Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program
#21
Tek birşeye takıldım diğerleri güzel ama eğer müslüman iseniz "elfaz-ı küfür" laflar vardır söyleyen anında dinden çıkar. İlah olarak görmekte böyle bir ifadededir. Şirk içerir. Bir cümle ile İslam'a girildiği gibi bir cümle insanı dinden edebilir. İman tazelemek şart o yüzden.

Bence delphinin şuanki konumuna göre büyük avantajlarından biri çok fazla eski olması bence windowsun gelişim aşamalarından beri geldiği için bu kadar iyi. Tabi delphi için bir patlama oluşturmaz iseler günden güne daha fazla eriyecektir.

Delphi dilinde hala ışık görenler varsa herkesten daha çok onlara iş düşüyor proje geliştirmekten ziyade compilerla ilgilenmelerini o mümkün olmazsa en azından bir açık kaynak ide üretmelerini gerekli görüyorum. Firma desteği olmaz ise her dilde bu tehlikeler var sadece c dili için pek söz konusu değil çünkü tüm bu diller c/c++ ile geliştirilmekte işletim sistemleri dahil üstüne inşa edilmekte ki dil sadece bir araç. Bir dilde uzmanlaştıktan sonra (!) aynı durumları başkasında gerçekleştirmek tecrübe etmek gerek.

Adını iyi duyurmuş haliyle tiobe indexde bile başlarda olmasada hatrı sayılır bir yere sahip yine kullanılıyor. fortran, vb.net , rust bile listeden çıkmış değil.
Ben proje bazlı dil değiştirmem herhalde hangi düşünce yapılarıyla kullanılıyorlar bilginiz varsa merak ediyorum.
Scala gibi diller java ile birlikte gidiyor pratiklik kazandırması açısından ve aynı şekilde list, clojure jvm ile derlendiğinden pek yabancılık çekilmeyebiliyor.


Bu Konudaki Yorumlar
Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program - Yazar: coyistik - 31-03-2019, Saat: 02:49

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Delphi ile Sql Management Yapımı narkotik 11 2.573 17-07-2018, Saat: 13:41
Son Yorum: Bay_Y
  Delphi İle Sql Management Yapımı narkotik 4 1.465 16-07-2018, Saat: 21:04
Son Yorum: narkotik
  Delphi İle Excel Dosyasını Sql'e Aktarma narkotik 4 1.271 18-02-2018, Saat: 00:50
Son Yorum: narkotikKonuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi