Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fastreport Raporda kullanılabilecek alanların listesi
İyi akşamlar.

Fastreport Rapor dizayn edilirken kullanılabilecek alanların listelemek için ne yapabilirim
Rapora alanlar bir tablo veya memtablo dan gelmiyor.
alanlar
if rap_kontrol('f_not1') then (data_form.fast_rapor.FindObject('f_not1') as Tfrxmemoview).Memo.Text := kf_not1.Text;

şeklinde önce raporda alan varmı kontrol ediyorum varsa atama yapıyorum.
Ben gecici çözüm rapor tasarımında code bölümüne açıklama giriyorum
{
f_model_resim  Model resmi
f_logo              Firma Logosu
f_sipno            Siparis No
}
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)
(02-05-2019, Saat: 18:29)cinarbil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.İyi akşamlar.

Fastreport Rapor dizayn edilirken kullanılabilecek alanların listelemek için ne yapabilirim
Rapora alanlar bir tablo veya memtablo dan gelmiyor.
alanlar
if rap_kontrol('f_not1') then (data_form.fast_rapor.FindObject('f_not1') as Tfrxmemoview).Memo.Text := kf_not1.Text;

şeklinde önce raporda alan varmı kontrol ediyorum varsa atama yapıyorum.
Ben gecici çözüm rapor tasarımında code bölümüne açıklama giriyorum
{
f_model_resim  Model resmi
f_logo              Firma Logosu
f_sipno            Siparis No
}

@cinarbil öncelikle konuyu anlamk adına soruyorum bu işlemi program geliştirme sırasında dizayn ederken mi yapmak istiyorsunuz yoksa çalışan bir exe üzerinde dizany tool'unu kullanarak mı?

Çok emin olmamakla birlikte dizen sırasında ise tüm fiedd ların olduğu bir dataset kullanın ve data kısmından bunları alıp dizayn yapın
yok eğer çalışan uygulama üzerinde ise ister aynı yöntemi kullanırsınız isterseniz de verable oluşturarak ta yapabilirsiniz.
Bu işlemleri yapmanın çok fazla yöntemi mevcut.

Önceden de dediğim gibi sorunuzu yanlış anlamış ta olabilirim.
o zaman cevabı dikkate almayın lütfen
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
 (çalışan bir exe üzerinde dizany tool'unu kullanarak) 

Yapmak istediğim budur önerinizi test edeceğim. teşekkür ederim
"…De ki: "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler" (Zümer Suresi, 9)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fastreport barcod yazdirma sorunu TheEAK 8 541 30-07-2019, Saat: 17:09
Son Yorum: TheEAK
  Çözüldü. Fastreport ta çalışma anında dataset atama cinarbil 2 233 11-07-2019, Saat: 17:55
Son Yorum: cinarbil
  Çözüldü - FastReport Pivot ve Group birlikte kullanılabilirmi ? adelphiforumz 5 420 05-07-2019, Saat: 14:20
Son Yorum: adelphiforumz
  Çözüldü Fastreport degisken alan yazdırma cinarbil 5 555 25-04-2019, Saat: 16:37
  Fastreport nesne kontrolu ve veri yazma cinarbil 3 376 18-04-2019, Saat: 08:16

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi