Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android-Grid uygulama kapanma
Selamlar. 
Şöyle ilginç bir sorunum var. Belki daha sonra sizde karşılaşabilirsiniz.
Android Uygulama içinde veri tabanındaki bilgileri listelemek için grid kullandım. Uygulama çalışıyor güzel..
Ama bir kaç telefonda şöyle oluyor. Uygulama splash ekran geldikten sonra kapanıyor. Bende uygulama içinde kullandığım gridi silip tekrar çalıştırdığımda bu sefer sorunsuz çalışıyor. Yani grid den dolayı açılmıyor kesinleştirdim.  Sizce neden olabilir? 2 telefonda yaşadım bu sorunu. 
Birisi : Samsung S5 SM-G900FQ  Android 6.0.1
Merhaba,
DBGrid mi kullandınız? Eğer öyleyse ara sıra uygulamanın kapanması/kırılması normaldir. Smile
Doğrudan veri tabanı bağlantısı yapılan bileşenler, sürekli bağlı kalma isteğinde bulunurlar. Mobil uygulamalar anlık bağlantı kopmalarına karşı çok hassas. (Aşırı duygusal, sert tepki gösterip kendini kapatıyor)
Çözüm olarak; veri isteği sizin kontrolünüzde olan bir bileşenin kullanılması gerekmektedir. 
Mobil uygulamalarda (geniş çözünürlüğe sahip tabletler hariç) grid yapıları pek kullanılmıyor. Bunların yerine daha sade, daha okunabilir, az bilgi ile çok iş yapabilen bileşenler tercih ediliyor. 
Örneğin, bir personel listesini tek bir listede (Grdi gibi) göstermek sizin için daha kolay olabilir. Tüm personel bilgilerini tek ekrana da yansıtmış ve karşı tarafın (müşterinizin) isteğini yerine getirmiş olabilirsiniz fakat düşük çözünürlüğe sahip küçük cihazlarda ciddi sorunlarla karşılaşırsınız. 
Bunu yerine ListView üzerinde tek satırlık ad soyad (veya ihtiyaç olan birkaç alan daha olabilir) alanı olur. Siz herhangi bir isme tıkladığınız anada yeni pencere açarak, personele ait tüm detayları verebilirsiniz.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Splash ekranda direk kapaniyor ise sqlconnection yada fdac bilezeni in connect ozelligi teue kalmistir.. fakat dbgrip kullanmak @Fesih ARSLAN hocamin soyledigi gibi çok sakincali.. bunun yerind3 stringgrid yada bindstri ggrid kullanmanizi ve ilk acilisda mutlaka fdconnection yada hangi baglanti turunu kullaniyor iseniz onun disconnect okdugundan emin olun..
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Connectionu form aktif olduktan sonra butonla aktif yapıyorum. onunla alakası yok sanırım. aktif olsun olmasın direk kapanıyor.
Çoğu telefonda sorunsuz çalışıyor birkaç telefonda bunu yaptı. Mantıklı olan tabi listview. ona göre ayarlıyacağım.
Teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android 64 bit Dahil Etme cihankoca 2 62 20-09-2019, Saat: 17:44
Son Yorum: cihankoca
  Android Sdk Güncellemesi cihankoca 3 82 20-09-2019, Saat: 15:36
Son Yorum: cihankoca
  Android 7.1.1 Null Pointer narkotik 7 481 20-09-2019, Saat: 12:45
Son Yorum: Mr.Developer
  Delphi fmx ile Play store uygulama içi satın alma işlemi crowlin 1 68 20-09-2019, Saat: 10:33
  Firemonkey Android Uygulama ile Barcode Okuma coderlegobilisim 1 74 19-09-2019, Saat: 18:27

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi