ürün Satış Web Semineri - 5. hafta TescilsizUzman 9 7.270 01-10-2019, Saat: 17:36
Son Yorum: hi_selamlar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi