Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ArkaPlanda Çalışma
Delphi  Android de arka planda devamlı çalışacak bir örnek varmı. Manuel olarak kapatılldığında yeniden otomatik olarak başlayacak.
Anahtar kelime Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.  ve Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. bu ikili senin işini görür.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Teşekkürler. Ben bir örnek aradım bulamadım.
Merhaba,

Eskiden yazdığım sürekli çalışan servis metodu. Kullanım için issue mevcut.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

İyi çalışmalar.
(05-04-2019, Saat: 17:45)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Anahtar kelime Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.  ve Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. bu ikili senin işini görür.

(05-04-2019, Saat: 19:05)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

İyi çalışmalar.

Halil bey İndirdir Fakat Çalışmadı. Acab And. servise ekteki dosya niçim devamlı çalışmıyor.

Ek Dosyalar
.zip   unit2.zip (Dosya Boyutu: 22,29 KB / İndirme Sayısı: 3)
(02-05-2019, Saat: 16:29)zihnidede Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(05-04-2019, Saat: 17:45)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Anahtar kelime Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.  ve Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. bu ikili senin işini görür.

(05-04-2019, Saat: 19:05)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

İyi çalışmalar.

Halil bey İndirdir Fakat Çalışmadı. Acab And. servise ekteki dosya niçim devamlı çalışmıyor.

Merhaba,
Şu şekilde incelediniz mi?
İlk defa çalışıyor. Fakat Tüm uygulamaları kapatınca yeniden kendisini arka planda başlatımıyor. Belki ben acemiyim. 2006 beri delphi ile çalışmadım. Birazda ihtiyarlık var. Belki Bunlardır.
(04-05-2019, Saat: 12:50)zihnidede Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.İlk defa çalışıyor. Fakat Tüm uygulamaları kapatınca yeniden kendisini arka planda başlatımıyor. Belki ben acemiyim. 2006 beri delphi ile çalışmadım. Birazda ihtiyarlık var. Belki Bunlardır.

Merhaba,

İhtiyarlık değildir üstat kilit nokta kapatılsa bile kendini tekrar çalıştıracak java sınıfı o da en son attığım linkte belirtildiği gibi;
TJService.JavaClass.START_STICKY
İfadesidir.
epey uğraştım. Tam bitiremedim. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. videoyu da uyguladım. Ortaya bir sonuc çıkmadı.
sizin kodlarıda yazdım. Servis olarak. bu kodda hata veriyor. Androidapi.JNI.Os, AndroidServiceMethod;
result:=TJService.JavaClass.START_STICKY;
yaptım. sonuc yok.
Yapmak istediğim şu. Gelen SMS kontrol edecek. şarta uyanlar varsa Belirlenen numaraya arayacak, yada farklı ses çalacak.
SMS reader tamam, numara arama ve ses çalma tamam ama arka planda çalışma bir türlü olmadı. İlginize çok teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ios uygulama arkaplan calisma gonulali 4 582 25-06-2019, Saat: 01:22
Son Yorum: delphi.developer
  Delphi 10.3 Android Servis Çalışma Sorunu Halil Han Badem 2 946 17-12-2018, Saat: 16:56
Son Yorum: Halil Han Badem
  Delphi XE Mobilde Çalışma Mantığı Nedir? İbrahim 3 2.832 15-09-2016, Saat: 02:42
Son Yorum: Fesih ARSLAN

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi