Çok Yakında Yeni Bir Arayüzle karşınızdayız! http://yeni.delphican.com/

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
parent formda mouse sol klik çalışmıyor
Merhaba Arkadaşlar,

aşağıdaki kod ile panel içinde formu açıyorum, form içinde olan edit nesnelere sol klik yapamıyorum sağ klik çalışıyor ama sol klik hiç etki etmiyor neden olabilir acaba ?

form1:= Tform1.Create(nil);
   form1.Parent := Panel1;
   form1.Show;

Teşkkürler.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
@erdogan Test ettim ve sol klik calisiyor baska bir sorun vardir
Muharrem ARSLAN
Merhaba,
Formun BorderStyle ve BorderIcons özelliklerini kaldırmalısınız. Mevcut kodunuzda, Show satırından hemen önce aşağıdaki iki satırı ekleyin.
  Form1.BorderIcons := [];
 Form1.BorderStyle := TFormBorderStyle.bsNone;
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(18-06-2019, Saat: 12:27)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
Formun BorderStyle ve BorderIcons özelliklerini kaldırmalısınız. Mevcut kodunuzda, Show satırından hemen önce aşağıdaki iki satırı ekleyin.

Cevabınız için teşekkür ederi,

öyle tek pencere gibi oluyor iç içe pencereler açmak istiyorum ben pencereyi sürükle bırak çalışmıyor vs başka bir yolu var mı acaba ?

Teşekkür ederim.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(18-06-2019, Saat: 14:14)erdogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(18-06-2019, Saat: 12:27)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederi,

öyle tek pencere gibi oluyor iç içe pencereler açmak istiyorum ben pencereyi sürükle bırak çalışmıyor vs başka bir yolu var mı acaba ?

Teşekkür ederim.

Bunun için (Ana form ve iç içe açılan form uygulamaları) uygulamayı Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. olarak geliştirmelisiniz.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
(18-06-2019, Saat: 14:28)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(18-06-2019, Saat: 14:14)erdogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Cevabınız için teşekkür ederi,

Teşekkür ederim.

Bunun için (Ana form ve iç içe açılan form uygulamaları) uygulamayı Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. olarak geliştirmelisiniz.

Tamam çok teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  timage üzerinde mouse ile çizim duraumsa 0 115 02-09-2019, Saat: 16:16
Son Yorum: duraumsa
  Mouse click quiet1day 1 331 13-05-2019, Saat: 15:13
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  Yavru formda sifre turetirken hata alıyorum. burak 12 1.102 06-05-2019, Saat: 02:14
Son Yorum: OBK
  Dbgrid mouse whell aşağı yukarı gezinme cinarbil 6 909 02-10-2018, Saat: 13:37
Son Yorum: cinarbil
  Random(ListBox.Count); çalışmıyor Hashshashin 2 889 27-11-2017, Saat: 22:22
Son Yorum: Hashshashin

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi