Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IDE Kod Hizalama Neden Çalışmaz
Merhaba,

Üzerinde uzun süredir çalıştığım projede Ctrl + D ile kod hizalama yapamıyorum bundan dolayı kod yazarken çok can sıkıcı bir durum ortaya çıkıyor. İşin ilginç yanı yeni bir proje oluşturup kodlamaya başladığımda hiçbir sorun yok, bunu etkileyen bir şey olmalı fakat ben çözemedim, sorunu nasıl çözerim deneyimleyin var mı.

Teşekkürler.
(18-05-2019, Saat: 14:48)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

Üzerinde uzun süredir çalıştığım projede Ctrl + D ile kod hizalama yapamıyorum bundan dolayı kod yazarken çok can sıkıcı bir durum ortaya çıkıyor. İşin ilginç yanı yeni bir proje oluşturup kodlamaya başladığımda hiçbir sorun yok, bunu etkileyen bir şey olmalı fakat ben çözemedim, sorunu nasıl çözerim deneyimleyin var mı.

Teşekkürler.

Merhaba

c++ xe10 kullaniyorum
Crtl + alt + u ile ileri
Ctrl + alt + i ile seçili satirları kaydiriyorum
(18-05-2019, Saat: 14:48)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

Teşekkürler.

Bende Aynı Sorundan yana muzdarip durumdayım. Options kısmından Formatter ayarları ile çok oynadım ama çözemedim. İlginç tarafı  yeni proje açınca çalışıyor gıcık şey.. 

IDE : Delphi 10.3 Community
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Sadece Hobiciyim..
Merhaba,
Bu durum bazen benim de başıma geliyor.
Tahminimce başka bir kaynaktan kopyalanıp yapıştırılan özel unicode karakterlerden kaynaklanıyor.
Bir projede yalnızca bir unit'te bu sorun oluyor. Diğer unit'ler normal çalışıyor.
Sorunun kökten nasıl çözüleceği konusunda bir fikrim yok, fakat geçici çözüm yolunu biliyorum.
Geçici çözüm için kod formatter ( CTRL + D )'ın çalışmadığı unit adını Project Manager'dan değiştirin. 
Bu durumda kod formatter çalışıyor.
Daha sonra unit adını eski adı ile yeniden değiştirin.
Kod formatter bir süreliğine yeniden çalışacaktır.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(18-05-2019, Saat: 20:32)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
Bu durum bazen benim de başıma geliyor.
Tahminimce başka bir kaynaktan kopyalanıp yapıştırılan özel unicode karakterlerden kaynaklanıyor.
Bir projede yalnızca bir unit'te bu sorun oluyor. Diğer unit'ler normal çalışıyor.
Sorunun kökten nasıl çözüleceği konusunda bir fikrim yok, fakat geçici çözüm yolunu biliyorum.
Geçici çözüm için kod formatter ( CTRL + D )'ın çalışmadığı unit adını Project Manager'dan değiştirin. 
Bu durumda kod formatter çalışıyor.
Daha sonra unit adını eski adı ile yeniden değiştirin.
Kod formatter bir süreliğine yeniden çalışacaktır.

Haklısınız Fesih hocam, bu şekilde çalışma yapılan unit'te sorun çözülmüş oluyor.

Teşekkürler.
Kod editöründe sağ tıklayıp format menüsünden utf8 seçtiğinizde formatlara yapabiliyor musunuz?
Peyami Safa:"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır"
Can Yücel:"Toprak gibi olmalısın! Ezildikçe sertleşmelisin! Seni ezenler sana muhtaç kalmalı! Hayatı sende bulmalı"
Sinan Canan:"Bildiğini zannettiğin an hiç bir şey öğrenemezsin"
(19-05-2019, Saat: 03:26)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Kod editöründe sağ tıklayıp format menüsünden utf8 seçtiğinizde formatlara yapabiliyor musunuz?

Malesef bu şekilde de olmuyor hocam.

Teşekkürler.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi