Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Listview ScrollViewPos
Video 
Merhaba,

Listviewe yeni kayıt oluşturmak için  Listview.Items.Insert(1) işlemini kullanıyorum. 
Listviewe insert yaptıktan sonra, mouse tekerleğini hareket ettirdiğimde garip bir şekilde listview scroll sabit kalıyor aşağıya veya yukarıya hareket etmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
(07-06-2019, Saat: 01:48)ahmetb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

Listviewe yeni kayıt oluşturmak için  Listview.Items.Insert(1) işlemini kullanıyorum. 
Listviewe insert yaptıktan sonra, mouse tekerleğini hareket ettirdiğimde garip bir şekilde listview scroll sabit kalıyor aşağıya veya yukarıya hareket etmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Selamlar

kodu hem xe2, hem de xe 10 da denedim. Her iki versiyonda da, scroll çalışıyor. Hatta Listview bileşinini readonly olarak değiştirdim. Yine de çalışıyor.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(07-06-2019, Saat: 11:17)wiseman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(07-06-2019, Saat: 01:48)ahmetb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

Selamlar

kodu hem xe2, hem de xe 10 da denedim. Her iki versiyonda da, scroll çalışıyor. Hatta Listview bileşinini readonly olarak değiştirdim. Yine de çalışıyor.

Üsdat ben bu konuya çözdüğümü yazmıştım Huh sorun BeginUpdate yerine EndUpdate  Big Grin  yazmışım, ilginize teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ListView Button Click Olayı Hk. seydigozegir@gmail.com 2 168 28-08-2019, Saat: 11:39
Son Yorum: seydigozegir@gmail.com
  fmx listview de vcl listview vsicon özelliği var mı? delhici 0 89 15-08-2019, Saat: 09:23
Son Yorum: delhici
  ListView list sonu işlem yapma theercan 1 153 09-08-2019, Saat: 15:00
Son Yorum: hi_selamlar
  listview resim çekme theercan 0 96 29-07-2019, Saat: 10:48
Son Yorum: theercan
  ListView'den İmage'e Aktarma ? Mr.Developer 2 289 29-05-2019, Saat: 10:56
Son Yorum: Mr.Developer

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi