Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ÇÖZÜLDÜ] Delphi proje sorunu
Selamlar

Arkadaşlar, delphi xe2 kullanıyorum. Herhangi bir projeyi açıp birkaç formu ekranda açıp gerekli işlemleri yaparak kaydedip kapatıyorum ve farklı bir proje açıyorum. Tekrar önceki projeyi açtığımda, ne kadar form açtıysam hepsi orada duruyor. Yani projeyi kapatırken bıraktığım şekli ile tekrar açılıyor. Bunun ayarını @"Fesih ARSLAN" hocamızın kitabında var olan şekli ile yapmıştım, sonrasında ayarı değiştirdim lakin yine de aynı şekilde açılıyor.

Sorun kısmına gelince, herhangi bir projede değişiklik yapmadan önce, proje klasörünün yedeğini alıyorum, sonra normal projemde değişiklikler yapmaya devam ediyorum. Hata olduğunda ise, klasörü tekrar silip, yedek alığım klasörü eski haline çeviriyorum. Projeyi açınca bir de bakıyorum ki, son yaptığım değişiklikler orada duruyor. Yani yedek aldığım klasörle alakası yok.

Beni bu dertten kurtaracak bir çözümünüz varsa çok sevinirim. Bu ayarlar nereden yapılıyordu ve register ayarlarında bir bozulma mı oldu anlamadım.
Not :  @"Fesih ARSLAN" hocamızın kitabı yanımda değil. Olsa oaradan tekrar ayarlara bakacağım. Son olarak şu andaki ayarlarım aşağıdaki şekilde.

Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
Merhaba,
Siz kitap yanımda değil deyinde;
Kitabı 2 adet alan üyemiz oldu. Sebebini sorduğumda: "Biri iş yerinde duracak, diğeri evde..." demişti. Smile

Kitabın ilgili kısmı:

Çözüm için

(19-04-2019, Saat: 13:42)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Kitabı 2 adet alan üyemiz oldu. Sebebini sorduğumda: "Biri iş yerinde duracak, diğeri evde..." demişti. Smile

Kitabın ilgili kısmı:

Çözüm için

Smile çok sağolun hocam. Kitabı alan ilk kişilerden birisiyim. Ama o zaman da Almanya ya gitmiştim. Kitaba 3 hafta sonra kavuşmuştum. Şimdi de Konya dayım. Yine kitaptan uzağım. 1 günlüğüne diye geldim. Sorunumuzu bir türlü çözemediğimiz için hala buradayım.
Yazılımcı, kahveyi koda çeviren bir organizmadır.
(19-04-2019, Saat: 13:50)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19-04-2019, Saat: 13:42)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Kitabın ilgili kısmı:
Çözüm için

Smile çok sağolun hocam. Kitabı alan ilk kişilerden birisiyim. Ama o zaman da Almanya ya gitmiştim. Kitaba 3 hafta sonra kavuşmuştum. Şimdi de Konya dayım. Yine kitaptan uzağım. 1 günlüğüne diye geldim. Sorunumuzu bir türlü çözemediğimiz için hala buradayım.

Allah kolaylık versin. Dualarımız seninle...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 7 Unrar mcuyan 12 483 19-03-2024, Saat: 10:30
Son Yorum: frmman
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 181 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
Lightbulb Delphi 7zip Password lü Dosya Sıkıştırma ve Açma + Bonus RAR5 Desteği frmman 6 262 16-03-2024, Saat: 17:55
Son Yorum: delphi.developer
  delphi 12 ile TFileStream çalışmıyor aegean 5 424 05-03-2024, Saat: 22:23
Son Yorum: aegean
  Çok Satırlı Filtreleme [Çözüldü] bünyamin68 12 1.253 14-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: mustafaozpinar

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi