Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Circle - İmage Sorunu ?
iyi akşamlar,

İmage nesnesi yerine Circle bileşeni ile resimleri göstermek istiyorum. her şey Windows platformunda sorunsuz iken android kısmında sorun yaşadım.
Sorun resimde görüldüğü gibidir ;

Windows'da iken image nesnesinin width ve height kısımlarını 512x512 ebatında yapıyorum ve image'den circle bileşenine çok güzel şekilde aktarıyorum
( Windows'da iken benim belirlediğim ve ilk başta eklediğim resim)
fakat bunu android platformunda denediğim de 512 ebatı yok sayılıyor ve resmi tamamına sığdırıyor.
( Kullanıcının galerisinden seçtiği rasgele resim )

Bu sorunu nasıl çözerim ?
Windows'da görsel olarak ayarladığım ebatları android platformunda kod ile ayarlayabilir miyim ?

Veya başka önerileri olan var mı ?
Merhaba,
Resimleri Circle'ın Fill.Bitmap özelliğine atıyorsanız, TWrapMode özelliğini değiştirerek istediğiniz gibi bir görüntü elde edebilirsiniz.
(14-05-2019, Saat: 08:55)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Resimleri Circle'ın Fill.Bitmap özelliğine atıyorsanız, TWrapMode özelliğini değiştirerek istediğiniz gibi bir görüntü elde edebilirsiniz.

Mağlesef sonuç nafile hocam.

İmage nesnesine gömülü resimleri resim 1'deki gibi sorunsuz aktarırken, cihazdan seçilen resimlerde resim 2'deki sorun devam etmekte.
WrapMode özelliği Circle bileşenin de yoktu.
Circle'nin ;

WmTile
WmTileOriginal
WmTileStretch

Özelliklerinden de hangisini yaparsam yapayım Android'de, Windows'daki gibi bozulma olmadan aktaramadım.
Sanırım şimdilik tek çözüm İmage'lere benim belirlediğim standart resimler olmalı ki onlarda sorunsuz aktarıyor. ta ki kullanıcı başka resim seçene kadar.  Shy
512x512 yani oranınız 1:1. Sizin resimlerinizde sanırım bu oranda. Kullanıcının seçtiği resimler bu orantıdan farklı ise 1:1 oranına yayılıyor. Gerçek bir çözüm bulana kadar siz kullanıcının resmini uzatma uygulamaması için 1:1 oraına getirin. Yani 1:1 oranında bir bitmapın ortasına kullanın resmini yapıştırın ve kullanın.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(14-05-2019, Saat: 23:31)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 512x512 yani oranınız 1:1. Sizin resimlerinizde sanırım bu oranda. Kullanıcının seçtiği resimler bu orantıdan farklı ise 1:1 oranına yayılıyor. Gerçek bir çözüm bulana kadar siz kullanıcının resmini uzatma uygulamaması için 1:1 oraına getirin. Yani 1:1 oranında bir bitmapın ortasına kullanın resmini yapıştırın ve kullanın.

Sanırım bu konu da hem fikiriz hocam.
Dünden hatta daha uzun süreden beri bunu nasıl, ne şekilde ve kaç farklı şekilde yaparım diye düşünüp durdum.
Henüz croplama işlemini kavrayabilmiş ve de çözebilmiş değilim ama çözeceğimden eminim çünkü başka seçeneğim yok Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mapview üzerinde splash ekran logo sorunu arsl01 4 881 05-12-2023, Saat: 23:00
Son Yorum: arsl01
  IOS SDK Ekleme Esnasında Yavaş Aktarım Sorunu Çözümü Mr.X 0 246 23-11-2023, Saat: 21:18
Son Yorum: Mr.X
  IOS 17 Crash Sorunu Çözümü emrahozten 5 878 14-11-2023, Saat: 19:53
Son Yorum: mcuyan
  Apple Enterprise Hesap Sorunu emrahozten 0 238 13-11-2023, Saat: 10:51
Son Yorum: emrahozten
  PAServer Manager form ölçek sorunu delphi.developer 0 202 12-11-2023, Saat: 01:43
Son Yorum: delphi.developer

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi