Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzak Masaüstü
Selamlar

ActiveX paketi olarak mstscax i ekledim. Bir endpoint hatası verdi compile olmuyordu onuda POleVariant olan değerini OleVariant olarak değiştirdim bu sefer hata vermeden compile oldu ve Toolbox ıma VCL component olarak sorunsuzca eklendi lakin . Ordaki bütün componentleri denememe ragmen bir türlü RDP server larıma baglanamadım uygulama icerisinden hatada vermiyor baglanmıyorda.

Bu konuda daha önce bu sorunla karsılasmıs birisi varsa yardım edebilirse sevinirim.

MsRdpClient21.Server := 'XX.XX.XX.XX';
MsRdpClient21.UserName := 'administrator';
MsRdpClient21.DesktopHeight := 600;
MsRdpClient21.DesktopWidth := 800;
MsRdpClient21.Connect();

Bu Clientleri 2 den 9 a kadar denedim NotForSafeScripting olanlarınıda denedim fakat sonuc aynı.
(15-03-2019, Saat: 02:38)barox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar

ActiveX paketi olarak mstscax i ekledim. Bir endpoint hatası verdi compile olmuyordu onuda POleVariant olan değerini OleVariant olarak değiştirdim bu sefer hata vermeden compile oldu ve Toolbox ıma VCL component olarak sorunsuzca eklendi lakin . Ordaki bütün componentleri denememe ragmen bir türlü RDP server larıma baglanamadım uygulama icerisinden hatada vermiyor baglanmıyorda.

Bu konuda daha önce bu sorunla karsılasmıs birisi varsa yardım edebilirse sevinirim.

MsRdpClient21.Server := 'XX.XX.XX.XX';
MsRdpClient21.UserName := 'administrator';
MsRdpClient21.DesktopHeight := 600;
MsRdpClient21.DesktopWidth := 800;
MsRdpClient21.Connect();

Bu Clientleri 2 den 9 a kadar denedim NotForSafeScripting olanlarınıda denedim fakat sonuc aynı.

Merhabalar,

Bu link'i incelemenizi tavsiye ederim.
http://www.delphican.com/showthread.php?...BCst%C3%BC
http://www.delphipages.com/forum/showthr...p?t=188174

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
Tam olarak o örnekleri inceledim ama nedense bir sorun var hiç tepki vermiyor component.
Demek ki adam boşuna POleVariant yapmamış sanki...
There's no place like 127.0.0.1
ama POleVariant haliylede error veriyor derlenmiyor. OleVariant a dönünce derlenebiliyor.
"Program derleniyorsa doğrudur" mu?
Elbette hayır.
Kodlarınızı görmediğim için kesin bir şey söyleyemem ama tahminim yapmış olduğunuz bu çeviriden kaynaklı sorun yaşıyorsunuz.
There's no place like 127.0.0.1
Yok Olevariant değişimi doğruymus ayrıca hata yıda buldum CredSSP olayı yüzünden cleartext password ile baglanılmıyo AdvancedSettings8 icerisinden Auth metodunu değiştirince oldu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Firebird Uzak Veritabanı Bağlantısı MEDCEZİR 4 1.852 11-09-2021, Saat: 08:42
Son Yorum: MEDCEZİR
  Uzak sunucudaki veritabanına IdHTTTP ile resim yükleme KarahanMesut 12 6.107 14-07-2020, Saat: 14:12
Son Yorum: Halil Han BADEM
  Uzak Dosya Yönetimi akissoftware 6 4.576 28-11-2018, Saat: 16:36
Son Yorum: aruno
  Uzak masaüstü bağlanan makinayı alma hbulus 3 2.827 02-10-2018, Saat: 21:52
Son Yorum: hbulus
  Masaüstü için sanal klavye yapmak narkotik 7 5.297 13-07-2018, Saat: 21:51
Son Yorum: narkotik

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi