Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WinMerge kaynak kodları kıyaslama araç programı
#11
Winmerge çok iyi tortoise svn ile birlikte de geliyor.
Sürüm arasındaki farklılıkları karşılaştırma açılıyor. Başarılı bir uygulama
PostgreSQL - Linux - Delphi, Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
WWW
Cevapla
#12
Norton Commander komut istemi ortamında muazzam bir araçtı. Komut yazmak yerine işlemleri arayüz ve kısayollar ile çalıştırmak çok pratik oluyor. Total Commander ve türevi uygulamalar bu alışkanlığı windows ortamına taşıdığı gibi ek bir çok pratik özellikler sunması aynı geleneği günümüze kadar taşıdı. Yalnız burada lisans konusu biraz sorun olabilir. Lisans almak istemeyenler için ücretsiz çözüm Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.. Şahsen ben de bu araç programı kullanıyorum. Her ne kadar Total Commander'ın yüzde yüz karşılığı olmasa da muadili özelliklere sahip. Tabi burada dahili bir dosya kıyaslama aracı bulunmamaktadır ama bu işi yapacak uygulama ayarlanabiliyor. Ben de (Araçlar-Ayarlar-Uygulamalar -> Dosya Karşılaştırma kısmından) WinMerge uygulamasına ayarlayarak aynı yeteneği, WinMerge üzerinden Free Commander uygulamasına kazandırdım Smile . Bu Commander araçları anlık olarak bir çok kere Windows Gezgini ile değişik klasörleri aynı anda açmak veya ftp de çeşitli adreslere girip çıkanlar için çok pratik kullanım imkanı sunmaktadır. Hatta sıkıştırılmış dosyaları da bir klasör edasında gezmek de çok pratik bir çalışma imkanı sunmaktadır. (Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. için ayrı başlık açılsa yeridir Big Grin )

Aslında iki dosya arasında farkı bulan bir çok araç var. Notepad++, (delphi projesi olan) PSPad gibi editörler dahili kıyaslama araçlarına sahipler. Ben ise WinMerge ile çalışmayı daha kolay yapabiliyorum. Ne zaman eklendi bilmiyorum ama 3 dosya birden kıyaslama özelliği eklenmiş Big Grin . Klasör kıyaslaması da yapıyordu ama bu versiyonda bulunan farkları daha derli toplu olarak gösterir hale getirmişler.
Cevapla
#13
Kısa süreliğine benzer başka bir araç olan Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. ücretsiz olarak yayınlanıyor...
Cevapla
#14
(23-02-2019, Saat: 13:49)sabanakman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Norton Commander komut istemi ortamında muazzam bir araçtı. Komut yazmak yerine işlemleri arayüz ve kısayollar ile çalıştırmak çok pratik oluyor. Total Commander ve türevi uygulamalar bu alışkanlığı windows ortamına taşıdığı gibi ek bir çok pratik özellikler sunması aynı geleneği günümüze kadar taşıdı. Yalnız burada lisans konusu biraz sorun olabilir. Lisans almak istemeyenler için ücretsiz çözüm Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.. Şahsen ben de bu araç programı kullanıyorum. Her ne kadar Total Commander'ın yüzde yüz karşılığı olmasa da muadili özelliklere sahip. Tabi burada dahili bir dosya kıyaslama aracı bulunmamaktadır ama bu işi yapacak uygulama ayarlanabiliyor. Ben de (Araçlar-Ayarlar-Uygulamalar -> Dosya Karşılaştırma kısmından) WinMerge uygulamasına ayarlayarak aynı yeteneği, WinMerge üzerinden Free Commander uygulamasına kazandırdım Smile . Bu Commander araçları anlık olarak bir çok kere Windows Gezgini ile değişik klasörleri aynı anda açmak veya ftp de çeşitli adreslere girip çıkanlar için çok pratik kullanım imkanı sunmaktadır. Hatta sıkıştırılmış dosyaları da bir klasör edasında gezmek de çok pratik bir çalışma imkanı sunmaktadır. (Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. için ayrı başlık açılsa yeridir Big Grin )

Aslında iki dosya arasında farkı bulan bir çok araç var. Notepad++, (delphi projesi olan) PSPad gibi editörler dahili kıyaslama araçlarına sahipler. Ben ise WinMerge ile çalışmayı daha kolay yapabiliyorum. Ne zaman eklendi bilmiyorum ama 3 dosya birden kıyaslama özelliği eklenmiş Big Grin . Klasör kıyaslaması da yapıyordu ama bu versiyonda bulunan farkları daha derli toplu olarak gösterir hale getirmişler.

Uzun zaman WinMerge kullanmış biri olarak kesinlikle Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.'i denemenizi öneririm.

3 way Merge işlemi için WinMerge ve Meld'in yöntemleri biraz çakma 3 way Merge aslında. Gerçek bir 3 way merge desteği istiyorsanız KDiff3 (uzun zamandır güncellenmese de) tavsiye ederim. Yalnız 3 Way Merge işlemlerini sadece dosya üzerinden yapıyor, bellekten yapmıyor bu bir handikap ama Git kullanımında Merge tool'u olarak kesinlikle ne WinMerge'i ya da Meld'i tavsiye etmem. WinMerge ve Meld, git için diff tool olarak kullanışlı sadece.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MSSQL Yedekleme Programı ercanskose 10 926 07-03-2019, Saat: 10:49
Son Yorum: forumcuali
  AceThinker PDF Converter Pro PDF çevirme programı sabanakman 5 511 02-03-2019, Saat: 11:20
Son Yorum: sabanakman
  Sql yedekleme programı cinarbil 10 1.587 04-12-2018, Saat: 15:55
Son Yorum: forumcuali
  Senet hazırlama ve yazdırma programı cinarbil 8 1.099 20-10-2018, Saat: 12:30
Son Yorum: mcuyan
  Kütüphane Takip Programı ihalilcoban 7 11.641 18-04-2018, Saat: 11:42
Son Yorum: ihalilcobanKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi