Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Udemy'ye epey eğitim eklenmiş
(20-04-2019, Saat: 18:46)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

Eğitim konusunda belki birçok çalışma yapan benimdir bilmiyorum. Gerek YouTube videoları gerek Udemy eğitimi gerekse açtığım bloglarda katıldığım forumlarda öğrenmiş olduğum bilgileri başkalarına aktarma çabam her zaman sürdü. Beni reel hayatta veya sanal hayatta tanıyanlar Delphi dilinin yaygınlaşması için neler yaptığımı bilir. Henüz 18 yaşındayım ve daha çok öğreneceğim, tecrübe edeceğim şeyler var ve yavaş yavaş bazı şeyleri tecrübe ettim ve ediyorum. Türkiye'de yaşamanın vermiş olduğu zorluk ve buna rağmen bizim sığ düşüncede olan vatandaşların çok olmasından mütevellit birçok küçük düşürücü, hakarete varan cümle işittim. Bunun tek sebebi benim Delphi dilinin yaygınlaşması için yapmış olduğum çalışmalardı. Sanırsam sadece bilgi paylaştığı için hakaret eden tek ülke Türkiye. 

Youtube videolarının ücretsiz olması onları değersiz yaptı ve bende bunu ücretli bir platforma taşıyarak -ki videoları baştan sona çekmeye çalıştım- belki biraz da olsa Delphi'yi değerlendirmiş olurum diye düşündüm. Unuttuğum bir şey vardı ben Türkiye'de yaşıyordum. Şimdi bu yazıyı okuyunca "Beğenmiyorsan git o zaman!", "Her şeyi Türkiye'ye bağlıyorsun, belki çektiğin videolar kötüdür!" diyenler illaki vardır ve var olacaktır. Ben kusursuz değilim. Kötü olduğum noktalar mevcut tabi ki. Tek amacım Delphi adına bir şeyler yapmaktı ama tecrübe edindim ki sadece soru yöneltilince cevap verilmesi gerekiyor. Kendi isteğiniz ile bir şeyler yapınca pek bir değeri olmuyor o işin. YouTube ve Udemy üzerinde bulunan tüm eğitim ve videoları yakın süreçte geri alacağım. Eskisi gibi Delphi'yi yaygınlaştırmak yerine insanların ne yaptığına bakan bir genç olacağım. Delphi'nin Türkiye'de bana ihtiyacı var mı bilmiyorum ama bundan sonra "Delphi'ye gelin, Delphi'ye geçin" demek yerine veya herşeyi ağırlıklı olarak  Delphi ile yapmak yerine diğer diller ile de çalışmalar yapmayı düşünüyorum.

@Fesih ARSLAN hocam çok güzel bir kitap çıkardı. Halen okumaktayım. Umarım kitaba kötü yorumlar gelmez; şu an gelmese bile 5-10 yıl sonra kitap daha çok değerlenince kendini bilmez çok çıkıp yine bir şeyler geveleyecek. Gerçi forumda da eleştiri yapayım derken işin dozunu kaçıranda vardı. 

@Abdullah ILGAZ hocam ile de bizzat YouTube videolarının başında beraber ayrıntılarını konuşup öyle videoları çekmeye başlamıştı. Hocamı bu yolda daha çok video üreterek bana ve insanlara yararı olmasını temenni ediyorum. Güzel insandan edindiğim her bilgi benim için paha biçilemez çünkü. 

@Tuğrul HELVACI, @SimaWB, @sadettinpolat, @uparlayan, @mrmarman, @witalihakko, @barisatalay  gibi ve adını yazmadığım üstatların yayınlamış olduğu makale ve blogların içerisinde bulunan bilgilerin değerini anlatamam. Bana ve Türkiye'ye kattıklarından dolayı teşekkür ederim. En basit örnek @Tuğrul HELVACI hocam yayınlamış olduğu bir makalede denk geldiğim yorum; 

kP7kBM.png

Eleştirmek bence bu değil! Tuğrul hocam yaşı itibari ile bu yoruma güzel cevap verebiliyor ama benim yaşımın küçük olması ve tecrübesizliğim bu tarz yorum gelince ne yapacağımı bilemememe neden oluyor.

Baya uzattım kusura bakmayın...

Özetle; beni gerçek hayatta görenler -ki forumda 6-7 kişi ile gerçekte tanışmışlığım var- amacımın sadece gelişmek ve öğrendiklerimi başkalarına aktarmak olduğunu bilir. Bunları yazmamın amacı sadece içimde birikenleri söylemekti...

Teşekkürler,
Saygılarımla.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(21-04-2019, Saat: 22:27)ismailkocacan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(20-04-2019, Saat: 18:46)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

Eğitim konusunda belki birçok çalışma yapan benimdir bilmiyorum. Gerek YouTube videoları gerek Udemy eğitimi gerekse açtığım bloglarda katıldığım forumlarda öğrenmiş olduğum bilgileri başkalarına aktarma çabam her zaman sürdü. Beni reel hayatta veya sanal hayatta tanıyanlar Delphi dilinin yaygınlaşması için neler yaptığımı bilir. Henüz 18 yaşındayım ve daha çok öğreneceğim, tecrübe edeceğim şeyler var ve yavaş yavaş bazı şeyleri tecrübe ettim ve ediyorum. Türkiye'de yaşamanın vermiş olduğu zorluk ve buna rağmen bizim sığ düşüncede olan vatandaşların çok olmasından mütevellit birçok küçük düşürücü, hakarete varan cümle işittim. Bunun tek sebebi benim Delphi dilinin yaygınlaşması için yapmış olduğum çalışmalardı. Sanırsam sadece bilgi paylaştığı için hakaret eden tek ülke Türkiye. 

Youtube videolarının ücretsiz olması onları değersiz yaptı ve bende bunu ücretli bir platforma taşıyarak -ki videoları baştan sona çekmeye çalıştım- belki biraz da olsa Delphi'yi değerlendirmiş olurum diye düşündüm. Unuttuğum bir şey vardı ben Türkiye'de yaşıyordum. Şimdi bu yazıyı okuyunca "Beğenmiyorsan git o zaman!", "Her şeyi Türkiye'ye bağlıyorsun, belki çektiğin videolar kötüdür!" diyenler illaki vardır ve var olacaktır. Ben kusursuz değilim. Kötü olduğum noktalar mevcut tabi ki. Tek amacım Delphi adına bir şeyler yapmaktı ama tecrübe edindim ki sadece soru yöneltilince cevap verilmesi gerekiyor. Kendi isteğiniz ile bir şeyler yapınca pek bir değeri olmuyor o işin. YouTube ve Udemy üzerinde bulunan tüm eğitim ve videoları yakın süreçte geri alacağım. Eskisi gibi Delphi'yi yaygınlaştırmak yerine insanların ne yaptığına bakan bir genç olacağım. Delphi'nin Türkiye'de bana ihtiyacı var mı bilmiyorum ama bundan sonra "Delphi'ye gelin, Delphi'ye geçin" demek yerine veya herşeyi ağırlıklı olarak  Delphi ile yapmak yerine diğer diller ile de çalışmalar yapmayı düşünüyorum.

@Fesih ARSLAN hocam çok güzel bir kitap çıkardı. Halen okumaktayım. Umarım kitaba kötü yorumlar gelmez; şu an gelmese bile 5-10 yıl sonra kitap daha çok değerlenince kendini bilmez çok çıkıp yine bir şeyler geveleyecek. Gerçi forumda da eleştiri yapayım derken işin dozunu kaçıranda vardı. 

@Abdullah ILGAZ hocam ile de bizzat YouTube videolarının başında beraber ayrıntılarını konuşup öyle videoları çekmeye başlamıştı. Hocamı bu yolda daha çok video üreterek bana ve insanlara yararı olmasını temenni ediyorum. Güzel insandan edindiğim her bilgi benim için paha biçilemez çünkü. 

@Tuğrul HELVACI, @SimaWB, @sadettinpolat, @uparlayan, @mrmarman, @witalihakko, @barisatalay  gibi ve adını yazmadığım üstatların yayınlamış olduğu makale ve blogların içerisinde bulunan bilgilerin değerini anlatamam. Bana ve Türkiye'ye kattıklarından dolayı teşekkür ederim. En basit örnek @Tuğrul HELVACI hocam yayınlamış olduğu bir makalede denk geldiğim yorum; 

kP7kBM.png

Eleştirmek bence bu değil! Tuğrul hocam yaşı itibari ile bu yoruma güzel cevap verebiliyor ama benim yaşımın küçük olması ve tecrübesizliğim bu tarz yorum gelince ne yapacağımı bilemememe neden oluyor.

Baya uzattım kusura bakmayın...

Özetle; beni gerçek hayatta görenler -ki forumda 6-7 kişi ile gerçekte tanışmışlığım var- amacımın sadece gelişmek ve öğrendiklerimi başkalarına aktarmak olduğunu bilir. Bunları yazmamın amacı sadece içimde birikenleri söylemekti...

Teşekkürler,
Saygılarımla.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Seni seviyom abim, hayırlı tezkereler inşaAllah <3
Yazılım Topluluğumuz -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Kişisel Tanıtım Sitem -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
19 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..
(21-04-2019, Saat: 21:44)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(21-04-2019, Saat: 21:16)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Atsana link Smile

nQZ0ZV.png

Burada vardı ama olsundu :Big Grin

Yok bu değil.
Bu konuda özveride bulunan emek veren herkese kendi adıma çok teşekkür ediyorum
(21-04-2019, Saat: 21:44)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(21-04-2019, Saat: 21:16)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Atsana link Smile

nQZ0ZV.png

Burada vardı ama olsundu :Big Grin

Öncelikle şunu söyleyim bence bakış açını değiştir Smile
Tokat gibi ilk cümle oldu ama kalanı okumaya üşenirsen diye söyledim.

"Marifet iltifata tabidir." diye bir söz vardır. Uğraştığın bir işde takdir görmezsen destek bulmazsan uğraşmakdan vazgeçersin. Bu normal birşey. Aynı süreçleri ben yııllaar önce yaşadım. Senden de daha küçüktüm sanırım. ICQ vardı cjb.net filan vardı. Delphipage diye bir sayfam vardı, programlama.com'un zirve olduğu yıllar. Beğenenler oldu beğenmeyenler oldu vs. Sonra
linux'la uğraştım distro yaptım epey emek verdim. Ama hiç destek görmedim. Bende senin gibi küstüm oynamıyorum dedim ve yıllar geçti. Sonra linux'un ikinci distrosunu yaptım. Ama bu kez düşüncem farklıydı. İltifattıda marifettide kendim sağlayacaktım. Bunuda şöyle yaptım. Dağıtımı kendim için yaptım. Kendi gönlüme göre. İnsanlar bunu kullanır şöyle olmalı böyle olmalı diye kastırmadım. Kendi zevkim için uğraştım zevk aldım. İsteyen varsa devam eder istemezse etmez dedim. Linux'dan o an istediğim. Faydayı gördüm. Eğitim videoları hakeza öyle. Şimdi kutu oyunlarına sardım kurallarını türkçeleştiriyorum ama oynamıyorum Smile Çünkü niyetim ingz.mi geliştirmek bunu yaparken çıkan ürünüde paylaşmak. İsteyen alıır istemeyen almaz. Bu onlara kalmış. Uzun lafın kısası öncelikle kendi zevkin ve ihtiyaçlarına odaklan. Bunları giderirken faydalı birşey çıkarsa ne ala çıkmazsa en azından sen zevk almış olursun. Kimseden takdir bekleme.
Topluluk mopluluk yok :/
(22-04-2019, Saat: 01:06)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(21-04-2019, Saat: 22:27)ismailkocacan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Seni seviyom abim, hayırlı tezkereler inşaAllah <3

Sağolasın @Halil Han Badem kardeşim,
Ben de sizin gibi paylaşımcı ve öğrenmeyi seven arkadaşları seviyor ve değerli görüyorum. Smile
(20-04-2019, Saat: 14:50)Abdullah ILGAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Şuanda üzerinde çalıştığım bir Udemy eğitim serisi var. İçeriği hakkında ilk açıklamayı buraya yazıyorum. 2 farklı uygulama geliştirerek Delphi eğitimi sunacağım. İlk uygulama VCL ile basit bir uygulama olacak. WinApi ve VCL üzerine I/O işlemleri olan bir uygulama. İkinci uygulama da veritabanı ile çalışan, ado.net bağlantısı ile CRUD örneği oluşturacak minik bir otomasyon uygulaması.

Eğitimin beğenilmesi ve bir kitleye erişmesi halinde FMX ile uygulama geliştirme, pratik uygulama arayüzü tasarımı ve best practice tüyolarının olacağı 2. bir eğitim serisi oluşturmak.

Şuanda altyapısını ve sistemini oluşturduğum bu eğitim için geri sayım yapıyorum. Bu arada devam eden YouTube eğitimlerimi 21 video ile tamamlayacağım. Talep görmesi durumunda ücretsiz ve ücretli eğitim videolarına devam edeceğim.

Dört gözle bekliyoruz hocam , hayırlı olması dileğiyle,
Size de kolaylıklar diliyorum.
(20-04-2019, Saat: 13:15)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Ben bir iki tane Delphi Eğitim videosuna denk geldim, Resmen Delphiye hakaretti bu kadar mı kötü anlatılır iki kelimeyi bir araya getiremiyor ve delphi hakkında hiç bir şey bilmiyordu.

Hocam yıllar önce ben bir "Delphi Dersleri" serisine rast geldim Youtube da aman Allah'ım... OOP aslında hepimiz yanlış biliyormuşuz adam ne diyordu biliyor musunuz videoda?
Forma TEdit TLabel vs bir kaç companent bıraktı, şimdi arkadaşlar bunlar birer nesne, Form da ana nesne, şimdi bunlar nereye dayanıyor Form'a, işte nesneye dayalı programlama budur. Aslında o mantıkla Nesneye değil Form'a Dayalı Programlama oluyor ama neyse. Şaka falan değil, adamcağız bir de tüm iyi niyetiyle 150 den fazla video çekmişti.
(11-10-2019, Saat: 21:58)Hayati Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(20-04-2019, Saat: 13:15)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Ben bir iki tane Delphi Eğitim videosuna denk geldim, Resmen Delphiye hakaretti bu kadar mı kötü anlatılır iki kelimeyi bir araya getiremiyor ve delphi hakkında hiç bir şey bilmiyordu.

Hocam yıllar önce ben bir "Delphi Dersleri" serisine rast geldim Youtube da aman Allah'ım... OOP aslında hepimiz yanlış biliyormuşuz adam ne diyordu biliyor musunuz videoda?
Forma TEdit TLabel vs bir kaç companent bıraktı, şimdi arkadaşlar bunlar birer nesne, Form da ana nesne, şimdi bunlar nereye dayanıyor Form'a, işte nesneye dayalı programlama budur. Aslında o mantıkla Nesneye değil Form'a Dayalı Programlama oluyor ama neyse. Şaka falan değil, adamcağız bir de tüm iyi niyetiyle 150 den fazla video çekmişti.

Big Grin o da iyiymiş. ben IOS (Swift) kursu satın aldım geçenlerde adam anlatırken uykum geliyordu o kadar itici anlatıyor ki en iyi programcı da olsa konsantre olamıyorsun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eğitim İçerikleri Hazırlayanlara Teşekkür 3ddark 7 229 12-10-2019, Saat: 00:54
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  LGS,Meslek Lisesi,MTOK,Teknoloji Fakültesi,5 yıllık eğitim 41linea41 11 704 16-06-2019, Saat: 18:41
Son Yorum: 41linea41
  Udemy ücretsiz kurslar ahmet_sinav 5 642 02-01-2019, Saat: 08:51
Son Yorum: boreas
  İdeal Eğitim Süreleri Hk. Abdullah ILGAZ 6 1.064 11-08-2018, Saat: 11:40
Son Yorum: cinarbil
  Eğitim Nasıl Olmalı? Fesih ARSLAN 2 924 14-11-2017, Saat: 19:19
Son Yorum: Mandriva

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi