Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OrangeUI SkinFMXListView Dizayn Modu
(16-05-2019, Saat: 15:18)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Structure penceresi ve SkinFMXItemDesignerPanel'de her şeyi doğru yerleştirmiş ve tanımlamışsınız. 
FMXListView'in DesignerPanel özelliğine SkinFMXItemDesignerPanel1'i atadınız mı?
Bu işlemi de yaptıysanız geriye yalnızca item değerlerini set etmek kalıyor.
Bunun için FMXListView'i çift tıklayıp item editörün açılmasını sağlayın.
Yalnızca Detail1 ve Detail5 alanlarında bir değer yazın.
İkinci bir item ekleyin ve her iki alana tekrar bir değer yazın.
Daha sonra uygulamayı çalıştırın.

Hocam yazdıklarınızı uyguladım fakat sonuç ilginç.
Bu componentin mantığını bir ben mi anlayamıyorum acaba. Hiç video yok yapımla ilgili, forumda diğer arkadaşlardan yapan yok mu acaba, sizede çok zahmet vermiş oldum Fesih hocam özür dilerim.
jaowyD.png
OrangeUI, komplekstir fakat zor değil. Çalışma mantığı normal bileşenler gibi olmadığı için ilk etapta zor görünebilir. Alıştıkça keşke diğer bileşenler de bu mantıkla çalışsa diyeceksiniz.
Şahsen ben böyle düşünüyorum.
Yaptığınız çalışmada, başarılı sonuç almışsınız. 
Tek sorun item yüksekliği ayarlanmamış. Bir de FMXItemDesignerPanel properties'inde bağladığınız image'ları iptal edin.
Tasarım anında ikinci bir item ekerek tekrar test edin.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
ORANGEUI English PDF.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Orangeui SkinFMXImageListViewer1/Properties/AnimateSpeed Sorunu pro_imaj 6 482 13-05-2019, Saat: 18:04
Son Yorum: pro_imaj

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi