Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canlı geri sayımı yakalamak
Canlı video yayını yapan bir sitede , her oyunun bitiminde 1.30 saniyelik bir bekleme oluyor. Bunu bildirmek içinde video üst kısmında geri sayım çıkıyor. 
Amacım bu mola sürenin başladığı ve bitiş anını yakalamak. Sitenin içeriğine baktığımda CounterTimer diye bir classta bu işi yaptığı görülüyor. Fakat bu class oyun oynanırken yok oyun molaya geçtiğinde oluşuyor.

lqDXXl.jpg

İlgili site ile birçok bilgiyi Json formatında sunuyor. Fakat bunların içinde bu süre bilgisi malesef yok. ( Chrome network tabından takip ettim)
Gelen json bilgide zaman ile alakalı bir tek End_At, Creat_At, Update_At var. Fakat onlarda aradığım şey değil. 
Bu bilgi nasıl gönderiyor olabilir , nasıl yakalayabilirim. ?

{"game":{"id":51475,"is_current_game":true,"ball_x":41,"video_url":"","end_at":"0001-01-01T00:00:00Z","created_at":"2019-03-11T22:20:22.665410972Z","updated_at":"2019-03-11T22:20:22.665411027Z"}}
Websocket ile başladı bitti cinsinden bilgi gönderiyormuş.  Sorunun cevabını buldum ama çözümü bulamadım. Rest debbuger ile WSS bağlantısını okumayı denedim sonsuz döngüye girmiş gibi dondu kaldı. Biraz daha araştıralım bakalım.

oXmv6R.png
Merhaba.

- Chrome PlugIn'lerinden "WebSniffer" plugin kullanmanızı tavsiye ederim.

- Gelen giden her paketi sizin için logluyor. Ayrıca POST ve GET parametrerlerini de derleyip size sunuyor. Beğenerek kullanıyorum.

zvcnx4viqds3nxjlvifp.png
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

idhttp ile kaynak kodlarını çekip parse edebilirsiniz. Ya da webbrowser nesnesinde document fonksiyonu ile kaynak kodlarını çekebilirsiniz. Yani çözümü html parse gibi görünüyor. Hatta barutali'nin aradansec fonksiyonu var onunla çok güzel parse ediliyor yıllardır kullanıyorum Smile
MrMarman üstadım 
Teşekkürler. Gelen bilgi nerden nasıl geldiğini buldum (ikinci gönderimde resimdeki gibi ).  Sorun https değilde şu WSS (websocket) olarak  geliyor bilgi. Rest ile bu bilgiyi alamıyorum. Gördüğüm kadarıyla wss linkleri için  paralı özel bileşenler kullanmışlar. İndy ile olmuyormuş.

[b]hakanharbeli[/b]
Onla epey zor olmaz mı. Çünkü kaynak kodda olmayan bir class var bu runtime de ihtiyaç olduğunda oluşturuluyor. Dolayısı ile sürekli okadar veriyi class oluşana kadar sürekli inceletmek gerekli. Farklı bir yolu olmalı ama bulamadım daha Big Grin
Şu GitHub linkteki WebSocket demosunu bir incelemek isteyebilirsiniz.  OnBindData eventi sizi ilgileneceğiniz kısım olabilir.
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif

Teşekkürler inceliyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  xe2 Editordeki İleri - Geri Tuşları klavye 0 294 07-08-2018, Saat: 15:21
Son Yorum: klavye
  Video dosyasını duvar kağıdı gibi masaüstünde canlı çalıştırmak musdi42 6 1.043 09-05-2017, Saat: 22:18
Son Yorum: musdi42

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi