Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Embarcadero MVP Yeni Bölge Koordinatörü Hk.
(17-04-2019, Saat: 10:32)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Olaya şöylede bakılabilir.

İşinde iyi insanlar esnaflık yapmıyor sonra diyorlar ki; Çoğu esnaf iş ahlakından yoksun söyle böyle.
İyi insanlar siyasete girmiyor; Sonra siyasetçiler şöyle böyle.

Delphi tarafında; Belkide toplulukları a noktasında b noktasına getirecek insanların MVP olmaya çalışmaması da etkenlerde birisi olabilir.

Konuyla dolaylı olarak alakalı ama paylaşmak istedim. 

Alıntı:Vakti zamanında geçimini süt satarak sağlayan bir adamcağız varmış. İki ineğinden sağdığı sütü satmaya çalışır fakat tamamını satamadığından kıt kanaat geçinirmiş. Bir gün geçim sıkıntısını şikayet etmek için büyük bildiği birisine danışmış.

Efendim benim iki ineğim var onların sütünü satarak geçiniyorum ama bir türlü sütün hepsini satıp da rahat geçinecek parayı kazanamıyorum ne yapabilirim
demiş
"Sütüne su kat evladım" demiş
Adamın kafası karışmış aklı yatmamış ama bir deneyelim bakalım demiş.

Ertesi gün sütün içine bir miktar su katıp satmaya gitmiş. Gün sonunda bir de bakmış ki sütün tamamı satılmış.
Akıl danıştığı kişinin yanına varmış
Efendim Su katılmış süt tamamiyle satıldı. ama ben biliyorum ki bu doğru bir şey değil ne dir bu işin hikmeti.

Evladım Halis sütü satarken kazandığın helal rızkındır. Su katınca daha fazla kazana bilirsin ama kazancına haram karıştırmış olursun. Bize düşen helal yoldan kazanç için elimizden geleni yaptıktan sonra gelene razı olmaktır. işin umumi yönü de şöyle olmak gerektir ki "senin halis helal sütünü alabilecek helal para çok azalmış sen o yüzden satmakta zorlanıyorsun.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni üyelerimize bilgilendirme adelphiforumz 0 97 28-08-2019, Saat: 15:00
Son Yorum: adelphiforumz
  Yeni ve Güzel Bir Kaynak Kitap (İngilizce) rmzgenius 0 321 01-03-2019, Saat: 10:53
Son Yorum: rmzgenius
  yeni kitap ile ilgili ilk anı :) forumcuali 5 867 27-02-2019, Saat: 15:31
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Embarcadero Webinar Android Development 10.3 enes6635 3 518 08-02-2019, Saat: 14:33
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Blaise Pascal Magazine'de yeni yıl hediyesi yapmış. Biz ne yapalım :) boreas 0 280 11-12-2018, Saat: 00:11
Son Yorum: boreas

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi