Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
unit not found hatası
arkadaşlar internetden indirdiğim örnek bir projeyi inceliyorum bir sorunla karşılaştım.

ipl.o
ipl.ppu
OpenCV.o
OpenCV.ppu 

dosyalarını proje klasöründeki /lib/x86_64-linux  klassörünün içine atıyorum

arkasından 
uses
  Classes, SysUtils, Forms, Controls, Graphics, Dialogs,OpenCV,ipl; 

kütüphane isimlerini uses a ekliyorum programı çalıştırıyorum program hata vermiyor.

fakat kod yazmaya başlayıp  kod tamamlama kullanmak istediğimde
unit1.pas(26,1) Error: unit not found: ipl

şeklinde hata veriyor kütüphaneyi başka bir yerden daha eklemek mi gerekiyor

saygılarımla
Ekmeğimi yazılımdan kazanmıyorum kendi halimde bir şeyler yapıyorum. 49 yaşında emekliyim.
iyne sokmadan yardımcı olacaksan başımın üstünde yerin var.

evet 
proje dosyalarınızın olduğu klasörü 

Tools
Options
Delphi  Options
Lib

libray Path

içine add ile eklemelisiniz.
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
pardon hocam lazarus da yazdığımı belirtmeyi unutmuşum lazarusda nasıl yaparız acaba
Ekmeğimi yazılımdan kazanmıyorum kendi halimde bir şeyler yapıyorum. 49 yaşında emekliyim.
iyne sokmadan yardımcı olacaksan başımın üstünde yerin var.

ipl ve opencv ünitelerinin eklenmesi gerekiyor muhtemelen sizin projede bu dosyalar yok. İndirdiğiniz proje dosyalarının içine bakın bu dosyalar varsa bunları projeye dahil edin. Aksi halde ipl nedir İnternet en aratıp ne olduğunu bulmanız gerekiyor
PostgreSQL - Linux - Delphi, Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
@sadikacar60 hocam;
Nacizane birkaç fikrimi sizlere aktarmak istiyorum. Hobi olarak bile öğrenecekseniz Yazılımı ki buradaki çoğu kişi ekmek parası için kullanıyor Delphi'yi, Bazı temelleri kesinlikle eksiksiz bilmeniz gerekiyor. Örneğin: Algoritma yapısı, Yada IDE özellikleri veya Bir Componenti kullandığınız IDE'ye (Delphi, LAzarus vs.) taınmlama gibi. Bunları öğrendiğiniz zaman zaten bu tür hataların nerden/neyden kaynaklandığını öğreniyorsunuz.

Kabaca hata mesajınıza bakarak xxx isimli uniti bulamadığını gözlemliyorum. Araştırmanızı bu konuda yoğunlaştırmanızı öneririm.

Burası bilgi paylaşma platformu. Burada balık verilmez, tutma yöntemleri konusunda ipucu verilip beyin fırtınası yapılır. Fakat temelini kesinlikle Döküman okuyarak yada video izleyerek öğrenmeniz gerekiyor.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çözüldü-PasLibVlc kütüphanesi kullanıldı vlc player hatası sadikacar60 6 556 28-01-2019, Saat: 10:28
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  Lazarus SIGSEGV hatası (Çözüldü / Dolaylı olarak) uparlayan 14 2.385 27-01-2019, Saat: 16:05
Son Yorum: sadikacar60
  Çözüldü-string eşit değil hatası sadikacar60 7 513 24-01-2019, Saat: 20:54
Son Yorum: sadikacar60

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi