Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İndy ile gonderilen image nesnesinin tipini tespi etme
Bu yöntemde başarılı olamadım. Strateji değiştirmek zorunda kaldım.
İkinci bir Sql connection ve data snap ile farklı bir db e resimleri kaydedip indy ile komut gönderdim

diğer db deki resimleri tekrar hdd yazarak yeni yol çizdim kendime.

Şimdi de çözmem gereken sorun diğer resimleri yazdığım db e resimleri silememe rağmen db boyutu küçülmüyor sürekli artıyor.
Bu sorun delphiturkiye de daha önce konuşulmuş,anladığım kadarıyla fb db backup restore yapmadan db normal boyutuna gelmiyor.

Ya bu şekilde backup restore yapıcam yada boş db i var olan db üzerine file copy ile yazıcam.
Bu db sadece resimleri alıp hdd kaydetmek için kullanıyorum iş bitimi tüm resimleri db den siliyorum

Ek olarak bu linkde belirtildiği gibi android tarafında tüm image lar png formatında gönderiliyor.
image nesnesine gire he rresim png formatına çevriliyor bilginize sunarım.
link

İyi Çalışmalar.
Android tarafından gönderdiğiniz resim FMX.TBitmap türündedir, Windows tarafındaki uygulamanız VCL mi FMX' mi ? Eğer VCL ise; resmi PNG olarak elde etmeyi deneyebilirsiniz.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
(25-03-2019, Saat: 08:34)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Android tarafından gönderdiğiniz resim FMX.TBitmap türündedir, Windows tarafındaki uygulamanız VCL mi FMX' mi ? Eğer VCL ise; resmi PNG olarak elde etmeyi deneyebilirsiniz.

Abi defalarca farkli yontemkerke denedim .
İlk 8 byte okudum . ornek kodlarla gittim ama cozemedim. Win tarafi vcl .

Cok vakit kaybettim. Umudumu yitirdim. Bu yuzden mecbur strateji degistirdim.
İyi calismalar.cepden yazdim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FMX Listview Image Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 1 331 20-10-2023, Saat: 15:03
Son Yorum: Mesut
  Tıklanılan Image'yi Android Galeride Açmak kajmerantime 7 927 06-10-2023, Saat: 09:10
Son Yorum: kajmerantime
  Image Kalite Nasıl yükseltilir? barissagir 1 302 28-09-2023, Saat: 18:52
Son Yorum: hi_selamlar
Photo Rest Serverdan androide image download etmek serifaliyagci 6 1.195 17-07-2023, Saat: 09:55
Son Yorum: serifaliyagci
  ClientDataSet image field yükleme (DataSnap) 41linea41 29 8.146 25-01-2023, Saat: 19:18
Son Yorum: yemre

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi