Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzun zamandır kullanılan programın açılmaması
(30-10-2016, Saat: 14:14)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(30-10-2016, Saat: 10:22)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Kesin kontrol etmişsindir ama yine de söyleyim izin olayları ile ilgili bir sorun olabilir mi ?

Merhabalar. Baktım ancak herhangi bir sorun görünmüyor sorunun kaynağını arayışlar sonunda buldum. Şöyle ki ; S5 yükleyen kişi sistem güncellemesi almadığını israrla soyluyor ancak s6 edge kullanıcısı sistem güncellemesi aldığını ve kurduğunu söyledi . Sonuç bu şekilde olunca iş kendi kodlarimi incelemeye kaldı .

Yapılan güncelleme sonrası yazdığım kodlarla uyumsuz hâle getiren unsur tarih formatı olduğunu gördüm . Jelly Bean ve öncesi tarih formatı " . "  kitkat ve üzeri  ( ki bu guncelleme sonrası artik kitkat sonrası hepsi aynı değil )  tarih formatı  " / " şeklinde .  Kit kat ve oncesi seklinde bu guncelleme oncesi ayrım olduğundan kurulu isletim sistemine gore tarih islemleri yaptiriyordum.Tarih formatini sabitlersem sanirim farklı işletim sistemlerinin farklı frmatlarindan  dogabilecek sorunların önüne gecebilirim. Tüm yardım eden etmek isteyen  herkese çok teşekkür ediyorum.  Ellerinize sağlık.

Sonucu merak ediyorum.
bu arada uygulama nedir google playde var mı ?
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(30-10-2016, Saat: 14:41)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Sonucu merak ediyorum.

Tarih formatini tekrar " . " yapıp derledigimde çalıştı program .  Google play de yok çalıştığım şirkette arkadaşlarım ve şirket çalışanlarına dagitmistim yine de hatri sayılır bir kullanıcı sayısına ulaştı . Program, gunluk gecmis ay yil gelecek ay yil çalışma zamanlarını takip edebileceği bir program. Bizim işimizi iyi görüyor  Smile Size gondereyim isterseniz ama işinize yaracagini sanmıyorum yükleyip silersinizSmile
(30-10-2016, Saat: 15:05)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(30-10-2016, Saat: 14:41)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Sonucu merak ediyorum.

Tarih formatini tekrar " . " yapıp derledigimde çalıştı program .  Google play de yok çalıştığım şirkette arkadaşlarım ve şirket çalışanlarına dagitmistim yine de hatri sayılır bir kullanıcı sayısına ulaştı . Program, gunluk gecmis ay yil gelecek ay yil çalışma zamanlarını takip edebileceği bir program. Bizim işimizi iyi görüyor  Smile Size gondereyim isterseniz ama işinize yaracagini sanmıyorum yükleyip silersinizSmile

Ben mobilde Android studio da yazıyorum delphi de yazılmış kullanılan bir uygulamayı denemek isterim Wink tasarım hız Vs
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Tekrar merhabalar; Tarih formatını
formatsettings.shortdateformat:='dd/mm/yyyy';

şeklinde sabitleyip sorun çıkarmadan işlem yapmak istedim ancak yine aynı değiştirmiyor. Android için tarih formatını sorgulayıp işlem yaptırmak geldi aklıma ancak internette android için tarih formatını sorgulama için bir bilgiye rastlamadım neredeyse tüm kaynaklar windows için. Çalışan cihazın tarih formatını nasıl sorgulayabilirim?

Çözümü paylaşayım belki bir kullanıcının işine yarayabilir.

var
DateSeparator: Char;

begin
label1.text:=string(FormatSettings.DateSeparator);
end;
(30-10-2016, Saat: 20:58)10.Köy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Tekrar merhabalar; Tarih formatını
formatsettings.shortdateformat:='dd/mm/yyyy';

şeklinde sabitleyip sorun çıkarmadan işlem yapmak istedim ancak yine aynı değiştirmiyor. Android için tarih formatını sorgulayıp işlem yaptırmak geldi aklıma ancak internette android için tarih formatını sorgulama için bir bilgiye rastlamadım neredeyse tüm kaynaklar windows için. Çalışan cihazın tarih formatını nasıl sorgulayabilirim?

Çözümü paylaşayım belki bir kullanıcının işine yarayabilir.

var
DateSeparator: Char;

begin
label1.text:=string(FormatSettings.DateSeparator);
end;

Merhaba,
FireMonkey mimarisinde, bazı temel fonksiyonlar arka planda lokal formatı yeniden değiştirmektedir. 
Bu nedenle  Android işletim sisteminin tarih saat formatını, yeni bir TFormatSettings tipi oluşturarak değiştirin.
Tarih tip dönüşüm işlemlerinde de mutlaka oluşturduğunuz TFormatSettings tipi ile birlikte dönüşüm yapın. (Örn. DateToStr(Now, FFormatSettings))

tarih.png

İyi çalışmalar
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(31-10-2016, Saat: 09:37)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
FireMonkey mimarisinde, bazı temel fonksiyonlar arka planda lokal formatı yeniden değiştirmektedir. 
Bu nedenle  Android işletim sisteminin tarih saat formatını, yeni bir TFormatSettings tipi oluşturarak değiştirin.
Tarih tip dönüşüm işlemlerinde de mutlaka oluşturduğunuz TFormatSettings tipi ile birlikte dönüşüm yapın. (Örn. DateToStr(Now, FFormatSettings))

tarih.png

İyi çalışmalar
Merhabalar . Çok teşekkür ederim çözüm için verdiğiniz bilgiye göre duzenliyeyim.  Iyi çalışmalar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question memo uzun veri ekleme sıkıntısı Mr.Developer 4 904 06-04-2018, Saat: 17:04
Son Yorum: Mr.Developer

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi