Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Datasnap server üzerinden client bağlantısı sonlandırma
Üstat serverdan client'i sonlandıramazsınız diye biliyorum. Serverdan ancak cliente komut gönderebilirsiniz ve o komut ile client kendini sonlandırır.

Anladığım kadarıyla client bağlantısı hep açık kalsın server istediği zaman bağlanmaya izin versin istediği zaman sonlandırsın istiyorsunuz. Ama böyle birşeyin olması mümkün görünmüyor. Çünkü server clientin bağlantısını engellediğinde client ya hata verir ya da kendini kapatır
(11-03-2019, Saat: 20:50)hakanharbeli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstat serverdan client'i sonlandıramazsınız diye biliyorum. Serverdan ancak cliente komut gönderebilirsiniz ve o komut ile client kendini sonlandırır.

Anladığım kadarıyla client bağlantısı hep açık kalsın server istediği zaman bağlanmaya izin versin istediği zaman sonlandırsın istiyorsunuz. Ama böyle birşeyin olması mümkün görünmüyor. Çünkü server clientin bağlantısını engellediğinde client ya hata verir ya da kendini kapatır

Evet çoğu kişi öyle söylüyor. Ama mutlak olması gerekli diye düşünüyorum. Yoksa diyelim programda bir hata oluştu ve son kullanıcı bunu farketmedi öyle asılı kalıyor sürekli. Üstatlardan cevap bekliyoruz Smile
Güncel ustalarım hala bir çözüm bulunamadı...
(08-03-2019, Saat: 17:43)seci20 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-03-2019, Saat: 16:27)QuAdR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anahtar kelimeler;
Disconnect or Terminate a datasnap client session,
Datasnap Server Side Session Management,
Datasnap Session Lifecycle management server side....

Link

hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Onu okudum bende ama bir türlü TDSSessionManager ekleyemedim forma orasını anlayamadım bir türlü.

Öncelikle yapmanız gereken basit adımları yazmak istiyorum:

1. İlgili projenizin ilgili kaynak kodlarından herhangi birisinin herhangi bir yerine TDSSessionManager yazılır.
  2. Sonra TDSSessionManager metni seçili hale getirilir ve F1 tuşuna basılır.
  3. Açılan yardım dökümanında TDSSessionManager sınıfının tanımlı olduğu unit olarak, (kullandığınız Delphi versiyonuna göre değişme ihtimali olmakla birlikte) Datasnap.DSSession görülür.
  4. Datasnap.DSSession projenizin uses bölümüne eklenir ve @QuAdR arkadaşımızın tavsiyeleri bir kere daha gözden geçirilir.
Umulur ki sonuca ulaşacaksınız.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Servis uygulması üzerinden komut satırı çalıştırmak ahmet_sinav 9 256 06-03-2019, Saat: 22:22
Son Yorum: ahmet_sinav
  [Çözüldü] HTTP üzerinden RTSP ile IP kamera stream işlemek Abdullah ILGAZ 3 1.311 06-03-2019, Saat: 00:47
Son Yorum: Yeliz
  TcpServer Client Bağlantı Yenileme CesuR 24 533 05-03-2019, Saat: 00:14
Son Yorum: CesuR
  DB Server Reconnect mcuyan 3 166 04-03-2019, Saat: 19:21
Son Yorum: mcuyan
  [ÇÖZÜLDÜ] Google Calendar API Server tipi Erişim Metodu hakkında tecrübesi olan mrmarman 41 3.779 01-02-2019, Saat: 09:30
Son Yorum: Bay_Y

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi