Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UniGUI UniTreeView Item (Node) Aralığı Nasıl Ayarlanır?
Merhaba,
Menü yapısı için kullandığım UniTreeView item(node)'ları arasındaki dikey boşluk miktarını nasıl belirleyebilirim.
Aşağıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi item aralıkları düşük olduğu için hoş bir görüntü olmuyor.

While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Merhaba Fesih Bey,

Projenizde ServerModule üzerinde CustomCSS özelliğine tıklayın. Açılan forma aşağıdaki css kodunu yazın.

.x-grid-cell-inner-treecolumn {
    padding: 6px 6px 6px 0; !important;
}

İlgili kod padding ifadesinden sonra girilen değerler top, right, bottom, left iç kenarlık boşluklarını ifade etmektedir. Ben örnek olması için top ve bottom 6x olarak ayarladım.
(03-06-2019, Saat: 13:04)delphi.developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba Fesih Bey,

Projenizde ServerModule üzerinde CustomCSS özelliğine tıklayın. Açılan forma aşağıdaki css kodunu yazın.

.x-grid-cell-inner-treecolumn {
    padding: 6px 6px 6px 0; !important;
}

İlgili kod padding ifadesinden sonra girilen değerler top, right, bottom, left iç kenarlık boşluklarını ifade etmektedir. Ben örnek olması için top ve bottom 6x olarak ayarladım.

Teşekkür ederim @delphi.developer.
CSS ihtiyacımı gördü. 

Bu CSS'i kullanınca TreeView node'ları arasındaki hiyerarşiyi belirleyen klavuz çizgisi de kesilmiş oldu. Padding değeri arttıkça da bu açıklık artıyor. 

Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?  Yoksa çok önemli değil. Şimdilik optimum bir değer verererk bu açıklığı en aza indirdim.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
Merhaba,
UniTreeView'in UseArrows özelliğini etkinleştirince, node kılavuz çizgileri ortadan kalktı daha iyi bir görüntü oluştu. 
Teşekkür ederim @delphi.developer

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  UniGUI'ye Genel Bakış vkamadan 51 29.664 15-09-2019, Saat: 22:44
Son Yorum: akuyumcu63
  UniGui stress testi ve anlık bağlantı performansı dervis 13 944 20-07-2019, Saat: 02:17
Son Yorum: bajerli
  Unigui Yeni Bileşenler pro_imaj 5 577 14-06-2019, Saat: 21:34
Son Yorum: Halil Han Badem
  Unigui ile online satış ermanispir@gmail.com 6 778 14-06-2019, Saat: 17:30
Son Yorum: Halil Han Badem
  Unigui runtime font sorunu ermanispir@gmail.com 4 457 10-06-2019, Saat: 19:47
Son Yorum: ermanispir@gmail.com

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi