Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OrangeUI SkinFMXListView Dizayn Modu
Merhaba,

OrangeUI SkinFMXListView dizayn moduna nasıl geçiyoruz acaba, yani nasıl gözükmesi konusunda görsel olarak işlemleri örnekler üzerinden nasıl yaparız.

k6zUCM.gif
Hocam designer panel var. En altta sağda ki o elementi üzerine Check box, Edit vs yerlestiriyorsun.sonra onları designer panel e baglayacaksin. Sonra designer paneli list view baglayacaksin. Şuan pcmde yüklü olmadığı için resimlerle örnek veremedim
(15-05-2019, Saat: 02:46)malitutuncu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam designer panel var. En altta sağda ki o elementi üzerine Check box, Edit vs yerlestiriyorsun.sonra onları designer panel e baglayacaksin. Sonra designer paneli list view baglayacaksin. Şuan pcmde yüklü olmadığı için resimlerle örnek veremedim

Yapmaya çalışıyorum aşağıdaki şekilde çalıştırdığımda boş bir form gözüküyor. Bu konuda bir video varmı bildiğiniz.

eNmZBe.png
Merhaba,
ListView'in tasarım prensibi şöyle;
1- Form üzerine bir FMXListView ve bir FMXItemDesignerPanel yerleştirin.
2- ListView'in properties.DesignerPanel özelliğine FMXItemDesignerPanel'i atayın.
3- Her item yüksekliğinin, FMXItemDesignerPanel yüksekliği ile aynı olması için Item yüksekliğini FMXListView.proprties kısmından belirleyin. Aksi durumda FMXItemDesignerPanel boyutu değerlendirilmez.
4- Daha sonra FMXItemDesignerPanel üzerine istediğiniz OrangeUI bileşenini yerleştirin ve tasarlayın.
5- Son olarak, FMXItemDesignerPanel.properties kısmından Item.......bindingControl alanları için FMXItemDesignerPanel üzerine yerleştirdiğimiz birer bileşen seçin. Böylece ListView item üzerinde listelemek istediğimiz bileşenler çalışma anında görünür olacaktır. FMXItemDesignerPanel üzerinde olup, properties kısmından atamayan bileşenler çalışma anında görünmez.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Hocam merhaba,

Çok teşekkür ederim, ramazan olsa bile yine ayrıntılı şekilde yazmışsınız.
Yazdıklarınızdan 2. maddeyi anlayamadım ve yapamadım, diğerlerini uygulayıp çalıştırdığımda ise yine boş ekran görüyorum.

*İftardan sonra tekrar deneyeceğim.
(15-05-2019, Saat: 18:01)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam merhaba,

Yazdıklarınızdan 2. maddeyi anlayamadım ve yapamadım, diğerlerini uygulayıp çalıştırdığımda ise yine boş ekran görüyorum.

Structure penceresinde FMXItemDesignerPanel'i sürükleyip FMXListView üzerine bırakın.
Aslında hatırladığım kadarıyla, FMXListView'in DesignerPanel özelliğine FMXItemDesignerPanel'i atadığınızda da bu işlemi gerçekleştirmesi gerekiyor.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(15-05-2019, Saat: 18:51)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15-05-2019, Saat: 18:01)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam merhaba,

Structure penceresinde FMXItemDesignerPanel'i sürükleyip FMXListView üzerine bırakın.
Aslında hatırladığım kadarıyla, FMXListView'in DesignerPanel özelliğine FMXItemDesignerPanel'i atadığınızda da bu işlemi gerçekleştirmesi gerekiyor.

5. Maddedeki Item.......bindingControl rast gele seçiyorum bundan olabilir mi, çalışmayan dosya ektedir müsait olduğunuzda bakabilir misin.

*Bu componentle ilgili olarak nette sıfırdan yapım videosu hiç göremedim, en basit örnekle FMXEdit nesnesinin TextSetting özelliği varken FMXLabel'in bu özelliği yok. Label'in yazı özelliğini nasıl ayarlayacağız.  Componentle ilgili ayrıntılı dokümanlar burada mevcut.

.zip   Orange.zip (Dosya Boyutu: 60,8 KB / İndirme Sayısı: 2)
Merhaba,
Birkaç gün bilgisayar başında olamayacağını. Bu nedenle gönderdiğiniz projeyi Delphi IDE'si ile inceleme şansım yok.
Kod, Structure penceresi ve FMXItemDesignerPanel'in properties kısmının ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?
Tasarım anında FMXListView'e item ekleyip test ettiniz mi?
(16-05-2019, Saat: 10:37)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Birkaç gün bilgisayar başında olamayacağını. Bu nedenle gönderdiğiniz projeyi Delphi IDE'si ile inceleme şansım yok.
Kod, Structure penceresi ve FMXItemDesignerPanel'in properties kısmının ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?
Tasarım anında FMXListView'e item ekleyip test ettiniz mi?

Kod = Hiç Kod yok

Structure penceresi ve FMXItemDesignerPanel'in properties aşağıdaki gibidir.
Tasarım anında FMXListView'e item ekleyorum fakat değişen bir şey yok.
tQXV6K.png
Structure penceresi ve SkinFMXItemDesignerPanel'de her şeyi doğru yerleştirmiş ve tanımlamışsınız. 
FMXListView'in DesignerPanel özelliğine SkinFMXItemDesignerPanel1'i atadınız mı?
Bu işlemi de yaptıysanız geriye yalnızca item değerlerini set etmek kalıyor.
Bunun için FMXListView'i çift tıklayıp item editörün açılmasını sağlayın.
Yalnızca Detail1 ve Detail5 alanlarında bir değer yazın.
İkinci bir item ekleyin ve her iki alana tekrar bir değer yazın.
Daha sonra uygulamayı çalıştırın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Orangeui SkinFMXImageListViewer1/Properties/AnimateSpeed Sorunu pro_imaj 6 158 13-05-2019, Saat: 18:04
Son Yorum: pro_imaj

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi