Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GPS için öneri

1. Bir veri tabanında kayıtlı olan GPS kordinatlarının harita üzerinde gösterebilirmiyiz bunu hangi bileşen ile yapmak sağlıklıdır. 
  2. Kordinatların başlangıçtan son kordinata kadar olan kısmını harita üzerinde güzergah şeklinde çizebilirmiyim. 
Bu işlemleri FireMonkey ile yapmak mantıklımı sizce akıcı bir program olurmu. Veya Php gibi bir dil ile yazılım sonra mobil program içerisine gömmek mi mantıklı olur.

iyi çlışmalar.
Faydalanılmayan bilgi, harcanmayan ve hiç kimseye hayrı dokunmayan define gibidir.

Hz. Muhammed (sav.)
Merhaba,
Sanırım yeni kaynak kitabınızdan almıştınız. Kitapta TMapView ile ilgili ayrı bir bölüm ve birçok örnek uygulama var. 
Böylesine sade bir uygulama için harici bir yazılım veya yazılım dilini kullanmaya gerek yok.
FMX'in %100'e yakın tüm özelliklerini test ettim. Birçok ekstrem fonksiyonlarını içeren uygulamalarım Google Play ve Apple Store üzerinde yayında ve aktif bir şekilde kullanılıyor. 
Harita işlemleri oldukça performanslı ve atabil. 
Yapacağınız çalışma için 4 farklı bileşen önerebilirim.
1- TMapView, kendi bileşenidir. Tüm harita işlemlerini desteklemektedir.
2- Google API'lerini Java Scrip'lerle arka planda HTML yardımıyla oluşturmak ve TWebBrowser üzerinde dinamik göstermek.
3- Arka planda Android ve iOS için native MapView bileşenlerini oluşturmak ve kullanmak.
4- Harici bileşen kullanmak isterseniz, TMS  FMX WebGMap bu konuda oldukça iyidir.
(25-03-2019, Saat: 23:58)KUNTAY Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
  1. Bir veri tabanında kayıtlı olan GPS kordinatlarının harita üzerinde gösterebilirmiyiz bunu hangi bileşen ile yapmak sağlıklıdır. 
  2. Kordinatların başlangıçtan son kordinata kadar olan kısmını harita üzerinde güzergah şeklinde çizebilirmiyim. 
Bu işlemleri FireMonkey ile yapmak mantıklımı sizce akıcı bir program olurmu. Veya Php gibi bir dil ile yazılım sonra mobil program içerisine gömmek mi mantıklı olur.

iyi çlışmalar.

1. madde için burada örnek var:
https://community.idera.com/developer-to...studio-xe8

2. madde için örneği de şurada bulabilirsiniz:
https://youtu.be/sO-eK7yPbVc
Kazakistanlı arkadaş kendi geliştirdiği TMapsEngine bileşeni ile bunu yapmış
There's no place like 127.0.0.1
Bir seminere katıldığım için açtığım konuya yeni bakma fırsatım oldu.

Fesih Bey kitabı aldım daha tam olarak inceleme fırsatım olmamıştı. Şimdi bakacağım onlara

SimaWB verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten yararlı bilgiler.

Biraz yol katedim detayları paylaşırım sizinle.
Faydalanılmayan bilgi, harcanmayan ve hiç kimseye hayrı dokunmayan define gibidir.

Hz. Muhammed (sav.)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 12 için XCode ve IOS Sürümü nedir? Mr.X 12 1.051 24-12-2023, Saat: 10:59
Son Yorum: burakb44
  Smart TV için Ekran Yansıtma - Screen Mirror nehirnnn 3 410 27-11-2023, Saat: 06:24
Son Yorum: Master_Crazy
  elterminali üzerinde androidde barkod uygulaması için action butonu yakalamak miralaymir 7 1.038 13-10-2023, Saat: 14:44
Son Yorum: miralaymir
  Tüm Platformlar için Hızlı uygulama Geliştirme - Tüm Örnek Uygulamalar RAD Coder 11 4.009 25-06-2023, Saat: 15:38
Son Yorum: walidAlgeria
  şirketin konumunu uygulama üzerinden yol tarifi için haritalara gönderme diseqc 9 1.848 12-05-2023, Saat: 00:29
Son Yorum: mcuyan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi