Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veri Tabanında Random Değişiklikler Hk.
Merhaba;

Yapmış olduğum ve aktif kullanılan bir projedeki datalar firmaya özel olduğu için bu özel bilgileri ilgisiz bilgilerle değiştirip son datayla demo yapmak istiyorum. Bu konuda en mantıklı çözüm nedir acaba.

Neden demo test verisini sen oluştur muyorsun şeklinde aklınıza gelebilir. Bu konuda amacım şu an yazılımı kullanan firmaya özel ne varsa onları değiştirmek böylelikle özel olan veriler yerini random verilerle değiştiğinde zaten demo veriler olmuş olacağı düşüncesi.

Aklıma gelenler
*SQL Replace vb komutlarla ilgili değerleri başka değerlerle değiştirmek (Ahmetleri Mehmet yapmak)

Teşekkürler.
@pro_imaj Selamlar
Bir zamanlar RedGate firmasının "Data Genarate" adında bir tool'u vardı hem yeni data hemde data mix yapılabiliyordu diye hatırlıyorum.
uzan zaman oldu kullanmayalı.
Bir incelemenizi tavsiye ederim.
Özellkle büyük çaplı data oluşturup performans testleride yapabiliyordunuz bu tool ile.
Bu dünyada kendine sakladığın bilgi ahirette işine yaramaz. 
(11-07-2019, Saat: 11:23)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @pro_imaj Selamlar
Bir zamanlar RedGate firmasının "Data Genarate" adında bir tool'u vardı hem yeni data hemde data mix yapılabiliyordu diye hatırlıyorum.
uzan zaman oldu kullanmayalı.
Bir incelemenizi tavsiye ederim.
Özellkle büyük çaplı data oluşturup performans testleride yapabiliyordunuz bu tool ile.

Merhaba,

Cevap için teşekkürler, demoyu indirip incelemeye başladım test verisi oluşturmayı henüz bulamadım fakat diyagram olarak çok işe yarar bir ürün.

İyi çalışmalar.
DevArt firmasnın da "Db Forge Studio" adı altında ki ürünü içinde çok gelişmiş veri oluşturma araçları bulunuyor ama buda red gate gibi ücretli bir uygulama.
(11-07-2019, Saat: 10:29)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba;

Yapmış olduğum ve aktif kullanılan bir projedeki datalar firmaya özel olduğu için bu özel bilgileri ilgisiz bilgilerle değiştirip son datayla demo yapmak istiyorum. Bu konuda en mantıklı çözüm nedir acaba.

Neden demo test verisini sen oluştur muyorsun şeklinde aklınıza gelebilir. Bu konuda amacım şu an yazılımı kullanan firmaya özel ne varsa onları değiştirmek böylelikle özel olan veriler yerini random verilerle değiştiğinde zaten demo veriler olmuş olacağı düşüncesi.

Aklıma gelenler
*SQL Replace vb komutlarla ilgili değerleri başka değerlerle değiştirmek (Ahmetleri Mehmet yapmak)

Teşekkürler.

Merhabalar,

Bir kaç link de ben paylaşmak istedim.
Umarım işinize yarar.

https://www.rankred.com/test-data-generation-tools/
https://www.mssqltips.com/sqlservertip/2...udio-2010/

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
(11-07-2019, Saat: 13:46)vkamadan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DevArt firmasnın da "Db Forge Studio"  adı altında ki ürünü içinde çok gelişmiş veri oluşturma araçları bulunuyor ama buda red gate gibi ücretli bir uygulama.

Teşekkürler. Demo sürümü kurdum güzel bir araç kullanmayı öğrenmeye çalışıyorum.

İyi çalışmalar.

(11-07-2019, Saat: 14:33)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-07-2019, Saat: 10:29)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba;

Aklıma gelenler

Teşekkürler.

Merhabalar,

Bir kaç link de ben paylaşmak istedim.
Umarım işinize yarar.

https://www.rankred.com/test-data-generation-tools/
https://www.mssqltips.com/sqlservertip/2...udio-2010/

Kolay gelsin.

Teşekkürler, arkadaşların paylaşımlarınıda örneklendirmişler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Uzak Sunucuya (Server) Lokalden Veri Tabanı Oluşturma Hk. glagher 3 67 5 saat önce
Son Yorum: elixir84
  MSSQL Data downgrade (Alt sürüme veri aktarma) işlemleri adelphiforumz 0 503 23-03-2023, Saat: 11:13
Son Yorum: adelphiforumz
  veri aktarımı esnasında kontrol denizfatihi 6 4.239 18-10-2019, Saat: 23:53
Son Yorum: denizfatihi
  Datalar arası veri kopyalama hk Mericx 5 4.213 28-06-2019, Saat: 14:24
Son Yorum: elixir84
  MSSQL Veri Tabanı Yedekleme Sıkıştırma ve FTP ye Gönderim - Delphi Konsol Uygulaması mad85 2 3.186 07-08-2018, Saat: 08:49
Son Yorum: Tuğrul HELVACI

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi