Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread
cevap bulunmayana kadar çözülmedi sayılır birde bu konu başlığındaki tüm yazılanları ve anlatılmak istenenleri tekrardan okudum da okurken şöyle bir şey hissettim saldırıııııııııınnn biri soru sormuş. Smile

iki thread in de düzgün çalışmadığı söylenmiş ama niçin düzgün çalışmadığı açıklanmamış halbuki işlemleri kontrol ettiğimde bir sorun yok hatta dediğim gibi dün akşam evde tekrar kontrol ettiğimde sorunsuz üç thread de düzgün çalıştığını gözlemledim. neyse yapmıyorum thread mread
(06-03-2019, Saat: 11:38)osiso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cevap bulunmayana kadar çözülmedi sayılır birde bu konu başlığındaki tüm yazılanları ve anlatılmak istenenleri tekrardan okudum da okurken şöyle bir şey hissettim saldırıııııııııınnn biri soru sormuş.  Smile

iki thread in de düzgün çalışmadığı söylenmiş ama niçin düzgün çalışmadığı açıklanmamış halbuki işlemleri kontrol ettiğimde bir sorun yok hatta dediğim gibi dün akşam evde tekrar kontrol ettiğimde sorunsuz üç thread de düzgün çalıştığını gözlemledim. neyse yapmıyorum thread mread

Merhaba,

Yanılıyorsunuz, ilk mesajda @Tuğrul HELVACI size çok açık bir biçimde niye yanlış çalıştığını söylemiş. Sadece cevabı gözden kaçırmışsınız:

Alıntı:Thread'lerin içinden ana thread'in içindeki nesnelere erişip kullanmaya çalışmışsınız. Bu son derece hatalı bir davranış.

Daha sonraki mesajlarda da VCL nesnelerine thread içinden erişilmemesi gerektiği, VCL'in thread-safe olmadığı vurgulanmış. Yani size her türlü cevap verilmiş. Ayrıca kaynak da gösterilmiş. Belki tavsiye içeren mesajları hızlı geçiyorsunuz, ondan kaçırdınız, ama bir de sitem ettiğiniz kısımlara bakalım:

- İki thread de düzgün çalışmıyor: Çünkü ana thread'deki VCL nesnelerine erişiyorsunuz. @Tuğrul HELVACI yazmış.
- Niçin düzgün çalışmıyor: VCL Thread safe değildir. @edo, @Tuğrul HELVACI 'in sitesinden alıntılamış
- Kontrol ettiğimde sorun yok: @Tuğrul HELVACI ilk mesajında ve sonraki mesajlarında yazmış. Sorun var, ama her zaman hata vermeyebilir, çünkü kimlerin ne zaman ortak kaynağa erişeceği belli değil. Bu belirsizlikten dolayı da bazen aynı anda erişmeye çalışırlar ve patlar, bazen de erişmeye çalışmazlar ve hata vermez. Sizin yapmanız gereken de bunu koordine etmek. @Tuğrul HELVACI Bey'in yemek masası örneği gibi.
- 3 Thread'de düzgün çalıştığını gözlemledim: Bir önceki madde ile aynı. Aslında düzgün çalışmıyor, sadece şans eseri düzgün çalışıyor. Şansınız ne kadar devam eder belli değil.

Threadlerle çalışmak biraz saç baş yoldurur, o yüzden hiç thread mhread demeden çalışmaya devam edin Big Grin Bu konuda gerek @Tuğrul HELVACI'nın, gerekse internetteki diğer düzgün kaynakların çok yardımı olacaktır. İşe bir thread ile başlayın, örneğin ilk başta sadece dosya kopyalayın. Sonra kopyalama sırasında progress gösterin. Sonra işlemi elle iptal edin. Sonra program kapanırken otomatik iptal edin. Bir sonraki adımda işlemi geçici olarak durdurun. Bu basit gibi görünen örneği bitirdiğinizde zaten bir sürü konuyu öğrenmiş ve uygulamış olacaksınız Smile

İyi çalışmalar
"Öğrenmenin acısını bir müddet tatmayan, hayatı boyunca cehaletin zilletini yudumlar" (İ.Ş.)
There's no place like 127.0.0.1
(06-03-2019, Saat: 13:49)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "Öğrenmenin acısını bir müddet tatmayan, hayatı boyunca cehaletin zilletini yudumlar" (İ.Ş.)

okurken şöyle bir şey hissettim saldırıııııııııınnn biri soru sormuş. smile.png  hadi sorduğuna pişman edelim felsefe yapalım filozof olduğumuzu anlasın ama bildiğimizi (bilmediğimizi) anlamasın felsefik cevaplarla onu pişman edelim. yardımcı olmak mı o da ne ? cevap yazanların böyle bir müneccim durumları yok okumamışım yok araştırmamışım kardeşim sen benim araştırmadığımı nereden anladın şimdi history resimleri koyacağım adamı yalancılamış gibi olmayayım diye yapmadım SimaWB işte çektiğim acı sence yeterlimi?
(06-03-2019, Saat: 14:09)osiso Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-03-2019, Saat: 13:49)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "Öğrenmenin acısını bir müddet tatmayan, hayatı boyunca cehaletin zilletini yudumlar" (İ.Ş.)

okurken şöyle bir şey hissettim saldırıııııııııınnn biri soru sormuş. smile.png  hadi sorduğuna pişman edelim felsefe yapalım filozof olduğumuzu anlasın ama bildiğimizi (bilmediğimizi) anlamasın felsefik cevaplarla onu pişman edelim. yardımcı olmak mı o da ne ? tabiki istisnalar hariç

Merhaba,
Bardağın dolu tarafından bakarsanız, sizin olumsuz olarak gördüğünüz yorumların oranı, doğru yola iletmek için çaba sarf edenlerin yorumlarından oldukça düşük sayıdadır. 
Kimsenin sizi rencide etmek veya ezmek amacıyla hareket ettiğini (ki bu üyelerimizi uzun süredir tanıyıp iyi analiz eden biri olarak söylüyorum), sanmıyorum. 
Olumsuz olarak gördüğünüz yorumlar üzerine odaklanınca genelinde şunu gördüm. 
İletişimde sorun var gibi. Bu formda bu tip olaylar defalarca yaşandı. 
A, B, C ... Z ye kadar alternatif çözüm yolu ürettiğimiz zamanlarda bile üyemiz, bu tavsiye ve önerileri test etmeden, konuyu dallandırmaya devam etti. 
Thread gibi komplike (Modern Object Pascal ile bu durum komplike olmaktan çıktı), bir mevzu olunca haliyle bir çok üyenin de yorumu oluyor. 
Kimse size sevmediğiniz bir yemeği dayatamaz, yalnızca tavsiyede bulunur ve siz isterseniz (çok aç olanlar istisna Smile ) tadarsınız. 
Bu yorumları bir zenginlik olarak görüp, içlerinden zevkinize göre bir menü oluşturabilirsiniz.
(06-03-2019, Saat: 14:09)osiso Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

okurken şöyle bir şey hissettim saldırıııııııııınnn biri soru sormuş. smile.png  hadi sorduğuna pişman edelim felsefe yapalım filozof olduğumuzu anlasın ama bildiğimizi (bilmediğimizi) anlamasın felsefik cevaplarla onu pişman edelim. yardımcı olmak mı o da ne ? cevap yazanların böyle bir müneccim durumları yok okumamışım yok araştırmamışım kardeşim sen benim araştırmadığımı nereden anladın şimdi history resimleri koyacağım adamı yalancılamış gibi olmayayım diye yapmadım SimaWB işte çektiğim acı sence yeterlimi?

Kusura bakma ama yardımcı olmaya çalışan insanlara karşı yaklaşımın hiç makul değil  Dodgy  Kime neyin afra tafrasını yapıyorsun  Huh
çok şükür yardımcı olmaya çalışan kişi ile olmamaya çalışan bunu biraz açayım müneccimlik yapan sen araştırma yapmamışsın diyen işte forumdaki gönderilen mesaj sayısı artsın diye rütbe gibi yardımcı olmaya çalışıyor gibi gözüken kişi işte ben buna afra tafra yapıyorum soru cevap platformu nacizane soru sorulmuş oraya da dosya yüklemiş sorusunu da anlatmış biliyorsan cevapla bilmiyorsan bilen zaten cevaplıyor felsefe yapmanın müneccimlik yapmanın verilen cevap sayım artsın zihniyeti hoş değil afram tafram buna

yani ctrl+d yapmayınca herkes çok mu kızıyor yada program çalışmıyor mu sorun nedir.

Tuğrul Helvacı hocama Bahadir.Alkac hocama teşekkür ediyor konuyu kapatıyorum. Herkese iyi forumlar.
(06-03-2019, Saat: 14:47)osiso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok şükür yardımcı olmaya çalışan kişi ile olmamaya çalışan bunu biraz açayım müneccimlik yapan sen araştırma yapmamışsın diyen işte forumdaki gönderilen mesaj sayısı artsın diye rütbe gibi yardımcı olmaya çalışıyor gibi gözüken kişi işte ben buna afra tafra yapıyorum soru cevap platformu nacizane soru sorulmuş oraya da dosya yüklemiş sorusunu da anlatmış biliyorsan cevapla bilmiyorsan bilen zaten cevaplıyor felsefe yapmanın müneccimlik yapmanın verilen cevap sayım artsın zihniyeti hoş değil afram tafram buna

yani ctrl+d yapmayınca herkes çok mu kızıyor yada program çalışmıyor mu sorun nedir.

Tuğrul Helvacı hocama Bahadir.Alkac hocama teşekkür ediyor konuyu kapatıyorum. Herkese iyi forumlar.

Tebrik ederim bu şekilde kod yazmaya devam et!!! İnsanların ne demeye çalıştıklarını değil, ne dememeye çalıştıklarını anlamak çok şey katacaktır sana...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Thread içinde CoInitialize(nil) ve CoUninitialize serdar 6 1.021 22-08-2023, Saat: 09:50
Son Yorum: yhackup
  Thread Socket (Yardım) hkeskin 1 1.360 11-07-2023, Saat: 12:47
Son Yorum: delphiman
  Thread pool mantığı nasıl kurulmalı ? mrmarman 12 3.104 16-12-2021, Saat: 20:45
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
Question Bu thread kullanımı doğrumu ? seci20 0 657 05-09-2021, Saat: 12:55
Son Yorum: seci20
  3D lidar veri analizi için PPL veya Thread nuheroglu 17 5.157 02-08-2021, Saat: 10:35
Son Yorum: omeraksit05

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi