Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program
(31-03-2019, Saat: 02:49)coyistik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Tek birşeye takıldım diğerleri güzel ama eğer müslüman iseniz "elfaz-ı küfür" laflar vardır söyleyen anında dinden çıkar. İlah olarak görmekte böyle bir ifadededir. Şirk içerir. Bir cümle ile İslam'a girildiği gibi  bir cümle insanı dinden edebilir. İman tazelemek şart o yüzden.

Dostum mesajın bir anımı canlandirdi önce onu anu anlatayim.

Yıl 1999 Microsoft yetkili eğitim merkezinde eğitmen olarak çalışıyorum. Patron Delphi de bildiğimi duyunca "Dur Bimeks ile konuşalım bunun da eğitimini verelim" diyerek harekete geçti, Borland dan orijinal eğitim belgelerini alıp tercüme ettik, tabelamıza "Borland yetkili eğitim merkezi" diye ilave ettik falan filan. Neyse hakikaten iş çıkmaya başladı. Delphi bilen de bir tek ben olduğumdan şirkette bütün Delphi dersleri bana yazılıyor iyi para... Bu arada bir not: ders sonunda bir memnuniyet anketi dolduruluyor, bütün sorular tırışka ama eğitmenin puanı önemli çünkü 5/5 alırsak o dersten %15 gibi pirim de alıyoruz. 5 alabilmek için öğrenciye yapmadığımız numara yok Smile

Neyse bir gün Ihlas Bilgi İşlemden 7 kişilik bir sınıf oluştu. Derse başladık IDE yi anlattım, ilk formu oluşturacağız "şimdi şu butona basarak yeni bir form yaratalım" derken grubun ağabeyi modundaki kişi lafa girdi "Hocam olmaz, 'yaratmak' Allahin bir sıfatıdır. Bu kelimeyi kullanırken dikkat et. Biz ancak onun yarattıklarını idrak edebiliriz" diye. Destur dakka bir gol bir. Cem oğlum dedim kendime ders sonunda 5 almayı hedefliyorsan yaratmak kelimesini kafandan sil! İyi de her dakika kullanacağımız "create" konutunu nasıl anlatacağız Smile)) Neyse kısa kesiyorum 36 saat doldu ders bitti her şeyi çok iyi, anket forumlarını dağıttım. Grubun ağabeyi arkadaşlardan cevapları topladı bana teslim ederken "Hocam çok iyiydin ellerine sağlık hepimiz sana 4 verdik" demez mi? İyi de neden 5 değil de 4 diye cılız bir sesle sordum dokunsalar ağlayacağım. Cevap: "hocam 5 buradaki en yüksek puan yani mükemmel demek. Mükemmellik Allah’ın sıfatıdır. Bizler kusursuz olamayız onun için bizlerin alabileceği en yüksek puan 4'tur". Gitti %15

Bu arada önceki mesajımda "Delphi ve Object pascal'i yaratan adam" yazmıştım bunu gözden kaçırmışsın.

Şimdi gelelim işin özüne. Forum ortamlarında din, politika, futbol gibi insanları taraflara ayıracak, dogru bildiklerini savunmak durumunda birakacak konulara girmek iyi bir şey değil. Maalesef tek bir doğru olmadığından hiçbir zaman uzlaşma olmaz ve her başlık kavga ile biter. Önceki mesajlarını taradım zaten yeni üye oldugunu, bu tür dokundurmaları daha önce yapmadığını gördüm bu iyi. Delphi ile ilgili konularda bilgimizi paylaşalım, inançlarımızi, hassasiyetlerimizi kendimize saklayalim.

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program - Yazar: cexx - 31-03-2019, Saat: 11:43

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Delphi ile Sql Management Yapımı narkotik 11 2.385 17-07-2018, Saat: 13:41
Son Yorum: Bay_Y
  Delphi İle Sql Management Yapımı narkotik 4 1.385 16-07-2018, Saat: 21:04
Son Yorum: narkotik
  Delphi İle Excel Dosyasını Sql'e Aktarma narkotik 4 1.192 18-02-2018, Saat: 00:50
Son Yorum: narkotik

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi