Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apple Store Sürüm yayımlama süresi Hk.
Merhaba arkadaşlar.

IOS uygulamanızı appstore da yayımlarken ahiret sorusu sordukları ve sürecin uzun olduğu konusunda birçok bildirim ve geri dönüş almıştım.

13.02.2019 (Bugün) gece 02 sularında yeni sürüm yayımladım ve hiç bir soru vs sorulmadan uygulamamın yine 13.02.2019 (Bugün) 19.00 sularında yayımlandığını görünce şok oldum.. Hani daha önceki sürümlerimde bikaçgün geçtiğini gördüm ama bu kadar hızlı yayımlandını görünce şaşırdım   Rolleyes Shy

Acaba Apple bana imtiyaz mı geçiyor diye düşünmüyor değilim hani :Smile
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda..? Confused

Ek Dosyalar Resimler

// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Merhaba,
Apple politikalarının yumuşamadığı kanaatindeyim. 
Tek imtiyaz tanıdığı konu para. Üyeliğiniz bittiği anda yayında olan uygulamanızın linkini iptal ediyor. Üyeliğinizi yenilediğinizde genel kullanıma yeniden açıyor. Bir uygulama için sizi ömür boyu yıllık aidat ödemeye mahküm ediyor.
Süre konusuna gelince; 
İlk inceleme ise; detaylı bir bakış olduğu için uzun sürmesi normaldir. Fakat bu sürenin iki günü aştığına hiç şahit olmadım.
Sonraki güncellemeler; yalnızca güncellenen kısma odaklanıldığı için süreç daha hızlı işliyor. 
Yeni güncelleme onayında, 6-12 saat içerisinde işleme alınıyor ve bir hata yok ise tahmini 30-60 dk. içerisinde onaylanıyor. Bu sürede, kontrolör tahminimce zorunlu olan kayıt ve bilgi güncelleme işlemlerini yapıyor. Arada bir kahve molası veriyor.

İlk defa Apple Store'a uygulama gönderen arkadaşlara altın değerinde önerilerde bulunmak istiyorum. 
Uygulamayı tamamladıktan sonra onay sürecine göndermeyin. 
Gereksinim analizinde yer alan modüllerin zorunlu olanlarını tamamladıktan sonra gönderin. Diğer modülleri peyder pey tamalayarak, güncelleme şeklinde gönderin.
Ağır iş ve sensör modüllerini toplu olarak göndermeyin. 
Her bir işi tamamladıktan sonra güncelleme ile yayınlamaya çalışın.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Teşekkürler hocam bu Altın bilgiler için..
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  App Store Unigui Gömülü Proje Yayınlama Hk pro_imaj 2 377 16-05-2019, Saat: 10:48
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Apple iOS Geliştirici Programı Üyelik Ücreti Fesih ARSLAN 14 1.840 21-11-2018, Saat: 09:07
Son Yorum: CelalUsta

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi