Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XML Integer sorunu
Merhaba;

XML'deki verileri listview alıyorum.
XML gelen değer (sayısal) ise listview deki image değer karşılığını çıkmıyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?

ListView1.Items[SelectedIndex].Data['Image1'] := XMLNode.ChildNodes['Image1'].Text;
Bu şekilde çözdüm.

function NumberConvert(NumberNo: Integer): Integer;
begin
  Result := NumberNo;
end;

ListView1.Items[SelectedIndex].Data['Image1'] := NumberConvert(XMLNode.ChildNodes['Image1'].NodeValue);
(09-04-2019, Saat: 22:30)ahmetb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Bu şekilde çözdüm.

function NumberConvert(NumberNo: Integer): Integer;
begin
  Result := NumberNo;
end;

ListView1.Items[SelectedIndex].Data['Image1'] := NumberConvert(XMLNode.ChildNodes['Image1'].NodeValue);

Merhaba,
Çözümü paylaştığınız için teşekkür ederim.
Kodunuzdaki fonksiyon, aldığı değere herhangi bir etkide bulunmuyor. Integer bir değer alıyor ve geriye aynı değeri döndürüyor. 
Kodunuzu aşağıdaki gibi kullanmanız daha doğru olacaktır.
 ListView1.Items[SelectedIndex].Data['Image1'] := XMLNode.ChildNodes['Image1'].NodeValue;
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Hocam sizin önerdiğiniz yöntemi denedim, teşekkür ederim, Fakat olmadı.
Biliyorum integer değeri tekrar integer olarak alıyorum ama maalesef listviewden kaynaklanan nedenden dolayı kulağı dersten tutmak zorunda kaldım. Fırsat bulup test ederseniz beni anlarsınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TabControl - Geçiş efektinde kasma sorunu ? Mr.Developer 2 277 25-06-2019, Saat: 10:53
Son Yorum: Mr.Developer
  İmagelist glyph kullanamama sorunu QepnS 4 283 17-06-2019, Saat: 23:35
Son Yorum: QepnS
  Datasnap Bindvisual sorunu hakanharbeli 3 341 13-06-2019, Saat: 23:57
Son Yorum: hakanharbeli
  Circle - İmage Sorunu ? Mr.Developer 4 374 15-05-2019, Saat: 08:57
Son Yorum: Mr.Developer
  Orangeui SkinFMXImageListViewer1/Properties/AnimateSpeed Sorunu pro_imaj 6 382 13-05-2019, Saat: 18:04
Son Yorum: pro_imaj

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi