Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
String Too Long
Arkadaşlar Sql Serverdaki bir stored proceduru delphiden parametre gödnererek çalıştırmak istiyorum. fakat 30 civarında parametre var haliyle adoqueri'ye yazdığım sql cümlesi çok uzun oluyorç sonuç itibariyle String Too Long diye bir hata alıyorum var mıdır yapıyı bozmadan çözmenin bir yolu
(07-05-2019, Saat: 13:31)harezmi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Arkadaşlar Sql Serverdaki bir stored proceduru delphiden parametre gödnererek çalıştırmak istiyorum. fakat 30 civarında parametre var haliyle adoqueri'ye yazdığım sql cümlesi çok uzun oluyorç sonuç itibariyle String Too Long diye bir hata alıyorum var mıdır yapıyı bozmadan çözmenin bir yolu

Neden TADOStoredProc kullanmıyorsunuz ?
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
açıkçası daha önce hiç kullanmadı. şimdi bi deneyeceğim
Merhaba zannediyorum tek satıra yazıyorsunuz. ' ile cümleyi bitirin ve + tuşunu ekleyerek devam eden satırı alta indirin.

:='.....'+
'';
Sql cümlenizi 80-100 karakterler arası + #13#10 + ile bölün. Sanırım işiniz görülecektir.

Örnek Kullanım:
'Select * from Tablo1 ' + #13#10 +
'Where Id=1'
@Tuğrul HELVACI hocanın dediği gibi StoreProcedure çevirin

Yok olmaz derseniz Kod içerisinde Const Olarak tanımlayın ve Sq.text := xConst olarak kullanın
oda olmadı derseniz memo içine yazıp Sq.text := mem.line.text diyin
oda olmadı derseniz string bir değere atın oradan kullanın
Oda olmaz derseniz biraz daha geniş açıdan bakmaya çalışın ve işin mantığını yakalayın
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
tadostoredprocedure şu an için işimi görecektir ama diğer yöntemleri de öğrendiğim iyi oldu mutlaka işime yarayacak. teşekkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  String tarih ve saat alanını birleştirme kullanma cinarbil 9 1.257 22-08-2019, Saat: 00:25
Son Yorum: serdar
  Missing Connection or Connection String (BAĞLANTI HATASI) harezmi 20 1.219 31-05-2019, Saat: 14:09
Son Yorum: adelphiforumz
  String içindeki kelimelerin baş harflerini büyük harfe çevirme adelphiforumz 0 641 22-12-2017, Saat: 12:29
Son Yorum: adelphiforumz
  ms sql connect string sorun. meteyus 4 1.368 13-01-2017, Saat: 13:38
Son Yorum: meteyus

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi