Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi'den Python'a Parametre Gönderme
(03-07-2019, Saat: 17:45)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Evet ben görememişim sanırım, kusura bakmayın Blush  Ama bu şekilde kesinlikle daha görünür ve anlaşılır oldu  Angel

@Halil Han Badem dosyaya nasıl yazılacağını göstermiş. Artık dosyaya doğru metni basma kısmında top sizde  Wink

Estağfurullah...

O zaman bir hatırlatma daha yapayım, kaçınılmaz olarak alınacak bir hata da şu (en azından selenium modülü kullanacaklar da kesin)

mesela python kodumuz bu 
yazdir = browser.find_element_by_xpath("//*[@id='content_padding']/div[3]/a[2]")

tek tırnak ' içindeki content_padding ifadesine bir müdahalede bulunulması şart.

(bu ifade istenilen HTML elementinin, tarayıcıda Sağ tık + İncele + Copy + Copy Xpath ile alınmış hali ve çift tırnak " içinde geliyor, bunu Python'a(selenium) geçerken tek tırnak olarak değiştirmek gerekiyor.)

uses StrUtils

kod.Add('yazdir = browser.find_element_by_xpath("//*[@id='+QuotedStr('content_padding')+']/div[3]/a[2]")');

QuotedStr verilen stringin başına ve sonuna tek tırnak ' ekliyor.

Bunları tabi ki sizlere öğretiyor değil, sizin vesileniz ile ileride ihtiyaç duyacak deneyimsiz arkadaşlara hatırlatmalar olarak yapıyorum.
(04-07-2019, Saat: 09:34)Hayati Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(03-07-2019, Saat: 17:45)edo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Evet ben görememişim sanırım, kusura bakmayın Blush  Ama bu şekilde kesinlikle daha görünür ve anlaşılır oldu  Angel

@Halil Han Badem dosyaya nasıl yazılacağını göstermiş. Artık dosyaya doğru metni basma kısmında top sizde  Wink

Estağfurullah...

O zaman bir hatırlatma daha yapayım, kaçınılmaz olarak alınacak bir hata da şu (en azından selenium modülü kullanacaklar da kesin)

mesela python kodumuz bu 
yazdir = browser.find_element_by_xpath("//*[@id='content_padding']/div[3]/a[2]")

tek tırnak ' içindeki content_padding ifadesine bir müdahalede bulunulması şart.

(bu ifade istenilen HTML elementinin, tarayıcıda Sağ tık + İncele + Copy + Copy Xpath ile alınmış hali ve çift tırnak " içinde geliyor, bunu Python'a(selenium) geçerken tek tırnak olarak değiştirmek gerekiyor.)

uses StrUtils

kod.Add('yazdir = browser.find_element_by_xpath("//*[@id='+QuotedStr('content_padding')+']/div[3]/a[2]")');

QuotedStr verilen stringin başına ve sonuna tek tırnak ' ekliyor.

Bunları tabi ki sizlere öğretiyor değil, sizin vesileniz ile ileride ihtiyaç duyacak deneyimsiz arkadaşlara hatırlatmalar olarak yapıyorum.

QuotedStr'nin manuel hali #39'dur Big Grin

#39+'test'+#39 = 'test' şeklinde toparlanır. Bu da böyle bir hatırlatma olsun. QuotedStr tabi daha kolay kullanılması tavsiye edilir.
Yazılım Topluluğumuz -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Kişisel Tanıtım Sitem -> Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
19 y/o, sadece öğrenmeye odaklanmış, insancık..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi Rest Api yhackup 20 3.542 01-10-2019, Saat: 18:30
Son Yorum: Mert_37
  Delphi'den SP ile kayıt Aktolgali 4 209 30-09-2019, Saat: 23:05
Son Yorum: Aktolgali
  Delphi & C# & Java Tuğrul HELVACI 25 1.256 30-09-2019, Saat: 10:36
Son Yorum: Tuğrul HELVACI
  Delphi Yeni Sürümlerde Fonksiyon Tanımlama Hayati 4 167 30-09-2019, Saat: 10:05
Son Yorum: Fesih ARSLAN
  Delphi Örnek Login Ekranı mehmetalpgozbasi 9 1.356 18-09-2019, Saat: 12:55
Son Yorum: wiseman

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi