Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BaaS Hakkında
Merhaba,

Bildirim gönderme konusunda ücretsiz komponent olarak sadece Kinvey ve Parse tabanı olması bazı konularda beni sınırlandırıyor.

Dolar kurundan dolayı ücretli alternatifleri(JVE nin push notification komponenti gibi) maalesef pahalı.-Tabi komponent ücretiyle kalmıyor, kullandığı servisin ücreti de cabası-

Alternatif yollara baş koydum bende  Big Grin Öncelikle servis uygulaması olarak deneyim dedim fakat android sürümüne göre uygulama kapanınca başlama veya telefon yeniden başlatılınca başlama gibi sıkıntılar olduğunu yazanlara denk geldim. Kinvey ve Parse'nin yolundan gideyim dedim fakat BaaS konusunda yol gösteren kaynak bulamadım.

Acaba BaaS konusunda bilgi edinebileceğim kaynak biliyor musunuz? Arka planda bir kanal veya zamanlayıcı çalıştırmanın yollarını arıyorum(android&ios).

Eğer bulursam websocket ile çalışan bir sistem kurmayı düşünüyorum. websocket sunucusuna bağlı kullanıcılara anlık metinsel mesaj gönderip, gelen mesajı notificationcenter komponenti aracılığıyla göstermeyi planlıyorum.
Merhaba,
Amacınız yalnızca Push Notification göndermek ise temel sınıflar yeterli olmaktadır. Bu konuda formda arama yaparsanız bir çok kaynak bulabilirsiniz.
Ayrıca bu yıl yayınladığımız Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. da bu konu (30 sayfa) detaylı olarak adım adım anlatılmıştır.

arsKitap-16.jpg
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
spoiler vermek telife girer mi hocam Smile

IMG-6399.jpg
(16-05-2019, Saat: 15:17)MosCom Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.spoiler vermek telife girer mi hocam Smile

IMG-6399.jpg

Benim açımdan bir sorun yok. Yayıncı firma adına bir şey söyleyemem. 
Yakın bir zamanda, dijital sürümü de yayınlayacağız İnşaallah.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Kitabınız hayırlı olsun, Delphi'ye Fatih Beyin(Allah rahmet eylesin) kitabıyla başlamıştım. İnşallah sizin eserinizle de FMX teknolojisinin detaylarını öğreniriz.

Benim amacım FCM veya başka bir yere bağlı kalmadan kendi alt yapımı kullanmak. Şöyle bir sıra oluşturdum;
1) Arka planda sürekli açık kalacak ve restart durumunda tekrar açılacak bir servis uygulaması
(Forum içerisinde baya bir tartışma ve çözümler mevcut)
2) Servis uygulaması websocket client şekilde serverı dinleyecek
(Acaba servis uygulamalarında 3.parti komponent kullanabiliyor muyuz? Mesela sgcwebsocket)
3) Veri geldiğinde notificationcenter komponenti ile bildirimler gösterilecek

Hala araştırma ve bilgi edinme aşamasındayım.
Belki birilerine yardımcı olur -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. Burada çok güzel bir örnek mevcut. Bir çok sorunun cevabı içerisinde var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Andorid Pdf Oluştuma ve Yazdırma Hakkında glagher 1 195 03-08-2019, Saat: 18:08
Son Yorum: 3ddark
  Fetch Rows Hakkında Yardım glagher 4 287 15-07-2019, Saat: 11:49
Son Yorum: glagher
  Uygulamamın açılışındaki siyah ekran Hakkında webprog 10 1.889 26-10-2018, Saat: 01:55
Son Yorum: nehirnnn
  MySQL - üyelik bölümüm hakkında Mr.Developer 20 1.819 17-10-2018, Saat: 14:57
Son Yorum: uparlayan
  Tokyo Android Kurulumunda aldığım hata hakkında adelphiforumz 8 1.227 01-08-2018, Saat: 10:56
Son Yorum: Fesih ARSLAN

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi