Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IDE Hata Vermiyor Yanıtta Vermiyor
#1
Merhaba,

Delphi 10.2.3 sürümü kullanıyorum. 

Data Modül bir formdaki FDMemTable çift tıkladığımda sistem hata vermiyor cevapta vermiyor. (Başka projelerde bu sorun yok) İlgili MemTable silip yeniden ekliyorum fakat onda da aynı oluyor bu sorunu ne etkiler acaba. (Yakın zamanda ayn projede Ctrl+D ile kod düzenlemede çalışmıyordu, başka projelerde sorun yok.) sorunu anlamlandıramıyorum.

Teşekkürler.
Cevapla
#2
Buna benzer yaşadığım bir sorunda form üzerinde connection bağlantısı olan bir nesne varsa design sırasında bağlantı alamıyor yanıt vermiyora düşüyordu IDE
Yalnızım ama bir kente yürüyen ordu gibiyim, edebiyattan kaçınmalıyım..
Cevapla
#3
(02-05-2019, Saat: 12:42)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Buna benzer yaşadığım bir sorunda form üzerinde connection bağlantısı olan bir nesne varsa design sırasında bağlantı alamıyor yanıt vermiyora düşüyordu IDE

Tüm connectionlar pasif durumda. Normal Querylerde sorun olmuyor sorun Memtable tarafında.  Dün geceden bu yana denemediğim çözüm yolu kalmadı, Diğer projelerde de aynı sorun olsaydı Delphiyi kaldırıp yeniden kurmaya değerdi fakat sadece bu projede oluyor.

*İş acil olursa sorunlarda böyle ilginç olabiliyor sanırım.
Cevapla
#4
Hocam kod düzenleme bende de bazı projelerde çalışmıyor. Ayarlari kurcaladım ama olmadı. Yeni proje acıyorum çalışmıyor. 1.3 cominity yüklü kalıcı çözüm var mi ?
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Sadece Hobiciyim..
WWW
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi