Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DelphiCan Olmak
(13-06-2019, Saat: 09:17)Cyb3r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Açıkçası konuyu okuduğumda @r3n4m3 nin bahsettiği durumları düşündüm. Size katılıyorum. Ama bir yerde Fesih hocam da haklı. İçerik üretimi malesef çok az düzeyde. Soru sorup giden çok var ve böyle durumlar forumu monoton bir hale koyuyor.

Düşüncem şu ki; Ekip kurulmalı ve iş takibi yapılmalı. Bilişim forum sitelerinde olduğu gibi ama aktif bir şekilde olması lazım.

Ayrıca bende malesef reel hayattaki uğraştan dolayı içerik üretimi yapamayan kardeşinizim. Hakkınız helal edin. Soru sorulduğu vakitte ise üstadlar olduğu için doğrusu, onların bu işte daha iyi olduğunu düşünerekten yazmıyorum. Ama birebir o konuya hakim isem faydalı olmak adına düşüncelerimi söylemekten çekinmem.

(13-06-2019, Saat: 02:41)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Şu cümlenden sonra fikirlerinin bir anlamı kalmadı benim için. Bak doğru/yanlış demiyorum; anlam diyorum. Buna istersen SIĞ istersen APTAL de. Bu hayatı felsefik düşüncelere adayacak kadar gelişmedim henüz fakat felsefik düşünenlerin çoğu olması gerektiği gibi değilde kendi düşüncelerinin diğer insanları aşağılar nitelikte olduğunu gördüm. Bu yüzden forum içerisinde düşüncelerini okumayacağımdan emin olabilirsin. Sorunları demiyorum, düşünceleri. Ha bu senin için önemsizdir bu ayrı bir konu Smile

Söylediğiniz şekilde diğer insanları aşağılar nitelikte olmuş malesef. Bu doğru değil. Düşünceler açıkça söylenir ama rencide edecek şekilde olmamalı. Ayrıca rica etsem @Mr.Developer "yaratma" kelimesine dikkat ederseniz iyi olur. Müslüman bir toplumun içerisinde böyle kelimeler yanlış manalara geliyor ve inanç olarak doğru değil. Teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

"Yaratma" kelimesi için özür dilerim hocam dikkat edeceğimden emin olabilirsiniz

(13-06-2019, Saat: 02:41)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(12-06-2019, Saat: 17:09)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Böyle düşünmek sizin gibi birine/Bilge bir insana yakışmıyor Fesih hocam.
Fikirleriniz size özgüdür, Sizindir ve dolayısı ile doğru - yanlış diye tabir etmek hiç mantıklı değildir çünkü bir şeyin doğru ya da yanlış olarak nitelendirilmesi için o şeyin evrensel olması gerekir. nesnel olmalıdır. fakat fikirler(iniz) size özgü ve sizindir. bunu bu şekilde yorumlayanlardan daha olgun düşünmelerini beklerim.
Hayatımın son 6 yılı boyunca kendi felsefemi yaratmaya çalıştım,yarattım. mantık çerçevesi içerisinde kendime özgün felsefi fikirlerimi ortaya attım sayfalar açtım bloglar yazdım. elbetteki beğenilmedi karşı çıkıldı. bu aptal insanlar için vazgeçilmez bir karşılama türüdür ama buna mağruz kaldıktan sonra da vazgeçmedim ve şuanda nice insanla tanıştım bana teşekkür eden hatta akıl hocası olarak gören. bu paha biçilemez bir mutluluk. 
( Az önce bir takipçimden gelen mesaj ; Sayfanızı yeni keşfettim ve çok beğendim. KEŞKE DAHA ÖNCE BULSAYDIM )
Söyler misiniz kim bunları duymak istemez ?  verdiği mutluluğu anlatamam. 

Bilginin peşinden koşmayan bilgisiz insanların peşinden koşmak, size sizin bildiğinizi de unutturur bilmek istediğinizi de !

İşin bana göre en ironik kısmı ise ;
Size karşı sizin fikrinizin yanlışlığını savunan ve kendi fikrini dile getiren insanların, bunu da yine sizin oluşturduğunuz/Yarattığınız form vasıtalı ile yapıyor oluşlarını fark edemiyor olmalarıdır...

Not : Aptal, Sığ anlamında kullanılmıştır...

Alıntı:İşin bana göre en ironik kısmı ise ;

Size karşı sizin fikrinizin yanlışlığını savunan ve kendi fikrini dile getiren insanların, bunu da yine sizin oluşturduğunuz/Yarattığınız form vasıtalı ile yapıyor oluşlarını fark edemiyor olmalarıdır...

Şu cümlenden sonra fikirlerinin bir anlamı kalmadı benim için. Bak doğru/yanlış demiyorum; anlam diyorum. Buna istersen SIĞ istersen APTAL de. Bu hayatı felsefik düşüncelere adayacak kadar gelişmedim henüz fakat felsefik düşünenlerin çoğu olması gerektiği gibi değilde kendi düşüncelerinin diğer insanları aşağılar nitelikte olduğunu gördüm. Bu yüzden forum içerisinde düşüncelerini okumayacağımdan emin olabilirsin. Sorunları demiyorum, düşünceleri. Ha bu senin için önemsizdir bu ayrı bir konu Smile

Bu cümlemin de bir anlamı olmasa da sizin için son kez bir şey demek isterim ; Bazen gördüklerinize inanmamalısınız hocam.  Shy 
Teşekkür ederim görüşleriniz için.
Hayat bakış açına göredir ; Baktığında gördüğün görmeni istedikleridir...
Eskiden forumlarda bir özellik vardı, bir konuya yorum yapmadan veya "teşekkür et" demeden içerisindeki linkler görünmüyordu.
Aramızda php bilen varmı bilmiyorum ama şu şekilde bir öneride bulunabilirim,

Öncelikle mesajlara bu doğru cevaptır gibi bir buton koymak gerekiyor stackoverflow gibi, daha sonra kişi teşekkür etmeden(puan vermeden) veya yorum yazmadan bu doğru olarak işaretlenen cevapları görememesi sağlanmalı.

Bu hem üye sayısını artıracak hemde konuya ilgiyi yükseltecektir. Saklı olan bir şey ilgi çeker Merak karşı konulamayan bir histir.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
@yhackup bu dediğiniz şekilde google'da göremez ama bu da gelişi azaltabilir. Ama böyle bir yola girilecek ise bende şöyle birşey hatırlıyorum. Soru-cevap diye bir site vardı soru sormak için
cevapda vermek gerekiyordu. Bu bizde şöyle olabilir . Her cevap 1 puan beğenilen cevap +4 puan teşekkür +1 puan soru sormak -1 puan gibi bir denge kurulabilir. Soru sorabilmek için katkıda bulunması gerekir.
Topluluk mopluluk yok :/
Çok ufak, naçizane bir önerim olacak. Forumun PHP kodlarında veya tema ayarlarında var mı bilmiyorum, ama muhakkak yapılabilir diye düşünüyorum. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. olduğu gibi, Önceki mesajlardan yapılan alıntılar ile normal mesaj aynı yazı tipi ve renkte olduğu için hangisi alıntı, hangisi yeni mesaj karışabiliyor. Alıntı rengi açık sarı vb. bir renk olursa, en azından o kısmın alıntı, diğerinin de alıntıya verilen cevap olduğunu daha iyi anlarız.

Yöneticisi olduğum yurtdışı kaynaklı bir forumda aynen bahsettiğim şekilde görünüyor ve okunurluğu yüksek oluyor. Alıntı açık turuncu, mesaj normal renkte. Örnek bir mesaj görüntüsünü göstereyim : ( Gizlilik için mesajın bazı kısımları flulaştırıldı )

WX4V3Q.jpg
Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
(13-06-2019, Saat: 10:38)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.@yhackup bu dediğiniz şekilde google'da göremez ama bu da gelişi azaltabilir. Ama böyle bir yola girilecek ise bende şöyle birşey hatırlıyorum. Soru-cevap diye bir site vardı soru sormak için
cevapda vermek gerekiyordu. Bu bizde şöyle olabilir . Her cevap 1 puan beğenilen cevap +4 puan teşekkür +1 puan soru sormak -1 puan gibi bir denge kurulabilir. Soru sorabilmek için katkıda bulunması gerekir.

Soru sormak neden - puan olsun ki.
Bizim gelişmemizi engelleyen soru soranlara yapılan bu eziklik baskısı değil midir. insanlar anlamadığı şeyi sormak için neden - puan alsın ki.

siteye girişe herhangi bir etkisi olacağını sanmıyorum.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Soru sormanın - puan oluşunun nedeni sadece tek taraflı fayda sağlamasın diye. Soru soruyor - gidiyor, soruyor - gidiyor en sonunda cevap vermek zorunda da kalıyor. Ya da teşekkür etmek zorunda kalıyordu. Çünkü her sorusuna cevap verene teşekkür etse zaten soru sorma hakkı hiçbir zaman bitmeyecek. Sorduğu soruya teşekkür etme inceliği göstermeyende soru sormasın var.
Topluluk mopluluk yok :/
(13-06-2019, Saat: 09:17)Cyb3r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Açıkçası konuyu okuduğumda @r3n4m3 nin bahsettiği durumları düşündüm. Size katılıyorum. Ama bir yerde Fesih hocam da haklı. İçerik üretimi malesef çok az düzeyde. Soru sorup giden çok var ve böyle durumlar forumu monoton bir hale koyuyor.

Düşüncem şu ki; Ekip kurulmalı ve iş takibi yapılmalı. Bilişim forum sitelerinde olduğu gibi ama aktif bir şekilde olması lazım.

Ayrıca bende malesef reel hayattaki uğraştan dolayı içerik üretimi yapamayan kardeşinizim. Hakkınız helal edin. Soru sorulduğu vakitte ise üstadlar olduğu için doğrusu, onların bu işte daha iyi olduğunu düşünerekten yazmıyorum. Ama birebir o konuya hakim isem faydalı olmak adına düşüncelerimi söylemekten çekinmem.

(13-06-2019, Saat: 02:41)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Şu cümlenden sonra fikirlerinin bir anlamı kalmadı benim için. Bak doğru/yanlış demiyorum; anlam diyorum. Buna istersen SIĞ istersen APTAL de. Bu hayatı felsefik düşüncelere adayacak kadar gelişmedim henüz fakat felsefik düşünenlerin çoğu olması gerektiği gibi değilde kendi düşüncelerinin diğer insanları aşağılar nitelikte olduğunu gördüm. Bu yüzden forum içerisinde düşüncelerini okumayacağımdan emin olabilirsin. Sorunları demiyorum, düşünceleri. Ha bu senin için önemsizdir bu ayrı bir konu Smile

Söylediğiniz şekilde diğer insanları aşağılar nitelikte olmuş malesef. Bu doğru değil. Düşünceler açıkça söylenir ama rencide edecek şekilde olmamalı. Ayrıca rica etsem @Mr.Developer "yaratma" kelimesine dikkat ederseniz iyi olur. Müslüman bir toplumun içerisinde böyle kelimeler yanlış manalara geliyor ve inanç olarak doğru değil. Teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

Amacım kimseyi kırmak veya aşağılamak değildi. Haddim olmayan bir durum zaten. Sadece şu ana kadar ki yorumlarını zevkle okuduğum @Mr.Developer kardeşimin insanların görüşlerine o denli bir görüş sunması üzdü ve fevri şekilde cevap vermeme sebep oldu. Bu durumdan dolayı özür dilerim.

(13-06-2019, Saat: 10:19)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Eskiden forumlarda bir özellik vardı, bir konuya yorum yapmadan veya "teşekkür et" demeden içerisindeki linkler görünmüyordu.
Aramızda php bilen varmı bilmiyorum ama şu şekilde bir öneride bulunabilirim,

Öncelikle mesajlara bu doğru cevaptır gibi bir buton koymak gerekiyor stackoverflow gibi, daha sonra kişi teşekkür etmeden(puan vermeden) veya yorum yazmadan bu doğru olarak işaretlenen cevapları görememesi sağlanmalı.

Bu hem üye sayısını artıracak hemde konuya ilgiyi yükseltecektir. Saklı olan bir şey ilgi çeker Merak karşı konulamayan bir histir.

Şahsen DelphiCan forumu için sunduğum önerilerin hiçbiri göz önünde bulundurulmadı. Ne bir SSL sertifikası ne de diğer özellikler. Bu durumda insanı "görüşlerim değer görmüyor" inancına itiyor. Üzücü bir durum elbette. Ben ve okul arkadaşlarım okulda iken bir topluluk kurmayı ve bu toplulukta kar amacı gütmeden insanların yazılım hakkında ki sorularına cevap bulmayı, makaleler yazması için bir platform oluşturmayı düşündük. Yeni açılan bir forumumuz var. Gayet modern bir script ve çok kullanışlı, kolay...

Sizleri de bekleriz; değerli makalelerinizi her bir üyemizden bekleriz. Bende zamanım oldukça orada bir şeyler karalamaya çalışıyorum. 

Bahsettiğiniz üzere bazı linkler cevap yazmadan veya beğenmeden aktif olmuyor. En iyi cevap özelliği gibi birçok özelliği mevcut. Umarım amacımız gibi temiz olan bu forum sayfamız iyi yerlere gelir, aynı şekilde DelphiCan'da şu an bulunduğu konumdan daha iyi yerlere...

İyi çalışmalar.
(13-06-2019, Saat: 12:35)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Şahsen DelphiCan forumu için sunduğum önerilerin hiçbiri göz önünde bulundurulmadı. Ne bir SSL sertifikası ne de diğer özellikler. Bu durumda insanı "görüşlerim değer görmüyor" inancına itiyor. Üzücü bir durum elbette. Ben ve okul arkadaşlarım okulda iken bir topluluk kurmayı ve bu toplulukta kar amacı gütmeden insanların yazılım hakkında ki sorularına cevap bulmayı, makaleler yazması için bir platform oluşturmayı düşündük. Yeni açılan bir forumumuz var. Gayet modern bir script ve çok kullanışlı, kolay...

Sizleri de bekleriz; değerli makalelerinizi her bir üyemizden bekleriz. Bende zamanım oldukça orada bir şeyler karalamaya çalışıyorum. 

Bahsettiğiniz üzere bazı linkler cevap yazmadan veya beğenmeden aktif olmuyor. En iyi cevap özelliği gibi birçok özelliği mevcut. Umarım amacımız gibi temiz olan bu forum sayfamız iyi yerlere gelir, aynı şekilde DelphiCan'da şu an bulunduğu konumdan daha iyi yerlere...

İyi çalışmalar.

Merhaba,
"Şahsen DelphiCan forumu için sunduğum önerilerin hiçbiri göz önünde bulundurulmadı.": Bunun sebebi sizin görüşlerinizin, bizim nazarımızdaki değersizliği değil.
Önerilerinizin kabul görmemiş olması da değil. En büyük sorunumuz DelphiCan'a yalnızca bir iki üyemizin sahip çıkmasıdır.
Bir çok konu başlığı altında yazmışımdır, form sistemimiz ile ilgilenecek bilgili arkadaşlara ihtiyacımız var.
Yönetim kadromuzda bu konulara hakim üyemiz yok maalesef. Formda bulunan bir çok fonksiyon veya özelliği sıfır bilgi ile yola çıkararak, yapmaya çalıştım. Elimden bu kadarı geliyor.
Özetle ciddi manada insan gücüne ihtiyacımız var. Bu koordinasyon ve sinerjiyi, defalarca yakalamaya çalışsak da bir türlü başarılı olamadık.
Tüm bu önerileriniz veya diğer DelphiCan'ların sunmuş olduğu önerileri liste yapalım.
Bunlar için ne gerekiyorsa birlikte yapalım. Hangi kısmı kim veya kimler yapabilir kararlaştıralım. Buradan onay (yöneticiler olarak) verelim ve gerçekleştirelim.
Emin olun bu önerim de havada kalacak.
Umarım asıl sorunu anlatabilmişimdir.

Yeni paylaşım platformunuz (Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.) hayırlı olsun.
Tüm platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme Kitabımız ve sizin Udemy kurs reklamlarını da ana sayfaya eklerseniz memnun olurum.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(13-06-2019, Saat: 16:42)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(13-06-2019, Saat: 12:35)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Şahsen DelphiCan forumu için sunduğum önerilerin hiçbiri göz önünde bulundurulmadı. Ne bir SSL sertifikası ne de diğer özellikler. Bu durumda insanı "görüşlerim değer görmüyor" inancına itiyor. Üzücü bir durum elbette. Ben ve okul arkadaşlarım okulda iken bir topluluk kurmayı ve bu toplulukta kar amacı gütmeden insanların yazılım hakkında ki sorularına cevap bulmayı, makaleler yazması için bir platform oluşturmayı düşündük. Yeni açılan bir forumumuz var. Gayet modern bir script ve çok kullanışlı, kolay...

İyi çalışmalar.

Merhaba,
"Şahsen DelphiCan forumu için sunduğum önerilerin hiçbiri göz önünde bulundurulmadı.": Bunun sebebi sizin görüşlerinizin, bizim nazarımızdaki değersizliği değil.
Önerilerinizin kabul görmemiş olması da değil. En büyük sorunumuz DelphiCan'a yalnızca bir iki üyemizin sahip çıkmasıdır.
Bir çok konu başlığı altında yazmışımdır, form sistemimiz ile ilgilenecek bilgili arkadaşlara ihtiyacımız var.
Yönetim kadromuzda bu konulara hakim üyemiz yok maalesef. Formda bulunan bir çok fonksiyon veya özelliği sıfır bilgi ile yola çıkararak, yapmaya çalıştım. Elimden bu kadarı geliyor.
Özetle ciddi manada insan gücüne ihtiyacımız var. Bu koordinasyon ve sinerjiyi, defalarca yakalamaya çalışsak da bir türlü başarılı olamadık.
Tüm bu önerileriniz veya diğer DelphiCan'ların sunmuş olduğu önerileri liste yapalım.
Bunlar için ne gerekiyorsa birlikte yapalım. Hangi kısmı kim veya kimler yapabilir kararlaştıralım. Buradan onay (yöneticiler olarak) verelim ve gerçekleştirelim.
Emin olun bu önerim de havada kalacak.
Umarım asıl sorunu anlatabilmişimdir.

Yeni paylaşım platformunuz (Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.) hayırlı olsun.
Tüm platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme Kitabımız ve sizin Udemy kurs reklamlarını da ana sayfaya eklerseniz memnun olurum.

Teşekkür ederim hocam;

Bittabi; kitabınız ve diğer delphi destekli materyallerin eklemesi yapılacak. Forumu yeni açtığımız için henüz tanıtma aşamasındayız. En kısa sürede isteğiniz yerine getirilecektir ustat. 

Verdiğim tüm önerilerin nasıl yapılacağını iletmiştim. Kaynaklar hatta gerekirse yardımcı olabilirim diye. İlk kayıt olduğum zamanlar zaten moderatörlük içinde istekte bulunmuştum ama uygun görülmedi. Benim demek istediğim nasıl yapılacağı söylenmesine rağmen yapılmaması. Tabi iş yogunlugu gibi birçok faktör var ama yapılmayınca sürekli karışımıza bu tür sorunlar çıkmaya devam edecek gibi .
vbulletin olarak site yazılım olsaydı forum yönetim işi çok daha ve modul eleme imkanları çok daha iyi olurdu, şuan kullandığım vbuletin lisansım var eğer bu forumdaki verileri vbulettin taşınma imkanı varsa bende lisansı devir ederek bir katkı sağlayabilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yerel DelphiCan Toplantıları Abdullah ILGAZ 26 1.332 03-05-2019, Saat: 09:58
Son Yorum: mustafatorun
  DelphiCan'da market olsun mu ? boreas 5 816 02-11-2018, Saat: 22:05
Son Yorum: Halil Han Badem
  Delphican Ailesinin Kurban Bayramı Mübarek olsun. cinarbil 12 1.196 20-08-2018, Saat: 10:33
Son Yorum: berk06
  DelphiCan Eğitmen Arıyor Fesih ARSLAN 9 1.575 17-07-2018, Saat: 11:03
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  DelphiCan Instagram Sayfası Halil Han Badem 0 534 20-06-2018, Saat: 01:23
Son Yorum: Halil Han Badem

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi