Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi proje sorunu
Selamlar

Arkadaşlar, delphi xe2 kullanıyorum. Herhangi bir projeyi açıp birkaç formu ekranda açıp gerekli işlemleri yaparak kaydedip kapatıyorum ve farklı bir proje açıyorum. Tekrar önceki projeyi açtığımda, ne kadar form açtıysam hepsi orada duruyor. Yani projeyi kapatırken bıraktığım şekli ile tekrar açılıyor. Bunun ayarını @Fesih ARSLAN hocamızın kitabında var olan şekli ile yapmıştım, sonrasında ayarı değiştirdim lakin yine de aynı şekilde açılıyor.

Sorun kısmına gelince, herhangi bir projede değişiklik yapmadan önce, proje klasörünün yedeğini alıyorum, sonra normal projemde değişiklikler yapmaya devam ediyorum. Hata olduğunda ise, klasörü tekrar silip, yedek alığım klasörü eski haline çeviriyorum. Projeyi açınca bir de bakıyorum ki, son yaptığım değişiklikler orada duruyor. Yani yedek aldığım klasörle alakası yok.

Beni bu dertten kurtaracak bir çözümünüz varsa çok sevinirim. Bu ayarlar nereden yapılıyordu ve register ayarlarında bir bozulma mı oldu anlamadım.
Not :  @Fesih ARSLAN hocamızın kitabı yanımda değil. Olsa oaradan tekrar ayarlara bakacağım. Son olarak şu andaki ayarlarım aşağıdaki şekilde.

Merhaba,
Siz kitap yanımda değil deyinde;
Kitabı 2 adet alan üyemiz oldu. Sebebini sorduğumda: "Biri iş yerinde duracak, diğeri evde..." demişti. Smile

Kitabın ilgili kısmı:

Çözüm için

While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(19-04-2019, Saat: 13:42)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Kitabı 2 adet alan üyemiz oldu. Sebebini sorduğumda: "Biri iş yerinde duracak, diğeri evde..." demişti. Smile

Kitabın ilgili kısmı:

Çözüm için

Smile çok sağolun hocam. Kitabı alan ilk kişilerden birisiyim. Ama o zaman da Almanya ya gitmiştim. Kitaba 3 hafta sonra kavuşmuştum. Şimdi de Konya dayım. Yine kitaptan uzağım. 1 günlüğüne diye geldim. Sorunumuzu bir türlü çözemediğimiz için hala buradayım.
(19-04-2019, Saat: 13:50)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19-04-2019, Saat: 13:42)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Kitabın ilgili kısmı:
Çözüm için

Smile çok sağolun hocam. Kitabı alan ilk kişilerden birisiyim. Ama o zaman da Almanya ya gitmiştim. Kitaba 3 hafta sonra kavuşmuştum. Şimdi de Konya dayım. Yine kitaptan uzağım. 1 günlüğüne diye geldim. Sorunumuzu bir türlü çözemediğimiz için hala buradayım.

Allah kolaylık versin. Dualarımız seninle...
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 7- 4 Adet Tablo Döngü Problemi bsrgmsy 2 134 Dün, Saat: 17:17
Son Yorum: bsrgmsy
  C# -> Delphi ... Gürcan 2 109 Dün, Saat: 14:41
Son Yorum: Gürcan
  SQL Triger Insert Sorunu OZCANK 2 96 Dün, Saat: 07:37
Son Yorum: OZCANK
  Delphi XE6'da oluşan XML XE'de farklı. WSDL Wizard hata yapar mı ? boreas 7 348 22-04-2019, Saat: 12:55
Son Yorum: boreas
  Delphi 7 json veri işlemleri onurakman 8 326 17-04-2019, Saat: 11:22
Son Yorum: OBK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi