Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DelphiCan Olmak
(13-06-2019, Saat: 20:01)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: vbulletin olarak site yazılım olsaydı forum yönetim işi çok daha ve modul eleme imkanları çok daha iyi olurdu, şuan kullandığım vbuletin lisansım var eğer bu forumdaki verileri vbulettin taşınma imkanı varsa bende lisansı devir ederek bir katkı sağlayabilirim.

Merhaba,
Nazik teklifiniz ve öneriniz için teşekkür ederim. Lisans süresi kaç yıl?
Daha modern ve daha fonksiyonel formları kullanmayı elbette isteriz. 
vbulletin hakkında fazla bilgim yok. Bunun için tecrübeli arkadaşların desteğine ihtiyacımız olacak. Aynı zamanda veri tabanını taşımak için de iyi bir DBA analistine ihtiyacımız var.
Gönüllü arkadaşlar varsa vbulletin'i test edelim.
vbulletin kullanım süresi yok ama versiyonu 4 diye hatırlıyorum. vesiyon güncelleme olmadığı sürece ek bir maliyet yok

şimdi baktımda versiyon 3 muş 2008 yılında almışım o zaman versiyon 4 yeni çıkmıştı pahalı diye almamıştım, şuan versiyon 5 çıkmış Smile
Merhaba,
Diğer büyük forumların işleyişine baktığımızda görüyoruz ki üye olmayanlar dışlanmıyor aksine içeriklere erişmeşrrine hatta kimilerinde ziyaretçi olarak yorum yazmalarına dahi izin veriliyor. Bir siteyi 3-5 yıl takip edip soru sormak yada soruya cevap vermek için üye olanlar var. Kişilerin üye olmasa da siteyi belli periyodlarla ziyaret etmesi çok önemli. 100 aktif üye 1000 pasif üye günlük 15000 tekil ziyaretçi ve günlük 50000 sayfa görüntüleme gibi veriler çok önemli. Tekil ziyaretçilerin haftada %10 u pasif üye %1'i aktif üye olarak üyelik açsa bir süre sonra rakamlar inanılmaz yükselebilir. Tabi ziyaretçi sayısı önemli. Bir diğer husus erişilemeyen içerikler. Bazı bölümlerde başlıklar dahi görünmüyor. Kimsenşn o bölüm için "ah şuraya da bir gireyim" çabasında olacağını pek sanmıyorum.
İnaanlar iöeriği görüntülemek için değil soru sormak yada cevap yazmak için üye olmalılar. 10000bin pasif üyen olmuş bu bir grur mu bilemiyorum.
İnsanlar 1-2 cevap yazmaya başlasa gerisi gelir.
Xenforo da kullanabilirsiniz. Güzel ve hızlı forum. Bedava eklentiler de çok gayet güzel ayarlayabilirsiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Embarcadero'nun 25 Yıl Delphi Sayfasında DelphiCan TescilsizUzman 8 5.953 21-05-2022, Saat: 23:02
Son Yorum: YILDIRIMBEY
  Twitter'da DelphiCan TescilsizUzman 3 2.500 18-05-2020, Saat: 23:27
Son Yorum: Abdullah ILGAZ
  DelphiCan Google Analytics ve Alexa İstatistikleri TescilsizUzman 5 3.405 12-02-2020, Saat: 17:51
Son Yorum: SimaWB
  DelphiCan Google Analytics Raporları TescilsizUzman 5 3.402 21-11-2019, Saat: 12:54
Son Yorum: TescilsizUzman
  Yerel DelphiCan Toplantıları Abdullah ILGAZ 26 14.467 03-05-2019, Saat: 09:58
Son Yorum: mustafatorun

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi