Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ajax Error- Iphone ve Mac cihazlarda
Merhaba, 

Unigui de mobil kısmında UnimSelect veya UnimDatePicker bileşenlerin buton isimlerini 

ClientEvents -> UniEvents -> afterCreate

function afterCreate(sender)
{
   var me=sender.getPicker();
   if (me && !Ext.isWindows) {
       me.getDoneButton().setText("Tamam");
      me.getCancelButton().setText("İptal") }
}

kısmından değiştirebiliyorum ama bu iphone veya MAC cihazlarında hata ile karşılaşıyorum. 

Z5VNDZ.jpg
(25-06-2019, Saat: 10:52)elixir84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba, 

Unigui de mobil kısmında UnimSelect veya UnimDatePicker bileşenlerin buton isimlerini 

ClientEvents -> UniEvents -> afterCreate

{
   var me=sender.getPicker();
   if (me && !Ext.isWindows) {
       me.getDoneButton().setText("Tamam");
      me.getCancelButton().setText("İptal") }
}

kısmından değiştirebiliyorum ama bu iphone veya MAC cihazlarında hata ile karşılaşıyorum. 

Z5VNDZ.jpg

Merhaba,
Aslında kodlarınız düzgün çalışıyor. Fakat uniGUI ile mobile olarak derlemiş olduğunuz bir uygulamayı MAC veya Windows platformundaki tarayıcılardan açmaya çalışırsanız uniGUI öncelikli olarak projenizi masaüstü tema paketine uygun olarak sunmaya çalışacaktır. İlgili tema paketinde Done ve Cancel butonları olmadığı için haliyle olmayan bir method 'a gönderme yapmış olacaksınız. Dolaysıyla Ext.isWindows özelliğini Ext.os.deviceType ile değiştirerek, sayfayı çağıran aygıt tipini tespit etmenin sorununuzu daha iyi çözeceğini umuyorum.

{

if ((Ext.os.deviceType == 'Phone') || (Ext.os.deviceType == 'Tablet')) {
     sender.getPicker().getDoneButton().setText('Tamam');
     sender.getPicker().getCancelButton().setText("İptal")
  }

}
Cevap için teşekkürler @delphi.developer

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi