Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Comport veri okuma
benim hosuma gitmisti o komponent Smile
Muharrem ARSLAN
(18-06-2019, Saat: 16:52)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.termit kullanıyorum ben

VQl3Rq.png

Termit bu ayarlarla sorunsuz okudu. Sanırım bileşenle ilgili bir sorun var.
@klavye
ApdComport nesenesine bağlı olarak çalışan ve paketlerin toplanmasına yardımcı olan ApdDataPacket Nesnesinin 3 farklı çalışma şekli mevcuttur
1. PacketSize (Belirtilen boyut kadar data gelince "OnPacket" kısmına data gelir)
2. StartCond / StartString (Belirtilen kurallarda data geldiğinde "OnStringPacket" kısmına data gelir)
3. EndCond / EndString (Belirtilen kurallarda data geldiğinde "OnStringPacket" kısmına data gelir)
bunların her bir kombinasyonuna göre alacağın data şekli değişmektedir.

@klavye
Uzun yıllardır (Delphi 5 den beri) TurboPower Comport Componentini kullanırım ve halende Rio Paketindede kullanmaya devam etmekteyim.
TurboPower Rio ile artık GetIt uzerinden direkt kurulabilir durumda yayınlanıyor. Oradan indirip kullanabilirsiniz.
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
(18-06-2019, Saat: 17:08)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.@klavye
ApdComport nesenesine bağlı olarak çalışan ve paketlerin toplanmasına yardımcı olan ApdDataPacket Nesnesinin 3 farklı çalışma şekli mevcuttur
1. PacketSize  (Belirtilen boyut kadar data gelince "OnPacket" kısmına data gelir)
2. StartCond / StartString (Belirtilen kurallarda data geldiğinde "OnStringPacket" kısmına data gelir)
3. EndCond / EndString (Belirtilen kurallarda data geldiğinde "OnStringPacket" kısmına data gelir)
bunların her bir kombinasyonuna göre alacağın data şekli değişmektedir.

@klavye
Uzun yıllardır (Delphi 5 den beri) TurboPower Comport Componentini kullanırım ve halende Rio Paketindede kullanmaya devam etmekteyim.
TurboPower Rio ile artık GetIt uzerinden direkt kurulabilir durumda yayınlanıyor. Oradan indirip kullanabilirsiniz.

Ben bu bileşeni delphi7 de  kullanıyorum. Sanırım eski sürüm olduğu için bu 3 olay benim kullandığım bileşende yok.
@klavye Delphi 7 için ust surumleri alt surumleri destekliyordu incelemnizde fayda var
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
(18-06-2019, Saat: 17:14)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.@klavye Delphi 7 için ust surumleri alt surumleri destekliyordu incelemnizde fayda var

Teşekkür ediyorum. İndirip kontrol edeyim.
Synaser'i her mecrada ısrarla öneririm.
Topluluk mopluluk yok :/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Comport Haberleşme Nasıl Yapılır? glagher 2 71 13-10-2019, Saat: 21:32
Son Yorum: dicle_gsm
  Comboboxa girilen değere göre veri çekme. bünyamin68 4 155 06-10-2019, Saat: 10:16
Son Yorum: bünyamin68
  HTML Sayfaya Veri Çekme Hayati 1 220 17-07-2019, Saat: 21:44
Son Yorum: SimaWB
  Excel'den veri çekme hatası harezmi 7 418 17-07-2019, Saat: 18:40
Son Yorum: harezmi
  Parmak izi okuyucudan veri çekmek ermanispir@gmail.com 9 684 16-07-2019, Saat: 13:47
Son Yorum: wiseman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi