Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Free Pascal'da AVLTree
Merhaba, bir AVLTree ve ona bağlı AVLTreeNode'lar oluşturdum. Ancak düğümleri ters sırada ekliyor. Kodun bir kısmı şu şekilde:

function CompareDirData(Data1, Data2: Pointer): Integer;
begin
  Result:=AnsiCompareFileName(TDirData(Data1).FileName, TDirData(Data2).FileName);
end;
...
while not eof(TfIn) do
begin
  ReadLn(TfIn, Str);
  if (Str = '') then
  begin
    Continue;
  end;
  Match:=Copy(Str, 1, 4);
  DirData1:=TDirData.Create;
  DirData1.Filename:=Match;
  DirData1.Content:='Test';
  TreeNode:=TAVLTreeNode.Create;
  TreeNode.Data:=DirData1;
  Tree.Add(TreeNode);
end;
...
Tree:=ReadTextContent();
for Node in Tree do
begin
  Data:=TDirData(Node.Data);
  WriteLn(Data.Filename);
end;        
Düğümleri baştan sona doğru nasıl ekleyebilirim? Ayrıca pointerları tam bilmiyorum. Hangi değişkeni nasıl silmem gerekli?
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Sanıyorum sizin kendi implementasyonunuz, implementasyon detayları paylaşılırsa yardımcı olacak arkadaşlar artabilir.
Pointer'lar icin New ve Dispose fonksiyonlarını inceleyebilirsiniz.Yine Free ve FreeAndNil methodları mevcut.
Buradaki Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. ve ilgili unit içindeki implementasyon detaylarını inceleyebilirsiniz belki...
Kolay gelsin.
Cevap için teşekkür ederim en kısa zamanda geri döneceğim.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Json Free Etmek yhackup 3 240 10-04-2019, Saat: 16:51
Son Yorum: esistem
Lightbulb OCR Space - Free OCR API ( Ticari Serbest, Günde 500, ayda 25000 Sorgu ücretsiz ) mrmarman 6 490 12-02-2019, Saat: 09:38
Son Yorum: mrmarman
  pascal script ile QuickReport nesnelerine nasıl erişim yapılır theSinan 9 1.326 28-01-2019, Saat: 12:16
Son Yorum: theSinan
  Free malitutuncu 10 1.171 07-06-2018, Saat: 12:16
Son Yorum: uparlayan
Brick Free vs FreeAndNil edo 35 6.499 28-05-2018, Saat: 10:55
Son Yorum: edo

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi