Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program
(10-04-2019, Saat: 15:43)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(10-04-2019, Saat: 14:46)forumcuali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.bende  " LEGO programcısı " ' na takıldım.... Bir an kendimi öyle hissettim.... Smile Kendimi çok araştırmacı, ara bulur uygular; dil mil farketmez; derken.... acaba LEGO programcısımıyım diye düşünmeye başladım... Annem'de bunu duyunca sesli güldü bana " Sen küçükkende hep legolarla oynardın" demsinmi !!! İyice kabuğuma çekilmek istiyorum SmileHatta kabuğumu mağmaya taşımak istiyorum izin verirseniz...

LEGO programcısı tabiri aslında maalesef pek çoğumuzu ifade ediyor; sadece kimilerimizi daha da çok ifade ediyor. Delphi VCL ve RTL'yi oluşturanlar, compiler'ı yazanlar için ben de bir LEGO programcısıyım. İşletim sistemi yazanlara göre, ben daha çok LEGO programcısıyım.

Yapabileceğimiz ve yapmamız gereken yegane şey, merak etmek, denemek, öğrenmek ve öğretmeye çalışmak. Ama ukala olanlara değil, bilgiye gerçekten ihtiyacı olanlara. Aksi taktirde dünya  üzerinde sadece birer pazar oluruz, pazarı asla kontrol edemeyiz. Milli bir başarı için, LEGO programcılarına ve LEGO programcılığına sonuna kadar karşıyım. Herkesin imkanları nispetinde aşağı seviyelere inmeye çalışması gerektiğine inanıyorum. Tabii öğrendiklerini de Allah rızası için paylaşması gerektiğine de inanıyorum. Yoksa beynimizde kalan bilginin hiç kimseye bir faydası bulunmuyor...

Lego programlamaya şu şekilde sıcak bakıyorum. Mikrodenetleyicilere kod yazıyorum. Bunun için önümde üç seçenek oluyor, ASM, C ve Delphi benzeri IDE'si olan C ile yazılım yapan ayrı bir platform. En hızlı ve sağlıklı kodu en son yazdığım neredeyse sürükle bırakla kod oluşturan programla yazıyorum. Hatta o kadarki program yazmak zamanımı almıyor. Ama ihtiyaç halinde arka planda yaptığı herşeyi görüp değiştirebiliyorum. Müdahale etmeme izin veriyor buda eğer elzem hız sorunlarım yoksa oturup asm.de ya da direk C'de yazmama gerek bırakmıyor. Bence kodu kapatmıyor ve hız sağlıyorsa LEGO programcılığı bir avantaj.
Topluluk mopluluk yok :/

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Delphi ile yazılımış takdire şayan bir program - Yazar: boreas - 10-04-2019, Saat: 16:05

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Delphi ile Sql Management Yapımı narkotik 11 2.374 17-07-2018, Saat: 13:41
Son Yorum: Bay_Y
  Delphi İle Sql Management Yapımı narkotik 4 1.378 16-07-2018, Saat: 21:04
Son Yorum: narkotik
  Delphi İle Excel Dosyasını Sql'e Aktarma narkotik 4 1.188 18-02-2018, Saat: 00:50
Son Yorum: narkotik

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi