Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android Time data type conversion
Gunaydin

Android tarafinda data snap ile firebirde  yeni kayit girmeye calistigimda time kolonunda data tyoe conversion hatasi aliyorum. Asagidaki sekillerde denedim ama sorunu cozemedim.

Problem saat formatlarindan kaynaklandigini dusunuyorum. Ne tavsiye edersiniz? Saat bilgisini sadece saat ve dakika olarak almak istiyorum.

İyi gunler .

Parambyname('saat').value:=timeedit1.time;
Yada

Var

Z:ttime

Z:=ttime;
Parambyname('saat').value:=z;

Parambyname('saat').AsDateTime:=z; Şeklinde denediniz mi?
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Merhaba,
Hangi convert fonksiyonu kullanırsanız kullanın; mobil platformda tip dönüşüm hatası olacaktır.
Hatta Android platformunda hata olmasa bile iOS platformunda hata olabiliyor. Bazen de bir SDK sürümünde stabil çalışırken, bir sonraki sürümde hata olabiliyor.
Bunun sebebi; dönüşüm işleminde, uygulamanın çalıştığı platform API'leri kullanılmasıdır.
Her SDK ve platformda çalışacak ortak bir çözüm için TFormatSettings yerel ayarlarını kullanmalısınız.
Formda aratırsanız, bununla ilgili birçok konu bulabilirsiniz.
Örneğin, Tüm Platformlar için FormatSettings
(04-04-2019, Saat: 11:40)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parambyname('saat').AsDateTime:=z;  Şeklinde denediniz mi?

Denemedim deneyip size de bilgi vereyim.

(04-04-2019, Saat: 13:51)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Hangi convert fonksiyonu kullanırsanız kullanın; mobil platformda tip dönüşüm hatası olacaktır.
Hatta Android platformunda hata olmasa bile iOS platformunda hata olabiliyor. Bazen de bir SDK sürümünde stabil çalışırken, bir sonraki sürümde hata olabiliyor.
Bunun sebebi; dönüşüm işleminde, uygulamanın çalıştığı platform API'leri kullanılmasıdır.
Her SDK ve platformda çalışacak ortak bir çözüm için TFormatSettings yerel ayarlarını kullanmalısınız.

Konuyu biraz daha acar misiniz benim htiyacim sadece saat fonksiyonu tarihi delphideki today fonksiyonu ile aliyorum hic sikinti olmuyor. 

Parambyname(tarih).value =today 

Dedigimde sorunsuz datasnapla fb e kaydediuorum.

İyigunler cepden yazdim
(04-04-2019, Saat: 13:55)41linea41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-04-2019, Saat: 11:40)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parambyname('saat').AsDateTime:=z;  Şeklinde denediniz mi?

Denemedim deneyip size de bilgi vereyim.

(04-04-2019, Saat: 13:51)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Konuyu biraz daha acar misiniz benim htiyacim sadece saat fonksiyonu tarihi delphideki today fonksiyonu ile aliyorum hic sikinti olmuyor. 

Parambyname(tarih).value =today 

Dedigimde sorunsuz datasnapla fb e kaydediuorum.

İyigunler cepden yazdim

Konuyu yeterince açtığımı düşünüyorum. Formdan ve verdiğim linkten konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu şekilde sorun çözülmüştür. İlginiz için teşekkür ederim.
rica ederim.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 4.724 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller
  Android 33 api sdk güncelleme [ÇÖZÜLDÜ] codder71 4 358 19-02-2024, Saat: 22:38
Son Yorum: codder71
  Mobil Android Emulator Altıner 5 318 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  Firebird Android bağlantı aeyeci 2 258 01-01-2024, Saat: 14:41
Son Yorum: nguzeller
  FMX Android Barkod Scanner - [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 21 2.164 20-12-2023, Saat: 21:46
Son Yorum: Jakarta2

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi