Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Excel secili satır
Smile) Bende hayretler içindeyim Smile Benim bu konuya yorumum bile yok iken, açtığım konu nasıl olmuş da buralara kadar sürüklenmiş? Smile
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(05-03-2019, Saat: 16:34)ahmetb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuya dahil olmaya çalışmanızı anlayamadım. Burada cevap verme veya vermeme hakkına ilgili kişinin kararı. 
Çok merak etim siz anladıysanız lütfen anladığınız şeyi anlamayan bana anlatır mısınız?

Anlayabileceğinizi düşünseydim denerdim de, sizi muhatap bile almamışım ki ortada doğrudan sizinle ilgili bir konu da yok.

Lütfen, gereksiz evhamlarınızı foruma beceriksizce yansıtıp, ne konunun muhataplarını ne de olmayanlarını tedirgin etmeyin, rica ediyorum.
Sevgili ve sayın @ahmetb ve @ChangeoveR arkadaşlarım.

Lütfen biraz sakin olalım. Şimdi bu tansiyon yükselmesinin nedenini anlamak için tüm yorumları okudum. Anladığım şu:
Ahmet bey ile Muharrem bey adım adım çözüm odaklı gidiyor birbirlerini anlamaya çalışıyor. ChangeOver arkadaşım da Muharrem Bey'e Desteklerinden dolayı teşekkürünü deişik bir üslubla gösteriyor. Sanırım bu değişik üslubu Ahmet Bey yanlış anlıyor ve ortalık karışıyor.

Burası Bilgi paylaşıım yapılan bir platform. Herkes bilgisini bir başkasına aktarmak için burada bulunuyor.. Kibir yanlış anlaşılma vs gibi art niyetli davranış ve düşünceler burada bulunmamalı diye düşünüyorum. Lütfen bira sağduyu ve sükünet.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Big Grin 
Merhaba, üstadım MrMarman emeğine sağlık kodlarını incelerken büyük keyif alıyorum, seni takip etmek ayrıca bir hobi oldu Smile
yukarıda excel kurulu ve aktifse diye bir kod bloğu paylaşmışsın. Excelin bilgisayarımızda sadece kurulu mu olduğunu kontrol etmek istedim ama kodu anlayamadım.

aşağıdaki satırlar her ikiside aynı burada hangisi kurulu olduğunu kontrol ediyor ?

if    Succeeded(CLSIDFromProgID(PWideChar(WideString(ClassName)), ClassID))

AND Succeeded(CLSIDFromProgID(PWideChar(WideString(ClassName)), ClassID))
@CesuR merhaba.

Şimdi baktım copy/paste kazasından ibaret

Birisi ( IsObjectAvailable ) 
Succeeded(CLSIDFromProgID(PWideChar(WideString(ClassName))

diğeri ( IsObjectActive )
Succeeded(CLSIDFromProgID(PWideChar(WideString(ClassName)), ClassID))

olacaktı...
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DbGrid'de Seçili Satırların Fast Reportta Raporlanması [ÇÖZÜLDÜ] bünyamin68 4 637 17-12-2023, Saat: 15:08
Son Yorum: bünyamin68
  Delphi Sürekli Adı Değişen Excel Dosyasından Veri Çekme bünyamin68 2 555 05-10-2023, Saat: 12:50
Son Yorum: mcuyan
  Excel Aktarım OZCANK 2 417 21-08-2023, Saat: 12:57
Son Yorum: frmman
  Fasreport Table nesnesinde satır yüksekliği cvheneburi 4 586 01-08-2023, Saat: 16:27
Son Yorum: cvheneburi
  Delphi 7 Excel'e Veri Aktarma mahone 6 1.051 02-05-2023, Saat: 08:34
Son Yorum: COMMANDX

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi