Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proje Planlaması
Ben, görüşmede istekleri tek tek not alıp öncelikli olarak veritabanını oluştururum. Tablolar, viewler, stored procedurler (kaydet, sil, değiştir) oluşturulduktan sonra genel olarak hangi raporlar istenebilir onları yazarım bir kağıda, sonrada raporları tek tek stored procedure olarak yazarım. Bu işlem bitince zaten sürekli kullandığım hazır form yapılarımın üzerine tasarımı yapıp sonrasında kodlamaya geçerim. Kodlama işinde de yine zaten hazır olan (son 2 yıldır kullandığım) json formatında veri gönderip aldığım server client yapısında çalışan sistemime göre yazmaya başlarım ki bu uzun sürmez çünkü server programında kaydet, değiştir, sil, dosya gonder, dosya al vs.vs. hazır fonksiyonlar olarak beni bekler, her programımda aynı server yazılımımı kullanırım sadece açılışta git şu veritabanına bağlan derim. Genelde 1-2 hafta içinde kodlamayı bitirmiş olurum. Sonrasında ufak bir test yapıp müşteriye kurup gelen isteklere göre davranırım. Benim için en uzun süren işlem veritabanı tasarımıdır onu yazınca program hazır derim.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi